Regiony Włoch

Portofino: klimat, hotele i plaże w porcie delfinów

Urocze Portofino to mała miejscowość wypoczynkowa we Włoszech, położona w pobliżu Genui w regionie Ligurii. Miasto zawdzięcza swoją nazwę Rzymianom, którzy nazwali je Portus Dolphini, ponieważ zatoka była kiedyś ulubionym siedliskiem wielu delfinów.

To wspaniałe miasto z populacją około 500 osób znajduje się nad brzegiem malowniczej zatoki Morza Liguryjskiego, związanej z Parkiem Narodowym. Park jest objęty ochroną państwa od 1935 r., Dzięki czemu na terenie Portofino zachowały się zabytki architektury, a także znaczna liczba śródziemnomorskich roślin i rzadkich ptaków. Podwodny świat w zatoce Portofino uderza również swoją jasnością i różnorodnością.

Ponieważ jakakolwiek budowa w Portofino jest zabroniona, wygląda jak wiele innych nadmorskich miast Włoch XIX wieku - jasne kolorowe domy i wille otoczone palmami i drzewami oliwnymi, brukowane ulice i place, łodzie rybackie w porcie, do których dziś dodano nowoczesne łodzie i jachty .

Portofino - wspaniałe miasto nad brzegiem malowniczej zatoki Morza Liguryjskiego

W X wieku miasto należało do opactwa San Fruttuoso, w XIII wieku stało się częścią republiki genueńskiej - na jakiś czas istniała tu flota handlowa Genui, potem rządzili tutaj florenccy, a dopiero w 1861 roku miasto stało się częścią Włoch.

W XIX wieku to rybackie miasteczko stało się popularnym miejscem wśród kreatywnych ludzi, którzy wolą spokojny, miarowy odpoczynek - często był Maupassant, który uważał Portofino za „królestwo harmonii i pokoju”. Nowoczesne gwiazdy showbiznesu i polityki również chętnie odwiedzają Portofino, ukrywając się przed zgiełkiem w luksusowych hotelach lub we własnych willach.

Klimat i pogoda

Klimat Portofino typowo śródziemnomorskie - ciepłe i miękkie. Ilość opadów jest niewielka nawet w zimie, a nawet w lecie jest prawdziwy słoneczny raj.

Średnia temperatura latem wynosi +27 ° C, w lipcu i sierpniu czasami osiąga +35 ° C, zimą temperatura powietrza prawie nigdy nie spada poniżej zera, jak na całym wybrzeżu Ligurii. Latem woda w zatoce ogrzewa się do +23 C.

Co zobaczyć w Portofino

Ciekawym zabytkiem historycznym i architektonicznym jest starożytność Zamek Castello Brown, położony na wzgórzu z przepięknym widokiem na Portofino i zatokę.

Pierwsza forteca na zamku, która odpierała więcej niż jeden atak, została zbudowana przez Rzymian i była wykonana z drewna. W XV wieku drewniane budynki zastąpiono bardziej solidnymi kamiennymi. Pod koniec XIX wieku zamek, jako willa do życia, został przejęty przez angielskiego konsula Montague Brown.

Zamek Castello Brown wzniesiony w XV wieku

W 1961 r. Budynek przeniesiono do gminy Portofino, która zorganizowała tam wystawę prac lokalnych artystów. We wnętrzu zamku zachowało się wiele starożytnych płaskorzeźb, malowane sufity, rzeźbione drewniane meble.

Wokół zamku jest zadbany ogród ze wspaniałymi alejkami, w których często odbywają się luksusowe wesela i przyjęcia.

Warto odwiedzić i kościół św - Patron Portofino, którego relikwie przyniesione przez krzyżowców z kampanii w Ziemi Świętej są przechowywane w świątyni. Kościół został wzniesiony w 1154 r., Był kilkakrotnie przebudowywany, a podczas II wojny światowej został całkowicie zniszczony.

Świątynia nabrała obecnej formy w latach 50. ubiegłego wieku. Na szczycie wzgórza kościół San Giorgio prowadzi szeroką drogą z głównego placu miasta.

Relikwie świętego sprowadzone przez krzyżowców są przechowywane w kościele św. Jerzego

Decydowanie co zobaczyć w Portofino, nie zapomnij o świątyni San Martino. Zbudowany w XII wieku, dziś jest swego rodzaju muzeum: przechowywane są tutaj starożytne rzeźby z drewna i kamienia, a także dzieła włoskich malarzy.

Spaceruj główną ulicą kurortu - wspaniałą Via Roma, wzdłuż której znajdują się butiki wszystkich najbardziej znanych światowych marek: Gucci, Christian Dior, Giorgio Armani, Hermes, Dolce Gabbana i wielu innych.

Hotele

Będąc jednym z najpopularniejszych miejsc na Riwierze Włoskiej, Portofino jest dobrze przygotowane na przyjęcie gości o najróżniejszym „kalibrze”. I chociaż hotele w Portofino nie mogą się pochwalić ani ilością, ani różnorodnością, w bezpośrednim sąsiedztwie miasta ich wybór jest dość szeroki.

Możesz zobaczyć opcje zakwaterowania, zdjęcia, mapę i opinie gości, a także zarezerwować pokój dla siebie, korzystając z linku poniżej.

Wycieczki z Portofino

Turyści na wakacjach w Portofino z pewnością powinni odwiedzić najstarszy zabytek architektury zatoki - Opactwo San Fruttuoso di Capodimonte, zbudowany na brzegu morza w X wieku.

Zespół klasztorny składa się z kościoła, samego opactwa z dziedzińcem, a także wieży strażniczej zbudowanej w XV wieku w celu ochrony przed piratami. Opactwo nosi imię św. Fruttuoso - patrona żeglarzy, którzy żyli w III wieku; według legendy wyznawcy świętego rozbili się w tej zatoce.

Do San Fruttuoso można dotrzeć pieszo, pokonywając strome górskie szlaki lub drogą morską - łodzią lub łodzią.

Statua Chrystusa znajduje się pod wodą na głębokości 17 metrów

Wycieczki z Portofino - jest to jedna z najbardziej niezwykłych atrakcji Ligurii - statua Chrystusazainstalowany pod wodą w zatoce Fruttuoso na głębokości 17 metrów. Ze względu na to, że woda w zatoce jest niesamowicie przejrzysta i przezroczysta, posąg można zobaczyć nie tylko z łodzi, ale także ze szczytu wzgórza, na którym znajduje się opactwo.

W pobliżu miasta znajduje się pięć unikalnych starożytnych wiosek ukrytych na trudnych skałach wznoszących się nad morzem: Vernazza, Monterosso, Riomaggiore, Corniglia i Manarola, do których można dotrzeć tylko drogą morską.

W razie potrzeby z Portofino można wybrać się na wycieczkę do Genui lub San Remo.

Plaże Portofino i okolic

Pomimo tego, że Portofino jest kurortem nadmorskim, w samym mieście praktycznie nie ma plaż. Oczywiście istnieją małe skaliste plaże, ale większość z nich należy do hoteli, więc wczasowicze pływają i opalają się na plażach w pobliskim miasteczku Santa Margherita Ligure.

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej