Regiony Włoch

Riwiera Włoska lub Perły wybrzeża Liguryjskiego. Część II

W pierwszej części postu Blogoitaliano mówił o najciekawszych miejscach na zachodzie Riwiery Liguryjskiej. Dziś wzdłuż Riwiery Levante pojedziemy na wschód, gdzie jest jeszcze kilka ośrodków wartych szczególnej uwagi.

40 km od Genui to miejscowość wypoczynkowaRapallo odniesienia do których pochodzą z X wieku.

Rapallo

Schludne domy, stare kościoły, malownicza przyroda i czyste morskie powietrze w połączeniu z doskonałą obsługą przyciągają turystów przez cały rok. Czyste lazurowe morze i kamyk Plaże Rapallo w pełni przestrzegaj chwały światowego kurortu.

Kiedyś częstymi gośćmi Rapallo byli Nietzsche, Maupassant, Pound i inne znane osobistości, które były inspirowane lokalną atmosferą nowych dzieł.

Miłośnicy starożytności zainteresowani będą zwiedzaniem lokalnych atrakcji: starożytnego kościoła Świętych Hervasius i Protasius, założonego w XII wieku, a także bazyliki patronki miasta - Matki Bożej z Montallegro itp.

Rapallo było kiedyś zwykłą wioską rybacką

Portofino (Portofino)

Najcenniejsza perła w koronie Riviera di Levante świeci zaledwie 20 km na wschód od Genui - na przylądku Portofino. Jachty najbogatszych ludzi na świecie udają się do najlepszego naturalnego portu Ligurii, a kurort Portofino od dawna jest miejscem wypoczynku dla „wybranych”. Mała wioska rybacka ma swoją nazwę jeszcze za czasów starożytnych Rzymian, którzy ze względu na niewiarygodną liczbę delfinów zamieszkujących lokalne wody nazwali ją „Portem delfinów”.

Niezwykle czysta, czysta woda i malownicza przyroda sprawiły, że zwykła wioska rybacka stała się popularnym kurortem i centrum europejskiej turystyki.

Pomnik „Christ of the Abyss” o wysokości 2,5 m jest zainstalowany na głębokości 17 metrów

W przeszłości Winston Churchill i Aristotle Onassis, Elizabeth Taylor i Clark Gable, Humphrey Bogart i inni często cieszyli się panowaniem pokoju i harmonii Portofino, dziś można spotkać George'a Clooneya i Allena Delona, ​​Lisę Minnelli i Catherine Deneuve itp. Camerona i innych.

Przy spokojnej pogodzie na dnie San Fruttuoso - małej zatoki w pobliżu Portofino - można zobaczyć stary posąg „Cristo del Abyssi”, stojący na głębokości 17 metrów, wprost z łodzi.

A ze szczytu klifu, gdzie znajduje się Castello Brown i starożytny kościół z XII wieku San Giorgio, niesamowita panorama wybrzeża Ligurii i kościół parafialny San Martino (San Martino).

Cinque Terre

Podczas podróży na Riwierze Włoskiej pamiętaj o wyznaczeniu trasy Cinque Terre co dosłownie tłumaczy się jako „pięć krain” i zajmuje 12 km wybrzeża Ligurii. Cinque Terre, wraz z najbliższymi wyspami i miastem Portovenere, stały się światowym dziedzictwem i są chronione przez UNESCO.

Ruch samochodowy w rezerwacie jest zabroniony: kursują tu tylko małe pociągi i autobusy przyjazne środowisku. Jednak, aby uzyskać maksimum wrażeń, przygotuj się na pieszą wycieczkę, zwłaszcza że wioski, z których każda ma swój własny „zapał”, są połączone szlakami pieszymi.

Pamiętaj, aby przejść najbardziej romantyczną z nich - Drogę Miłości (Via dell'Amore), prowadzącą z Riomaggiore do Manaroli. Tutaj możesz podziwiać wspaniałe panoramy, oddychać morskim powietrzem, nasyconym bukietem aromatów z otaczającej roślinności, a także, w specjalnej siatce, pośród tysięcy innych, przymocować zamek kochanków.

Do każdego z miast Cinque Terre można dostać się łodzią

Mieszkańcy pięciu średniowiecznych wiosek: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore zajmują się rybołówstwem, uprawą oliwek i winogron. Pod marką Cinque Terre w lokalnych restauracjach można spróbować kilku różnych i bardzo przyjemnych win, a także słynnego deseru deserowego Sciacchetra (znanego z całego regionu) i likieru cytrynowego - limoncello.

Santa Margherita Ligure

W samym centrum Riwiery Lirurskiej, z małymi plażami w zatokach i zakrzywionymi skalistymi pelerynami, jest jednym z najmodniejszych kurortów we Włoszech -Santa Margherita Ligure.

Wiele lat temu, podobnie jak reszta wiosek rozsianych wzdłuż wybrzeża, Santa Margherita Ligure była zwykłą wioską rybacką. Dziś jest elitarnym kurortem, w którym „śmietanka” społeczeństwa gromadzi się z całego świata. Tutaj możesz z łatwością wynająć luksusowy jacht, z załogą lub bez, bawić się w drogich klubach nocnych lub wybrać się na wycieczkę do Nicei lub Monako.

Santa Margherita znajduje się nad brzegiem zatoki Tigulio

Miasto Santa Margherita Ligure zostało założone w czasach rzymskich, jest dumne ze swojej bogatej historii i wielu zabytków architektury z różnych czasów. Szczególną uwagę zwraca się na słynną willę z XVI wieku - Durazzo Centurione, otoczoną pięknym ogrodem z egzotycznymi roślinami, licznymi posągami i fontannami, a także Muzeum Vittorio znajdujące się na tym samym terytorium.

W pobliżu Santa Margherita Ligure znajduje się średniowieczny zamek Parangi, opactwo Chervara, bazylika San Giacomo z freskami Barabino i inne.

Ponadto co roku w Santa Margherita odbywają się zawody żeglarskie, na które przybywa ogromna armia fanów nie tylko z Włoch, ale także z całej Europy.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej