Niemcy

Augsburg

W jednym z najbardziej malowniczych regionów Niemiec, w południowo-zachodniej Bawarii, nad rzekami Vertach i Lechem, znajduje się miasto źródeł, zieleni i fontann - majestatyczny Augsburg, obecnie - centrum administracyjne Szwabii, trzecie co do wielkości miasto Bawarii i największe centrum przemysłowe o znaczeniu krajowym .

Romantyczna droga, Augsburg

W jednym z najbardziej malowniczych regionów Niemiec na południowym zachodzie Bawariana rzekach Vertach i Leh znajduje się miasto źródeł, zieleni i fontann - majestatyczne Augsburg, teraz - centrum administracyjne Szwabii, trzecie co do wielkości miasto Bawaria i największe centrum przemysłowe o znaczeniu krajowym. Miasto zawdzięcza swoją nazwę założycielowi - cesarzowi rzymskiemu Sierpnia, dla którego początkowo służył jako obóz wojskowy.

Augsburg sąsiaduje nie tylko z narodem Park Lasów Zachodnich, ale on sam może być dumny ze swoich zielonych przestrzeni. Jest otoczony zielenią. Dbamy tu o ochronę przyrody, a mnogość przedsiębiorstw wcale nie przeszkadza.

Augsburg Niemcy

Zabytki

Opactwo świętych Ulrich i Afra w Augsburgu
Zespół architektoniczny dawnej rezydencji biskupa Augsburga
Augsburg Fuggerei - najstarsza na świecie dzielnica budownictwa społecznego
Historyczna brama Augsburga
Katedra w Augsburgu - Katedra Najświętszej Marii Panny
Perlahturm - średniowieczna strażnica
Ratusz w Augsburgu
Kościół św. Anny - pierwszy kościół ewangelicki w Augsburgu

Augsburg Niemcy

Augsburg przyciąga turystów bogatym dziedzictwem artystycznym, bogatym życiem kulturalnym, zabytkami rokoka i renesansu. Stara część miasta zachwyci gości dobrze zachowanymi budynkami ceremonialnymi. To wieża Perlahturm, XII-wieczna katedra z witrażami, które zdobią twarze proroków, Kościół św. Anny z grobowcem rodziny Fuggerów, Katedra Najświętszej Marii Panny, kościoły św. Ulricha i św. Harfy

Ważna wartość historyczna Fuggerei - Specjalna ćwiartka bliźniaczych, schludnych domów. To pierwsza osada w historii, zbudowana specjalnie dla biednych przez kupca z klanu Fugger w 1516 roku.

Augsburg Niemcy

Ratusz z Złota Salastworzony przez projekt Elias Hall w stylu renesansowym jest uważany za jeden z najbardziej uderzających zabytków Augsburga. Ozdoby przedstawiające orła cesarskiego i szyszki na przedniej stronie starego budynku są uosobieniem rzymskiej przeszłości i starannie zachowują pamięć o czasach rzymskich. Luksus Złotej Sali - głównej siedziby Ratusza, przejawia się w pięknych oknach, bogatych obrazach i hojnych złoceniach. Od kilku stuleci odbywają się tu nagrody, ceremonie i uroczystości.

Augsburg Niemcy

Maximilianstrasse to główna ulica miasta, która kiedyś była rzymską drogą. Prawdziwą ozdobą ulicy jest pałac Schezlera, zbudowany w XVIII wieku. W sali bankietowej mieści się Niemiecka Galeria Barokowa i Państwowa Galeria Sztuki.

Wydarzenia i święta

Ausburg (Augsburg) Niemcy

Augsburg słynie z corocznych wydarzeń „Źródła wakacyjne” i piękne fontanny. Władzę państwową symbolizuje Fontanna Augustowa, dobrobyt handlowy Merkurego, sztuka i rzemiosło Hermesa.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Augsburg Stadt Holiday GH4 Lumix in UHD Innenstadt St Ulrich-Dom (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej