Miasta Włoch

Zabytki Wenecji, w których można kupić bilety online. Część I.

Wenecja jest bez wątpienia jednym z najbardziej niesamowitych miast na świecie, dlatego Blogoitaliano będzie do niej wracać wielokrotnie. Tym razem, przygotowując kolejny post dokładnie w przeddzień sezonu turystycznego, postanowiliśmy poświęcić go zabytkom Wenecji, gdzie można kupić bilety online. W końcu taki zakup może znacznie pomóc zaoszczędzić czas, który podczas krótkich wakacji jest szczególnie drogi.

Niedawno Blogoitaliano napisał post o zabytkach Florencji, które można kupić w Internecie. Czytelnikom spodobała się notka, a wkrótce znaleźli się tacy, którzy postępowali zgodnie z naszą radą.

W szczycie sezonu, kiedy tłumy ludzi w kasie najciekawszych miejsc we Włoszech przypominają o kolejkach po jedzenie w erze pierestrojki, okazja, aby uniknąć marnowania czasu, wydaje się bardzo, bardzo istotna. Dodaj do tego włoski upał i wenecką wilgotność, a chęć znalezienia obejścia stanie się jeszcze bardziej dotkliwa. A Internet oferuje taką opcję, umożliwiając zakup biletów online. Przynajmniej w tych zabytki Wenecji, które zostaną omówione poniżej.

Ca 'Rezzonico

Do odwiedzenia Ca 'Rezzonico Palace na Canal Grande - oznacza zanurzenie się w atmosferze Wenecji XVII-XVIII wieku. Ten monumentalny pałac w stylu weneckiego baroku został zaprojektowany przez słynnego włoskiego architekta Baldassare Longenoy w 1649 roku i jest jedną z najbardziej znanych atrakcji weneckich.

Stary budynek zawdzięcza swój zewnętrzny i wewnętrzny blask bogatemu szlachcicowi z Lombardii - Rezzonico, który kupił go w połowie XVIII wieku od zubożałego patrycjusza w stanie niedokończonym.

Zakończył budowę innego włoskiego architekta - Massari, w wykonaniu którego pałac stał się uosobieniem bogactwa i chwały jego właścicieli. W dekorację Ca'Rezzonico wzięli udział najsłynniejsi weneccy artyści: Giambattista Crozato, Giambattista Tiepolo, młody Jacopo Guarana i Gaspare Dizani.

Dziś w Ca 'Rezzonico mieści się XVIII-wieczne Muzeum Weneckie

W 1758 r. Jeden z przedstawicieli rodziny został uhonorowany w pałacu - Carl Rezzonico, wybrany przez papieża Rzymu i znany jako Klemens XIII.

Na początku XIX wieku pałac Ca'Rezzonico kilkakrotnie zmieniał gospodarzy. Ostatnim z jego właścicieli była gmina wenecka, która nabyła ją w 1935 r.

Od 1936 roku po dzień dzisiejszy Muzeum Wenecji z XVIII wieku mieści się w budynku Pałacu Ca'Rezzonico.

Wnętrze Ca'Rezzonico żaluzje ze wspaniałą dekoracją, a zwłaszcza ze wspaniałymi malowidłami na suficie, prace artystów Crozato i Tiepolo. Ponadto muzeum ma dużą kolekcję obrazów Guardi, Pietro Longa, Visconti, Tintoretto, a także weneckie krajobrazy Canaletto i innych.

Oprócz dzieł sztuki Muzeum Ca'Rezzonico ma wiele antycznych mebli, szkła weneckiego i artykułów gospodarstwa domowego z epoki zachodu słońca Republiki Weneckiej.

Sprawdź aktualny koszt biletów w Ca'Rezzonico i złóż zamówienie tutaj.

Ca 'd'Oro, Galeria Franchetti (Ca' d'Oro, Galeria Franchetti)

Wśród setek pałaców otaczających Canal Grande w Wenecji wyróżnia się perła gotyckiej architektury pałacowej - Ca 'd'Oro (dosłownie - Złoty Dom), który ma swoją nazwę ze względu na złote płyty, które pierwotnie zakrywały jego fasadę.

Pomimo faktu, że złocenie zużyło się z czasem, Ca 'd'Oro, z delikatnymi łukami i delikatną koronką zębów na różowo-białej fasadzie, jest dziś jednym z najpiękniejszych budynków w mieście.

Palazzo Ca 'd'Oro został zaprojektowany przez architektów Giovanniego i Bartolomeo Bona, którzy pracowali nad słynnym Pałacem Dożów. Nazywa się również PalazzoGaleria Giorgio Franchetti (Galleria Giorgio Franchetti), nazwany na cześć ostatniego właściciela - bogatego kolekcjonera, który podarował miastu na początku XX wieku pałac i osobistą kolekcję dzieł sztuki.

Palazzo Ca 'd'Oro, Wenecja

Przez lata kolekcja uzupełniała się o nowe eksponaty, a dziś w Galerii Franchetti można zobaczyć rzeźby, flamandzkie gobeliny z XVI wieku, meble, a także wyroby z brązu z XII-XVI wieku.

Można tu podziwiać słynny obraz „Święty Sebastian” Andrei Mantegny, szkic „Wenus przy lustrze” Tycjana, obrazy Tintoretto, Giorgione, Van Dycka, Carpaccio i inne dzieła mistrzów weneckiego, flamandzkiego i toskańskiego.

Wśród eksponatów Galerii Franchetti na uwagę zasługują niezwykłe rzeźby i małe brązowe figurki renesansu. A także kolekcja ceramiki hiszpańsko-mauretańskiej i weneckiej.

Z loggii pałacu Palazzo roztacza się wspaniała panorama Wielkiego Kanału Weneckiego.

Sprawdź aktualny koszt biletów w Ca 'd'Oro (Galeria Franchetti), a także złożyć zamówienie na tej stronie.

Kolekcja Peggy Guggenheim

Jeden z niezwykłych zabytki Wenecji - kolekcja Peggy Guggenheim często nazywane wysepką nowoczesności w starożytnym mieście.

Budynek Palazzo dei Leoni Vernier, w którym mieści się słynna Kolekcja, jest uważany za jedno z najlepszych muzeów na Starym Świecie poświęconych sztuce europejskiej i amerykańskiej pierwszej połowy XX wieku. Muzeum to zaskakująco harmonijne połączenie sztuki tradycyjnej i współczesnej.

Kolekcja Peggy Guggenheim - „wysepka nowoczesności” w starożytnym mieście

Wśród jego eksponatów: stała ekspozycja Peggy Guggenheim, składająca się z ponad 300 dzieł, Centrum Rzeźby Nasher, kolekcja Gianniego Mattioli, wśród których znajdują się „Kwiaty” Giorgio Morandiego i „Portret artysty Frank Haviland” Amedeo Modigliani, a także prace należące do Fundacji Solomona R. Guggenheim.

Większość obrazów z kolekcji Peggy Guggenheim odzwierciedla różne nurty artystyczne, takie jak kubizm, włoski futuryzm, ekspresjonizm, surrealizm, amerykański modernizm i rosyjska awangarda.

Zbiory eksponatów są często wysyłane na wystawy objazdowe organizowane przez Guggenheim Museum Empire. Wśród nich są „Ptak w kosmosie” Brynkushi, „Porwanie panny młodej” Maxa Ernsta, kilka płócien autorstwa Chirico, a także dzieła Kandinsky'ego, Picassa, Salvadora Dali, Magritte'a, Jacksona Pollocka, Chagalla, Malewicza, Marcela Duchampa i innych.

Na tarasie z widokiem na Canal Grande można zobaczyć ekstatycznego jeźdźca z brązu - „Citadel Angela” Marino Marini.

Sprawdź aktualny koszt biletów do kontroli Kolekcje Peggy GuggenheimMożesz również złożyć zamówienie na tej stronie.

Muzea Wenecji (Muzea Wenecji)

Jeśli chcesz odwiedzić najsłynniejsze muzea Wenecji jednym biletem wstępu, powinieneś kupić - przepustka do muzeum.

Jest to rodzaj przepustki lub kuponu (przepustki), dających prawo do wejście do muzeów weneckich (w godzinach otwarcia) poza kolejnością. Należy zauważyć, że zgodnie z przepustką muzealną wszystkie zarejestrowane w niej muzea można zwiedzać tylko raz. Karnet muzealny jest ważny przez 6 miesięcy od daty zakupu.

Włosi oferują 2 opcje karnetów:

  • Przełęcz San Marco Square: Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których pobyt w Wenecji jest ograniczony do jednego lub dwóch dni. Obejmuje to wizyty w czterech muzeach znajdujących się na Piazza San Marco: Pałac Dożów, Muzeum Correr, Muzeum Archeologiczne i Biblioteka Narodowa Marciana.

Dowiedz się więcej szczegółów, aktualna cena 4-muzeum San Marco Pass i możesz złożyć zamówienie na tej stronie.

  • Muzea mijają: Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które mają dużo czasu na zwiedzanie Wenecji. Obejmuje wizytę w czterech muzeach na Piazza San Marco, a także wizytę w fabryce szkła Murano, weneckiej fabryce koronek na wyspach Burano, Ca 'Rezzonico, Palazzo Mocenigo, domach Carlo Goldoni, Ca' Pesaro i Muzeum Historii Naturalnej - w sumie jest 11 dużych muzeów .

Dowiedz się więcej szczegółów i aktualnej ceny. 11-muzeum VenicePass możliwe na tej stronie.

Żadne kolumny nie wspierają ogromnego sufitu Pałacu Dożów

Należy zauważyć, że zwiedzanie Tajnych Tras należy zamówić osobno, ponieważ nie jest ono zawarte w bilecie, który daje prawo do odwiedzenia Pałacu Dożów.

Sprawdź szczegóły i aktualny koszt wycieczkiTajne trasy Pałacu Dożów, Na tej stronie możesz również zamówić bilet online.

Kontynuacja artykułu: Ciekawe miejsca w Wenecji, w których można kupić bilety online. Część II

Inne popularne artykuły:

Zdjęcia: PAVDW, Dmitry Shakin, Andrew & Suzanne, l r, ngai.

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej