Niemcy

Akwizgran

Akwizgran jest jednym z najbardziej malowniczych miast w Nadrenii Północnej-Westfalii. To miasto leży na nizinie otoczonej polami, łąkami, wzgórzami i dosłownie zanurzoną w zieleni.

Akwizgran - jedno z najbardziej malowniczych miast Nadrenia Północna-Westfalia. To miasto leży na nizinie otoczonej polami, łąkami, wzgórzami i dosłownie zanurzoną w zieleni. Akwizgran graniczy natychmiast z trzema państwami: Holandią, Belgią i Luksemburgiem. Dla turystów jest to interesujące przede wszystkim jako kurort balneologiczny, a także miejsce dużej koncentracji zabytków.

Historia miasta

Historia Akwizgran zaczyna się od plemion celtyckich żyjących tu w I wieku. Pne Potem Rzymianie i Frankowie przybyli na te ziemie. W kronikach po raz pierwszy wspomniano o mieście w 765 r.Karol Wielki w VIII wieku założył tu swoją główną rezydencję i przez pewien czas miasto stało się stolicą Wielkiego Cesarstwa Rzymskiego. Akwizgran odcisnął swoje piętno na historii Niemiec, przede wszystkim jako mieście koronacyjnym: tutaj, w głównej katedrze, przez kilka stuleci cesarze niemieccy otrzymali prawo do tronu.

Nowoczesne miasto

Współczesny Akwizgran łączy bogatą przeszłość historyczną i zaawansowane technologicznie atrybuty teraźniejszości. Prezentuje wiele najnowszych klinik medycznych, ośrodków badawczych, regularnie organizuje festiwale kulturalne i muzyczne, które przyciągają dziesiątki tysięcy widzów.

Akwizgran jest jednym ze światowych ośrodków jeździeckich. W czerwcu odbywają się tutaj słynne konkursy - Międzynarodowy Festiwal Jeździecki (CHIO).

Do głównych atrakcji Akwizgranu należą:
Katedra w Akwizgranie (Aachener Dom) - Bardzo główna katedra miasta, w której odbyła się koronacja wielu cesarzy. Mieści także grób Carla Velikogo, w którym przechowywany jest jego majestatyczny sarkofag i marmurowy tron. Pomimo licznych przebudów katedry na przestrzeni wielu stuleci zachowała się jej centralna część oktogon, wzniesiona nawet za Karola Wielkiego. Katedra w Akwizgranie znajduje się na liście zabytków UNESCO.

W Ratusz Można również zobaczyć ślady wielowiekowej historii miasta. Tutaj zgromadzono wspaniałe kolekcje obrazów, fresków i starożytnych skarbów.

W Akwizgranie jest kilka ciekawych muzeów do odwiedzenia. Wśród nich Muzeum Zurmondta-Ludwiga (Suermondt- Ludwig-Museum), którego kolekcja przedstawia bogatą kolekcję rzeźb i obrazów średniowiecza, późnego gotyku, romantyzmu, baroku i klasycyzmu.

Muzeum Twierdzy Frankenberg zbudowany w 13 wieku. Prezentuje liczne wystawy poświęcone historii miasta, w tym modele ogrodów Karola Wielkiego, kolekcję starych monet, plan klasztoru itp.

Muzeum Couven poświęcony historii kultury burżuazyjnej XVIII-XIX wieku. Sale muzeum wykonane są w stylu rokoko, wczesnego klasycyzmu, Empire, Bidemeier. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się meble Aachen-Lutteher z XVIII wieku, z powodzeniem łączone z porcelaną i wyrobami ceramicznymi z tego okresu.

Większość muzeów w Akwizgranie jest otwarta w dni powszednie i weekendy w ciągu dnia od 10-11 do 17-19 godzin, niektóre z nich przyjmują zwiedzających zgodnie z określonym harmonogramem.

Aachen Deutschland
aachen.de

Obejrzyj wideo: Śladami Karola Wielkiego: AKWIZGRAN, czyli wycieczka do Niemiec (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Biopark w Rzymie
Włochy

Biopark w Rzymie

Terytorium Bioparku jest duże, ale zwierząt jest niewiele, a park wymaga naprawy. Rośliny w zoo zapewniają zwierzętom komfort i nie jest gorąco spacerować. Około 2 godzin bez pośpiechu możesz obejść wszystko. Bioparco di Roma, Rzym, fot. Rzymskie zoo Fabio-Pierboni - Bioparco di Roma, położone w północnej części słynnej willi Borghese.
Czytaj Więcej
Wyspa Capri
Włochy

Wyspa Capri

Wyspa Capri to przytulny zakątek, który oferuje relaksujące wakacje i opóźnia wszelkie problemy. Szczególnie kochali go przedstawiciele świata sztuki i literatury. Lista sławnych ludzi, którzy odpoczywali i żyli w różnych czasach na Capri, wygląda imponująco. Capri, fot. Ruud-Onos O wyspie Wyspa Capri (Isola di Capri) na Morzu Tyrreńskim to niezwykle malownicze miejsce, fascynujące swoim pięknem.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Aventin Hill
Włochy

Aventin Hill

Aventin to dobre miejsce dla tych, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta. Tutaj znajdziesz Różaniec, Ogród Pomarańczowy i widok Rzymu z tarasu widokowego. Koniecznie zajrzyj do kościoła i dziurki od klucza siedziby Zakonu Maltańskiego, stojąc w kolejce. Aventin Hill, fot. Aleksandra Piechorowska Aventin (wł .: Aventino, lat.
Czytaj Więcej