Miasta Włoch

Zabytki Wenecji, w których można kupić bilety online. Część I.

Wenecja jest bez wątpienia jednym z najbardziej niesamowitych miast na świecie, dlatego Blogoitaliano będzie do niej wracać wielokrotnie. Tym razem, przygotowując kolejny post dokładnie w przeddzień sezonu turystycznego, postanowiliśmy poświęcić go zabytkom Wenecji, gdzie można kupić bilety online. W końcu taki zakup może znacznie pomóc zaoszczędzić czas, który podczas krótkich wakacji jest szczególnie drogi.

Niedawno Blogoitaliano napisał post o zabytkach Florencji, które można kupić w Internecie. Czytelnikom spodobała się notka, a wkrótce znaleźli się tacy, którzy postępowali zgodnie z naszą radą.

W szczycie sezonu, kiedy tłumy ludzi w kasie najciekawszych miejsc we Włoszech przypominają o kolejkach po jedzenie w erze pierestrojki, okazja, aby uniknąć marnowania czasu, wydaje się bardzo, bardzo istotna. Dodaj do tego włoski upał i wenecką wilgotność, a chęć znalezienia obejścia stanie się jeszcze bardziej dotkliwa. A Internet oferuje taką opcję, umożliwiając zakup biletów online. Przynajmniej w tych zabytki Wenecji, które zostaną omówione poniżej.

Ca 'Rezzonico

Do odwiedzenia Ca 'Rezzonico Palace na Canal Grande - oznacza zanurzenie się w atmosferze Wenecji XVII-XVIII wieku. Ten monumentalny pałac w stylu weneckiego baroku został zaprojektowany przez słynnego włoskiego architekta Baldassare Longenoy w 1649 roku i jest jedną z najbardziej znanych atrakcji weneckich.

Stary budynek zawdzięcza swój zewnętrzny i wewnętrzny blask bogatemu szlachcicowi z Lombardii - Rezzonico, który kupił go w połowie XVIII wieku od zubożałego patrycjusza w stanie niedokończonym.

Zakończył budowę innego włoskiego architekta - Massari, w wykonaniu którego pałac stał się uosobieniem bogactwa i chwały jego właścicieli. W dekorację Ca'Rezzonico wzięli udział najsłynniejsi weneccy artyści: Giambattista Crozato, Giambattista Tiepolo, młody Jacopo Guarana i Gaspare Dizani.

Dziś w Ca 'Rezzonico mieści się XVIII-wieczne Muzeum Weneckie

W 1758 r. Jeden z przedstawicieli rodziny został uhonorowany w pałacu - Carl Rezzonico, wybrany przez papieża Rzymu i znany jako Klemens XIII.

Na początku XIX wieku pałac Ca'Rezzonico kilkakrotnie zmieniał gospodarzy. Ostatnim z jego właścicieli była gmina wenecka, która nabyła ją w 1935 r.

Od 1936 roku po dzień dzisiejszy Muzeum Wenecji z XVIII wieku mieści się w budynku Pałacu Ca'Rezzonico.

Wnętrze Ca'Rezzonico żaluzje ze wspaniałą dekoracją, a zwłaszcza ze wspaniałymi malowidłami na suficie, prace artystów Crozato i Tiepolo. Ponadto muzeum ma dużą kolekcję obrazów Guardi, Pietro Longa, Visconti, Tintoretto, a także weneckie krajobrazy Canaletto i innych.

Oprócz dzieł sztuki Muzeum Ca'Rezzonico ma wiele antycznych mebli, szkła weneckiego i artykułów gospodarstwa domowego z epoki zachodu słońca Republiki Weneckiej.

Sprawdź aktualny koszt biletów w Ca'Rezzonico i złóż zamówienie tutaj.

Ca 'd'Oro, Galeria Franchetti (Ca' d'Oro, Galeria Franchetti)

Wśród setek pałaców otaczających Canal Grande w Wenecji wyróżnia się perła gotyckiej architektury pałacowej - Ca 'd'Oro (dosłownie - Złoty Dom), który ma swoją nazwę ze względu na złote płyty, które pierwotnie zakrywały jego fasadę.

Pomimo faktu, że złocenie zużyło się z czasem, Ca 'd'Oro, z delikatnymi łukami i delikatną koronką zębów na różowo-białej fasadzie, jest dziś jednym z najpiękniejszych budynków w mieście.

Palazzo Ca 'd'Oro został zaprojektowany przez architektów Giovanniego i Bartolomeo Bona, którzy pracowali nad słynnym Pałacem Dożów. Nazywa się również PalazzoGaleria Giorgio Franchetti (Galleria Giorgio Franchetti), nazwany na cześć ostatniego właściciela - bogatego kolekcjonera, który podarował miastu na początku XX wieku pałac i osobistą kolekcję dzieł sztuki.

Palazzo Ca 'd'Oro, Wenecja

Przez lata kolekcja uzupełniała się o nowe eksponaty, a dziś w Galerii Franchetti można zobaczyć rzeźby, flamandzkie gobeliny z XVI wieku, meble, a także wyroby z brązu z XII-XVI wieku.

Można tu podziwiać słynny obraz „Święty Sebastian” Andrei Mantegny, szkic „Wenus przy lustrze” Tycjana, obrazy Tintoretto, Giorgione, Van Dycka, Carpaccio i inne dzieła mistrzów weneckiego, flamandzkiego i toskańskiego.

Wśród eksponatów Galerii Franchetti na uwagę zasługują niezwykłe rzeźby i małe brązowe figurki renesansu. A także kolekcja ceramiki hiszpańsko-mauretańskiej i weneckiej.

Z loggii pałacu Palazzo roztacza się wspaniała panorama Wielkiego Kanału Weneckiego.

Sprawdź aktualny koszt biletów w Ca 'd'Oro (Galeria Franchetti), a także złożyć zamówienie na tej stronie.

Kolekcja Peggy Guggenheim

Jeden z niezwykłych zabytki Wenecji - kolekcja Peggy Guggenheim często nazywane wysepką nowoczesności w starożytnym mieście.

Budynek Palazzo dei Leoni Vernier, w którym mieści się słynna Kolekcja, jest uważany za jedno z najlepszych muzeów na Starym Świecie poświęconych sztuce europejskiej i amerykańskiej pierwszej połowy XX wieku. Muzeum to zaskakująco harmonijne połączenie sztuki tradycyjnej i współczesnej.

Kolekcja Peggy Guggenheim - „wysepka nowoczesności” w starożytnym mieście

Wśród jego eksponatów: stała ekspozycja Peggy Guggenheim, składająca się z ponad 300 dzieł, Centrum Rzeźby Nasher, kolekcja Gianniego Mattioli, wśród których znajdują się „Kwiaty” Giorgio Morandiego i „Portret artysty Frank Haviland” Amedeo Modigliani, a także prace należące do Fundacji Solomona R. Guggenheim.

Większość obrazów z kolekcji Peggy Guggenheim odzwierciedla różne nurty artystyczne, takie jak kubizm, włoski futuryzm, ekspresjonizm, surrealizm, amerykański modernizm i rosyjska awangarda.

Zbiory eksponatów są często wysyłane na wystawy objazdowe organizowane przez Guggenheim Museum Empire. Wśród nich są „Ptak w kosmosie” Brynkushi, „Porwanie panny młodej” Maxa Ernsta, kilka płócien autorstwa Chirico, a także dzieła Kandinsky'ego, Picassa, Salvadora Dali, Magritte'a, Jacksona Pollocka, Chagalla, Malewicza, Marcela Duchampa i innych.

Na tarasie z widokiem na Canal Grande można zobaczyć ekstatycznego jeźdźca z brązu - „Citadel Angela” Marino Marini.

Sprawdź aktualny koszt biletów do kontroli Kolekcje Peggy GuggenheimMożesz również złożyć zamówienie na tej stronie.

Muzea Wenecji (Muzea Wenecji)

Jeśli chcesz odwiedzić najsłynniejsze muzea Wenecji jednym biletem wstępu, powinieneś kupić - przepustka do muzeum.

Jest to rodzaj przepustki lub kuponu (przepustki), dających prawo do wejście do muzeów weneckich (w godzinach otwarcia) poza kolejnością. Należy zauważyć, że zgodnie z przepustką muzealną wszystkie zarejestrowane w niej muzea można zwiedzać tylko raz. Karnet muzealny jest ważny przez 6 miesięcy od daty zakupu.

Włosi oferują 2 opcje karnetów:

  • Przełęcz San Marco Square: Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których pobyt w Wenecji jest ograniczony do jednego lub dwóch dni. Obejmuje to wizyty w czterech muzeach znajdujących się na Piazza San Marco: Pałac Dożów, Muzeum Correr, Muzeum Archeologiczne i Biblioteka Narodowa Marciana.

Dowiedz się więcej szczegółów, aktualna cena 4-muzeum San Marco Pass i możesz złożyć zamówienie na tej stronie.

  • Muzea mijają: Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które mają dużo czasu na zwiedzanie Wenecji. Obejmuje wizytę w czterech muzeach na Piazza San Marco, a także wizytę w fabryce szkła Murano, weneckiej fabryce koronek na wyspach Burano, Ca 'Rezzonico, Palazzo Mocenigo, domach Carlo Goldoni, Ca' Pesaro i Muzeum Historii Naturalnej - w sumie jest 11 dużych muzeów .

Dowiedz się więcej szczegółów i aktualnej ceny. 11-muzeum VenicePass możliwe na tej stronie.

Żadne kolumny nie wspierają ogromnego sufitu Pałacu Dożów

Należy zauważyć, że zwiedzanie Tajnych Tras należy zamówić osobno, ponieważ nie jest ono zawarte w bilecie, który daje prawo do odwiedzenia Pałacu Dożów.

Sprawdź szczegóły i aktualny koszt wycieczkiTajne trasy Pałacu Dożów, Na tej stronie możesz również zamówić bilet online.

Kontynuacja artykułu: Ciekawe miejsca w Wenecji, w których można kupić bilety online. Część II

Inne popularne artykuły:

Zdjęcia: PAVDW, Dmitry Shakin, Andrew & Suzanne, l r, ngai.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Spacer na szczyt Boé w Dolomitach
Włochy

Spacer na szczyt Boé w Dolomitach

Dzisiaj jest interesująca droga na szczyt Boé. Należy do masywu Sella w Dolomitach. Nie będziemy wspinać się na wysokość 3152 metrów, ale 2,5 km jest łatwe. Każdego ranka cieszymy się widokiem Dolomitów z balkonu naszego hotelu Monte Cherz. Tylko od niego i rozpocznij dzisiejszy spacer po górach.
Czytaj Więcej
Włoskie salami
Włochy

Włoskie salami

Tym razem ponownie porozmawiamy o włoskim produkcie, który jest mocno zakorzeniony w krajowych stołach.Salami (Salame) - rodzaj twardej kiełbasy z boczkiem, ceniony na całym świecie. Będąc we Włoszech, podobały się temu tylko uprzywilejowane klasy ludności. Dziś prawie wszyscy mogą sobie pozwolić na salami przynajmniej na wakacje.
Czytaj Więcej
Park rozrywki Rainbow MagicLand
Włochy

Park rozrywki Rainbow MagicLand

Rainbow Magicland to duży nowoczesny park rozrywki położony w pobliżu miejscowości Valmontone. Jego nazwa dosłownie oznacza: „Rainbow - Fairyland”. Magia, magia, bajki - to główne tematy projektowania parku, niekończące się źródła fabuły dla wszystkich jego rozrywek. Park Rainbow MagicLand - magiczna kraina rozrywki, fot. Filippo Tenore Rainbow Magicland - duży nowoczesny park rozrywki położony w pobliżu miejscowości Valmontone (60 km od Rzymu).
Czytaj Więcej
Perugia
Włochy

Perugia

Nie mając dostępu do morza, Perugia nadal nie jest pozbawiona uwagi turystów. To kolejne Włochy - surowe, brutalne, stąd rozpoczął się ruch wici. Całe miasto - jedna platforma widokowa z widokiem na pałace, domy, kościoły, otchłań i przeciwległy stok. Ale jednocześnie jest to słodka stolica, „miasto pocałunków”, produkowane są tutaj cukierki Baci (pocałunek), to miasto studenckie i centrum turystyczne, miasto sztuki, mistycyzmu i romansu.
Czytaj Więcej