Niemcy

Ulm

Ulm jest jednym z najpiękniejszych niemieckich miast. To miasto uniwersyteckie, słynne centrum turystyczne południowych Niemiec. W Ulm zachowało się wiele unikalnych zabytków. Najbardziej godnym uwagi obiektem jest gotycka katedra w Münster.

Ulm (Ulm)

To najwyższa świątynia chrześcijańska na świecie. Wysokość dzwonnicy z iglicą wynosi prawie 162 metry. Wieżę tę nazywają mieszczanie „palcem Bożym”. Ulm jest małym miastem wielkości - łatwo jest poruszać się pieszo lub na rowerze (są wynajmowane). Po mieście kursują autobusy i tramwaje. Obiekty historyczne można spotkać na każdym kroku.

Zabytki Ulm

Auf dem Kreuz - średniowieczna dzielnica Ulm
Klasztor Benedyktynów Wiblingen w Ulm
Ulm Fisherman's Quarter
Munster do Ulm
Twierdza Ulm

Katedra w Ulm (Ulmer Münster)

Uważa się, że historia osadnictwa na terenie Ulm rozpoczęła się 30 tysięcy lat temu. Archeolodzy odkryli na tym obszarze ślady cywilizacji z wczesnego neolitu. Pierwsza udokumentowana wzmianka o Ulm pochodzi z 854 r., Ale założenie miasta wciąż przypisuje się XI wieku.

W 1181 r. Ulm został ogłoszony wolnym miastem cesarskim i otoczony murem miejskim. Rok 1397 to data rozpoczęcia budowy katedry w Münster. Ratusz został zbudowany nieco wcześniej - w 1370 roku. Pierwotnie był to budynek handlowy, a od 1419 r. Zaczął pełnić funkcję ratusza.

Klasztor Wiblingen (Kloster Wiblingen)

Miasto w tym czasie było dobrze położone na skrzyżowaniu szlaków handlowych na drodze do Włoch. Było to główne centrum gospodarcze z rozwiniętą sztuką i charakterystyczną architekturą. Wszystko zmieniło się w XVI wieku, a później - podczas wojny trzydziestoletniej. Stopniowo życie gospodarcze Ulm popadało w ruinę, a kilka najazdów wojskowych całkowicie podważyło jego potęgę i przestało być uważane za miasto cesarskie.

Boom gospodarczy rozpoczął się w XIX wieku. Następnie katedra została ostatecznie ukończona. Podczas II wojny światowej Ulm został zniszczony o 80 procent. Został odbudowany w latach powojennych - wówczas wzniesiono nowoczesne budynki, ale odtworzono wiele historycznych budynków.

University of Ulm (Universität Ulm)

University of Ulm (Universität Ulm) został założony w 1967 roku. To wydarzenie pozytywnie wpłynęło na reputację miasta. Pod koniec XX wieku intensywnie budowano tereny przemysłowe, nowe zakłady produkcyjne, centra badawcze.

Plac Katedralny - Münsterplatz

Dziś Ulm, stojący między miastami przemysłowymi - Stuttgartem i Monachium, nadal rośnie. Gości miasta przyciągają historyczne dzielnice; Plac Katedralny - Münsterplatz, na którym gromadzone są starożytne i futurystyczne budynki w jednym kompleksie. Zabytki Ulm obejmują wieże Genseturm i Metzgerturm, które kiedyś służyły do ​​celów obronnych. Dom handlowy Weinhof ma 500-letnią historię; Romańska kaplica św. Mikołaja została zbudowana w XII wieku.

Metzgerturm

Ludzie przyjeżdżają do Ulm nie tylko po to, by dołączyć do historii, ale także po zakupy. W pobliżu placu Münsterplatz i ulicy Hirschstrasse znajdują się najpopularniejsze pawilony handlowe. Latem targi Gassenfest są otwarte. Główną pamiątką miejską jest czekoladowa figurka wróbla. Te „ptaki” można znaleźć tutaj w każdej kawiarni lub sklepie.

Ulm (Ulm)

Fani odkryć gastronomicznych powinni udać się na teren Fischervierte. Istnieją popularne restauracje serwujące tradycyjne dania kuchni lokalnej. A w licznych ogródkach piwnych w Ulm podawane są doskonałe lokalne kiełbaski i świetne piwo.

Ratusz (Rathaus)

Obejrzyj wideo: Ulm in Germany !!!! (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej