Niemcy

Stare muzeum

Budynek Muzeum Altes i jego kolekcja to hołd dla pruskich królów powszechnego entuzjazmu starożytności w XIX wieku. Pozostaje im tylko podziękować za możliwość zobaczenia dziś w jednym miejscu tak wielu dzieł sztuki ze starożytnej Grecji i Rzymu.

Stare Muzeum (Altes Museum), fot. Timm aus Kiel

Stare Muzeum (Altes Museum), drugie imię to Muzeum Sztuki Starożytnej, to muzeum sztuki w Berlinie. Na Wyspie Muzeów jest najstarsza. Jego kolekcja składa się ze sztuki ze starożytnej Grecji i Rzymu.

Budynek muzeum

Widok z góry na Stare Muzeum, fot. Malditofriki

Budowę muzeum rozpoczęto w 1822 r. W stylu neoklasycystycznym, zaprojektowanym przez architekta Karla Friedricha Schinkla. Początkowo miał on pomieścić królewską kolekcję sztuki i archeologii. Budowę ukończono w 1830 r.

Główna fasada Starego Muzeum ozdobiona jest kolumnami rzędu jonowego, a kopuła została pierwotnie zaprojektowana w formie półkuli. Budynek wzniesiono na specjalnym cokole. Dzięki temu konstrukcja ma dużą wysokość, co oznacza dodatkową ochronę przed powodzią. W końcu muzeum znajduje się na wyspie.

Pomnik konny przy wejściu, fot. Julian McKinlay

Wejście do Starego Muzeum ma raczej oryginalny wygląd. Odwiedzających witają posągi koni. Przed budynkiem znajduje się ogromna miska granitu wykonana przez Schinkel. To dzieło sztuki waży 76 ton, średnica misy wynosi 7 metrów.

Budynek Starego Muzeum został znacznie uszkodzony podczas II wojny światowej. Przywrócenie zakończyło się dopiero w 1966 r. Kolekcja muzeum w latach wojny również uległa przerzedzeniu. Niektóre eksponaty zostały wywiezione do Niemiec Zachodnich i Związku Radzieckiego, niektóre unikatowe przedmioty zostały skradzione przez rabusiów. Z czasem zwrócono wiele wartości.

Ekspozycja

Round Dome Hall Rotunda
Antyczny posąg
Portrety Fayum
Wystawa

Muzeum zostało otwarte w 1830 roku. Jego podstawą była kolekcja króla Fryderyka Wilhelma III. Dlatego do 1845 r. Muzeum nosiło nazwę Royal. W XIX-XX wieku jego zbiory zostały uzupełnione przez niemieckie wyprawy archeologiczne.

Dziś w kolekcji Starego Muzeum prezentowane są eksponaty starożytnej sztuki starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu.

Gliniane i brązowe postacie, kamienne rzeźby, wazony, fryzy, złota i srebrna biżuteria prezentowane na parterze opowiadają o starożytnej Grecji.

Portrety Cezara i Kleopatry, sarkofagi, mozaiki, malowidła ścienne, mumie i portrety Fajuma są już starożytnym Rzymem na podłodze nad podłogą.

Czas pracy

Pon. Zamknięte;
VT-SR 10:00 - 18:00;
Czw 10:00 - 20:00;
Pt-Nd 10:00 - 18:00.

Bilety

Koszt pełnego biletu wynosi 10,00 €,
preferencyjne - 5,00 €.

Na mapie Museumsinsel (Muzeum Pergamon, Muzeum Bode, Stara Galeria, Nowe i Stare Muzea):
pełny - 18 €,
preferencyjne - 9 €.

Ceny dotyczą 2017 roku. Zobacz aktualne informacje tutaj.

Aby uniknąć kolejek, kup bilety na stronie.

Obejrzyj wideo: Stare Audice, Golfy i Trabanty: Wizyta w Muzeum (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej