Planowanie podróży

Lotnisko we Florencji i jak dostać się do centrum miasta

Jeśli spojrzysz na dobrze znaną panoramę prawego brzegu rzeki Arno, z trudem dostrzeżesz kopuły, wieże, iglice, dachy niezliczonych średniowiecznych zabytków, a przynajmniej zarysy lotniska we Florencji w Peretoli. Tymczasem z lotniska do centrum Florencji, zaledwie dziesięć kilometrów, i na obrzeża miasta - mniej niż pięć. Ścieżka jest krótka, ale większość turystów nadal woli dostać się do perły Toskanii pociągiem, autobusem lub samochodem lub latać przez lotnisko w Pizie.

Istnieją trzy powody. Po pierwsze: lotnisko we Florencji specjalizuje się głównie w lotach krajowych. Po drugie: podróżowanie po Włoszech jest znacznie bardziej opłacalne pociągiem. Po trzecie: tylko niewielka liczba turystów podróżuje celowo i tylko do Florencji. Zazwyczaj podróżnicy w jednym biegu odwiedzają kilka miast Toskanii, w tym Pizę, Lukkę, Sienę, Livorno.

Niezależnie od przypadku, przez cały rok lotnisko we Florencji (kod IATA - FLR, kod ICAO - LIRQ) obsługuje do 2,5 miliona pasażerów.

Lotnisko dzisiaj

Od 2013 r. Lotnisko we Florencji jest jednym z tanich węzłów komunikacyjnych Vueling i obsługuje wiele lotów firmowych z Madrytu do Tel Awiwu oraz z Kopenhagi na Santorini, loty krajowe oraz szereg tras z Londynu do Kiszyniowa.

Lotnisko we Florencji specjalizuje się głównie w lotach krajowych

Dlatego tylko mieszkańcy Mołdawii mogą latać do Florencji bez transferów z całego byłego Związku Radzieckiego (od 2016 r.). Ale bilety na loty do Florencji z transferami, a nawet z firm budżetowych, z reguły są stosunkowo niedrogie.

Możesz podać czas przylotu i wylotu lotów na tablicy wyników lotniska we Florencji poniżej:

Tanie loty do Florencji

Jeśli masz już plan na wycieczkę do Florencji, ale jeszcze nie miałeś czasu na kupno biletów, nie musisz spieszyć się do kasy, ponieważ tu i teraz możesz sprawdzić rozkład lotów, a nawet złożyć zamówienie.

Wystarczy wypełnić poniższy formularz wyszukiwania, wskazując punkt początkowy i końcowy podróży, daty podróży, liczbę pasażerów, a następnie kliknąć „Znajdź”. Spośród ponad 700 linii lotniczych na całym świecie wyszukiwarka lotów wybierze dla Ciebie najwygodniejszą trasę.

Autobusy do Florencji

Autobusy z lotniska we Florencji jeżdżą do centrum miasta (do Via Santa Caterina da Siena, 17) praktycznie bez przystanków, z wyjątkiem przystanku na stacji Santa Maria Novella. Są to autobusy Volainbus firmy Busitalia - białe z fioletowymi i czerwonymi poprzecznymi paskami.

Shuttle stop - po prawej stronie wyjścia z terminala. Od 5:30 do 21:30 autobusy z lotniska we Florencji odjeżdżają co pół godziny, od 20:30 do 0,30 - mniej więcej raz na godzinę. Czas podróży wynosi około 20 minut, bilet kosztuje 6 euro (wrzesień 2017 r.).

Z lotniska do centrum Florencji nie więcej niż dziesięć kilometrów

Zaskakujące jest to, że autobusy z lotniska we Florencji są szybsze i tańsze - w 10 minut i za jedyne 4,99 euro można dostać się do głównego dworca kolejowego Santa Maria Novella we Florencji.

Co więcej, za te same pieniądze można dostać się nie tylko do centrum miasta, ale także na lotnisko w Pizie, które jest oddalone o prawie 80 km lub więcej niż godzinę jazdy. Taka atrakcja o niespotykanej dotąd hojności pasuje do tanich linii lotniczych Terravision.

Pierwszy autobus odjeżdża do miasta o 3.30, ostatni o 17.00. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, możesz wziąć tylko 1 bilet, pod warunkiem, że dzieci nie mają więcej niż 4 lata. Kupowanie biletów autobusowych w celu zagwarantowania miejsca w kabinie jest lepsze online.

Aby dowiedzieć się więcej o usłudze, a także zobaczyć rozkład lotów online, kliknij tutaj. BlogoItaliano nagrał szczegółową instrukcję wideo, jak to zrobić w 2016 r. - w trakcie przygotowań do następnej podróży do Rzymu (Terravision również tam działa).

Taksówka z lotniska we Florencji do miasta

Możesz także dostać się z lotniska we Florencji do miasta taksówką: parking znajduje się na końcu terminala, a czas dojazdu do centrum to około kwadrans. Ale nurkowanie w pierwszym samochodzie, który dostaniesz, nie jest tego warte.

Po pierwsze, jak na każdym lotnisku na południu, lepiej jest szukać taksówkarzy: we Włoszech od wielu lat władze zmagają się z kierowcami o różnym stopniu sukcesu, którzy chcieliby zarobić dodatkowe pieniądze na rozdzierającym turystę, wybierając bardziej autentyczną trasę podróży. Florencja lub Neapol nie odgrywają specjalnej roli: rodziny we Włoszech są duże, dzieci muszą być karmione.

Po drugie, rzadki taksówkarz „z ulicy” potrafi wypowiedzieć się po angielsku. A jeśli mówi językiem Byrona, to nie będzie w tym szczególnie dobry. Dlaczego miałby? Rzeczywiście, w kontrowersyjnej sytuacji trzeba będzie coś udowodnić, ale „nie ma nic i nie ma procesu”.

Turyści z góry starają się o transfer na lotnisko

Wreszcie w taksówkach we Florencji sam diabeł złamie nogę. Za wejście na pokład taksówkarz poprosi o 3,30 euro w ciągu dnia i 6,60 w nocy, minimalna kwota za podróż to 5 euro w ciągu dnia i 8,30 w nocy. W święta i weekendy opłata za lądowanie wynosi 5,30 euro, a minimalny rachunek wyniesie 7 euro.

Jedna sztuka bagażu kosztuje 1 euro, a czwarty pasażer (tak!) Kosztuje kolejne 1 euro. Za zadzwonienie do samochodu - samodzielnie lub w recepcji na lotnisku - kolejny plus 1,96 euro. Tak więc, siedząc w samochodzie, pasażer jest już winien kierowcy od 5 do 15 euro.

I to jeszcze przed uruchomieniem samochodu.

Z tego powodu wielu europejskich turystów stara się wcześniej przybyć na transfer do Florencji. A jeśli na miejscu nie ma znajomych, a autobus nie jest opcją, alternatywą jest zamówić taksówkę przez Internet.

Główną zaletą tej metody jest wcześniejsze obliczenie opłaty - nawet przed wejściem na pokład samochodu. Dlatego opcje jazdy w kółko są zdecydowanie wykluczone, a motywacja taksówkarza jest wręcz przeciwna - aby przynieść najkrótszą drogę.

Ponadto dotyczy to szczególnie osób podróżujących z dużym bagażem lub dzieci. Zgodnie z przepisami europejskimi, podczas transportu dzieci samochód musi być wyposażony w foteliki dziecięce, a znalezienie takiego samochodu na lotnisku bez uprzedniego zamówienia to duży i rzadki sukces.

Spotkanie z kierowcą podczas zamawiania taksówki przez Internet odbywa się z reguły przy wyjściu ze strefy odbioru bagażu. Łatwo jest zidentyfikować kierowcę na podstawie tabliczki z nazwiskami pasażerów oraz danych kontaktowych przesłanych pocztą elektroniczną.

Więcej szczegółów można znaleźć bezpośrednio na stronie serwisu, zwłaszcza, że ​​ma także doskonałą rosyjskojęzyczną wersję z obsługą rosyjskojęzycznego. Przybliżone stawki za najpopularniejsze zamówienia taksówek z lotniska we Florencji na jesień 2016 r. Podano poniżej.

Wynajem samochodów na lotnisku we Florencji

Istnieją również niuanse związane z wynajmem samochodu na lotnisku we Florencji, chociaż tuzin popularnych wypożyczalni samochodów świadczy usługi tutaj: Avis, Herz, Sixt i inni.

Możesz odebrać samochód po przyjeździe lub zamówić go z wyprzedzeniem na jednej z witryn tych firm. Ale żeby dostać się na parking, musisz ... jechać autobusem.

Transfer wychodzi z wyjścia z terminala (po lewej stronie) i jedzie do Via Palagio degli Spini, gdzie w rzeczywistości znajduje się kolumna do wypożyczenia samochodu. Chodzi o to, że terytorium lotniska jest dość zwarte, nie ma podziemnych parkingów i nie jest możliwe umieszczenie wszystkich samochodów w pobliżu lotniska.

Pierwszy autobus odjeżdża do Florencji o 3.30, ostatni o 17.00

Chciałbym powiedzieć osobno kilka słów o cenach, ponieważ włoskie wypożyczalnie samochodów są znane zarówno ze swoich stosunkowo niskich cen, jak i wielu pułapek.

Niezależnie od tego, czy wynajmiesz samochód na lotnisku, czy za pośrednictwem witryn biur wynajmu, pamiętaj o uwzględnieniu ochrony ubezpieczeniowej i przebiegu zawartego w taryfie. Są to najczęstsze sposoby, aby początkowo zachęcić klienta z niską taryfą, ale następnie odzyskać go po wygórowanych cenach. Kilka lat temu BlogoItaliano znalazł się w takiej sytuacji w Rzymie, kiedy ubezpieczenie było liczone tak samo jak oryginalny samochód.

Aby temu zapobiec, możesz skorzystać z popularnych europejskich usług porównywania cen w celu błędnego obliczenia. W trybie online śledzą dane z setek wypożyczalni samochodów, doprowadzają je „do wspólnego mianownika” i umożliwiają porównanie w kilka sekund, co zajmuje kilka godzin, aby przeprowadzić niezależne wyszukiwanie.

Jedna z najpopularniejszych takich usług w Europie - Rentalcars - pomysł tego samego gospodarstwa, do którego należą słynne hotele wyszukiwarek Booking.com. W systemie możesz nie tylko porównać ceny, ale także natychmiast zarezerwować swoją ulubioną opcję, wszystkie warunki są niezwykle elastyczne. W końcu Rentalcars jest jedną z największych tego typu usług na świecie.

Nawiasem mówiąc, planując podróż do Florencji, lepiej nie opóźniać wyboru samochodu. Toskania jest uważana za jedno z najpopularniejszych miejsc do autotripów w Europie, dlatego też o każdej porze roku popyt na samochody jest dość wysoki.

Wielu Europejczyków próbuje zarezerwować samochód na kilka miesięcy przed datą podróży, aby uzyskać najbardziej lojalną taryfę. Rzeczywiście, dziś rezerwując samochód na jutro, ceny są zwykle najwyższe, a wybór samochodów jest znacznie gorszy.

BlogoItaliano poświęcił osobny artykuł bardziej szczegółowo na temat wynajmu samochodu we Włoszech, a pod tym linkiem można zapytać o warunki wynajmu samochodu na lotnisku we Florencji.

Reszta to Lotnisko we Florencji jest świetną bazą wypadową do podróżowania po Toskanii. Niezależnie od tego, jaki sposób wybierzesz z lotniska do miasta, BlogoItaliano życzy ci udanej podróży.

Inne sposoby na dotarcie do Florencji:

  • Z wenecji
  • Z Rzymu
  • Z Mediolanu

Zdjęcia: parkvia.com, tuscany-toscana.blogspot.com, selectitaly, ok-roma.com, Steve Portigal.

Obejrzyj wideo: Planowane i budowane wieżowce w Warszawie. Varso Lilium Earthscraper (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej