Niemcy

Muzeum Ludwiga

W Muzeum Ludwiga nacisk kładziony jest na opracowanie awangardowego kierunku sztuki XX i XXI wieku, dlatego nie znajdziesz tutaj malowniczych obrazów na tematy klasyczne.

Lena i ja w pobliżu Muzeum Ludwiga

Muzeum Ludwig jest raczej galerią sztuki niż muzeum. Wspaniały nowoczesny budynek został zbudowany dla kolekcji sztuki miejskiej XX i XXI wieku. tuż za katedrą. Ekspozycja zajmuje cztery piętra. Zobaczysz dzieła amerykańskiej pop-artu, arcydzieła niemieckiego ekspresjonizmu, surrealizmu, rosyjskiej awangardy i dzieła współczesnych artystów.

Podstawą kolekcji muzealnej jest kolekcja Piotra i Ireny Ludwig, przekazana przez nich miastu w 1976 r. Wypracowała ponad 350 prac. Również z inicjatywy małżonków w 1986 r. Wybudowano nowy budynek muzeum. Architektem był Oswald Ungers.

Ekspozycja

Muzeum Ludwiga w wieczornym oświetleniu
W salach muzeum
Ekspozycja
Muzeum Ludwiga

Na 1. piętrze znajdują się obrazy i rzeźby Picassa, dzieło Dali i Magritte'a.

Na drugim piętrze zgromadzono dzieła niemieckich ekspresjonistów, surrealistów i kubistów, zbiór amerykańskiego pop-artu.

Trzecie i czwarte piętra poświęcone są rosyjskiej awangardzie z lat 1905–1930. To dzieło Malewicza, Kandinsky'ego, Rodczenki, Lissitzky'ego, Chagalla itp.

W ekspozycji Muzeum Ludwiga fotografia jest wyróżniona jako odrębny obszar sztuki współczesnej. Oto 150-letnia historia fotografii i kolekcja aparatów fotograficznych.

Wszystkie eksponaty są podpisane w języku niemieckim i angielskim. W kasie można zabrać audioprzewodnika do muzeum w języku angielskim.

Godziny muzeów

VT-Sun 10: 00-18: 00;
Pn - dzień wolny.

Cena biletu 13 euro.

Jak się tam dostać

Weź tramwaj 5, 16, 18 do stacji Kölner Hauptbahnhof.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Nádler István Művészportrék: Ludwig Múzeum (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej