Planowanie podróży

Włochy we wrześniu

Wrzesień we Włoszech to jeden z najlepszych miesięcy dla turystyki. Gdy pogoda jest jeszcze ciepła, a większość urlopowiczów opuszcza Apeniny, aby powrócić do dni roboczych, reszta zapewnia doskonałe warunki, aby jak najlepiej wykorzystać podróż.

Pogoda we Włoszech we wrześniu

Do końca sierpnia Włochy z reguły przechodzą szczyt temperatur, co oznacza, że ​​we wrześniu będą zarówno upalne dni, jak i chłodne przyjemne noce. W drugiej połowie miesiąca jesień zaczyna odczuwać coraz więcej, teraz prawdziwą burzą nie jest już rzadkość - z grzmotem i błyskawicą.

Podczas gdy sierpień jest miesiącem wakacji dla większości Włochów, wrzesień to czas, kiedy dorośli wracają do pracy, dzieci chodzą do szkoły, biznes zaczyna normalny kurs, a sklepy i sklepy wracają do normalnych godzin pracy. Ponadto masowa migracja Włochów z nadmorskich miast stwarza dodatkowe korzyści dla miłośników opalania: we wrześniu konkurencja o leżaki na plażach jest znacznie niższa, a słońce pozwala opalać się nie gorzej niż w sierpniu.

Temperatura we Włoszech we wrześniu rzadko przełamuje szczyty letnich miesięcy, więc pogoda jest idealna dla miłośników wędrówek ulicami średniowiecznych miast i dotknięcia starożytnej historii.

Chociaż nominalnie wrzesień jest już poza sezonem szczytowym, nie należy oczekiwać, że wizyta w Apeninie będzie kosztować znacznie taniej - ceny w większości Włoch z reguły pozostają na poziomie sierpniowym, na przykład w Toskanii. Pod koniec miesiąca ceny na południu kraju zaczynają spadać znacznie szybciej niż na północy, chociaż termometr jest nadal na wysokim poziomie.

Temperatura we Włoszech we wrześniu w dużej mierze zależy od regionu zamieszkania i może się zmieniać, na przykład:

Temperatura w Rzymie we wrześniu: + 20-27С
Temperatura w Wenecji i Mediolanie we wrześniu: + 18-27С
Temperatura w Neapolu we wrześniu: + 22-29С

Wakacje we wrześniu

Mimo że we wrześniu we włoskim kalendarzu nie ma świąt państwowych, niektóre lokalne wydarzenia i festiwale zasługują na uwagę.

Historyczne Regaty w Wenecji (Regatta Storica) to impreza tradycyjna na początku września i wyścig łodzi wzdłuż Grand Canal. Regaty tradycyjnie przyciągają do miasta mieszkańców okolic i mogą być związane z pewnymi niedogodnościami transportowymi. Ale, szczerze mówiąc, jest to bardziej plus niż minus, szczególnie jeśli podróż do Wenecji pasuje do dat i czasu wydarzenia.

Nawet niebo we wrześniu wygląda inaczej we Włoszech

Innym wydarzeniem weneckim, które tradycyjnie przypada na przełom sierpnia i września, jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Wydarzenie może być interesujące dla miłośników oglądania gwiazd na żywo. A jeśli należysz do tej wspaniałej kohorty, umieść wyspę Lido na mapie swojego pobytu.

Spośród niezwykłych wydarzeń wrześniowych na południu Włoch warto przyjrzeć się Neapolowi. Uroczystości poświęcone Świętemu Janowi - patronowi Neapolu - zwykle trwają tydzień i są pełne wydarzeń związanych z postacią Świętego.

Ze względu na fakt, że wrzesień jest miesiącem żniw, otwiera sezon festiwali gastronomicznych we Włoszech. Kalendarz każdego mniej lub bardziej znaczącego włoskiego miasta jest pełen wydarzeń i świąt poświęconych truflom, szynce prosciutto itp.

Nawet jeśli trasa we Włoszech ucieka od Neapolu lub Wenecji, BlogoItaliano zaleca odwiedzenie biura turystycznego w mieście, w którym się zatrzymasz, tam otrzymasz informacje z pierwszej ręki o wszystkich planowanych wydarzeniach.

Podsumowanie

Nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem kuchni włoskiej, wizyta w tym kraju we wrześniu może zmienić własne upodobania. Stosunek Włochów do jedzenia jest porównywalny tylko z religią, przy czym jedyną różnicą jest to, że festiwale zbiorów są często bardziej zabawne.

Ale nawet jeśli weźmiemy pod uwagę temat gastronomiczny podczas podejmowania decyzji o podróży, wrzesień, ze swoją pogodą i mniejszą liczbą turystów, można porównać tylko z majem. Jedyną różnicą jest temperatura wody w morzu - jest o wiele cieplej i wygodniej. I chociaż ceny we wrześniu pozostają takie same jak w sezonie „wysokim”, to jednak wszyscy płacą za nadchodzące wrażenia.

Zdjęcie MarcelGermain.

Obejrzyj wideo: Gdzie na wakacje: wrzesień. (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej