Miasta Włoch

Główne muzea Wenecji na San Marco: ekspozycja, godziny otwarcia i bilety

Chociaż sama historyczna Wenecja jest stosunkowo niewielka, istnieje kilkanaście ciekawych muzeów. Niektóre z nich nie bez powodu uważane są za jedne z najlepszych we Włoszech. Jeden Pałac Dożów jest coś wart. Ceny gryzą, ale znośne. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że wiele muzeów można zwiedzać za pomocą 1 subskrypcji. Z tego artykułu dowiesz się o 4 głównych muzeach Wenecji w San Marco, ich godzinach otwarcia, a także o biletach i mapach muzealnych, które w nich działają.

Przydatna rada: Planując podróż, pobierz mobilny przewodnik audio z Wenecji na iPhone'a. Działa bez Internetu i zawiera gotową wycieczkę audio po centrum miasta. Wszystkie punkty trasy są oznaczone na wygodnej mapie, a GPS ułatwi torowanie drogi w labiryncie ulic miasta.

W wersji próbnej audioprzewodnika dostępnych jest 5 z 60 punktów. Dlatego możesz wypróbować całkowicie za darmo. Pełna wersja trasy kosztuje tylko 6 USD, co jest wielokrotnie tańsze niż nawet najbardziej budżetowe wycieczki. Na tej stronie możesz pobrać audioprzewodnik na swój iPhone.

Abonament na muzeum w Wenecji

Warto rozpocząć opowieść o muzeach weneckich od map muzealnych, a tuż poniżej zrozumiesz dlaczego. Istnieją 2 takie podstawowe subskrypcje, które pozwalają odwiedzić kilka muzeów w Wenecji - to Mapa muzeum San Marco i Muzealna mapa Wenecji.

Mapa muzeum San Marco Odwiedzamy Pałac Dożów, Muzeum Correra, Muzeum Archeologiczne i Bibliotekę Marchian. Wszystkie znajdują się w odległości spaceru od siebie na Placu Świętego Marka.

Muzealna mapa WenecjiOprócz 4 wymienionych muzeów, pozwala odwiedzić kolejne 7. Tak więc łączna liczba muzeów objętych subskrypcją wynosi 11.

Muzealna mapa Wenecji

W tym artykule, aby nie trwać zbyt długo, porozmawiamy o 4 muzeach objętych mapą San Marco. A o pozostałych 7 można przeczytać w osobnym artykule.

Miłą cechą muzeów weneckich jest brak konieczności zakupu biletów dla dzieci w wieku do 5 lat, a dzieci w wieku od 6 do 14 lat mogą liczyć na zniżki.

Ponadto subskrypcja jest ważna przez miesiąc od wskazanego na niej dnia (można ją wybrać przy zakupie), dlatego jeśli pozwala na to czas podróży, możesz bez pośpiechu odwiedzić muzea - ​​jest więcej niż wystarczająco czasu.

Cztery główne muzea miasta znajdują się na Piazza San Marco

Na tej stronie możesz wyjaśnić szczegóły i zamówić subskrypcję online. Natychmiast dokonaj rezerwacji, że możesz kupić analog na miejscu w kasie na miejscu - będzie to jeszcze tańsze. Zaletą zakupów online jest to, że pozwala uniknąć kolejek i zaoszczędzić czas, ponieważ Wenecja jest bardzo poszukiwana prawie przez cały rok.

Sprawdź rozkład i dostępność biletów ›››

Pójdziemy bezpośrednio do muzeów San Marco i czego można się spodziewać po każdym z nich.

Pałac Dożów

Pałac Dożów (alias Palazzo Ducale) pozostał główną rezydencją weneckich władców przez około 500 lat. Dziś jest główną atrakcją miasta, w którym przechowywane są obrazy, a także globusy, mapy, broń i inne eksponaty.

W obecnej formie Pałac Dożów został zbudowany w latach 1309-1424 i ponownie odrestaurowany w tym samym stylu gotyckim po pożarze w 1577 r., Z którego nie tylko sam budynek został poważnie uszkodzony, ale obrazy Giorgione zostały zniszczone.

Pałac został zbudowany przez ponad sto lat: od 1309-1424

Wewnątrz pałacu prowadzą dwie klatki schodowe: klatka schodowa Giants wykonana z marmuru z Carrary, gdzie odbyła się ceremonia ślubu Dożów, oraz Złota klatka schodowa, która prowadzi do Wielkiej Sali Rady.

Sala Wielkiej Rady jest uważana za największą salę bez wewnętrznych sufitów na świecie, tutaj jest również największe płótno na świecie - obraz „Raj” Jacopo i Domenico Tintoretto oraz „Triumf Wenecji” Paolo Veronese obwieszone na suficie. Sala Rady przedstawia portrety wszystkich rządzących doży Wenecji (z wyjątkiem zdrajcy Marino Falliero).

Powinieneś także odwiedzić teren więzienia Piomba, w którym znajdował się Giordano Bruno i Giacomo Casanova, pokój map geograficznych z dwiema kulami ziemskimi z XVII wieku oraz kopie map Marco Polo. W Pałacu Dożów znajduje się wiele tajnych pomieszczeń, w których torturowano, skazano i zatrzymano przestępców.

Przez prawie 500 lat pałac był główną rezydencją weneckich władców.

Niemal w każdym pokoju można zobaczyć lwy ze skrzydłami i książkę, ale nie jest to tylko symbol patrona Wenecji, Świętego Marka - są to pudełka do zbierania donosów, przy pomocy których Rada Dziesięciu często szukała przestępców państwowych.

BlogoItaliano napisał więcej o Pałacu Dożów w osobnym artykule.

Godziny otwarcia:

 • Od listopada do marca: pon.-niedz .: 8: 30-17: 30
 • Od kwietnia do października: pon.-niedz. 8: 30–19: 00

Bilety: Osoba dorosła w kasie - 20 euro (cena obejmuje dostęp do Pałacu Dożów, Muzeum Correr, Muzeum Archeologicznego i Biblioteki Narodowej Marchian).

Zalecamy również zwrócenie uwagi na wycieczkę do Secret Rooms of the Doge's Palace. Obejmuje to możliwość odwiedzenia lokalu, niedostępne na zwykłych biletach. W tym tajne pokoje, korytarze i Most Westchnień. Jedyną niedogodnością - wycieczka jest prowadzona w języku angielskim.

Muzeum Correra

Muzeum Correra obejmuje jednocześnie trzy ekspozycje muzealne: kolekcję obrazów, broni i sztuki użytkowej Muzeum Risorgimento, galerię sztuki obrazów z XII-XVII wieku, a także dokumenty, mapy morskie, monety i broń z kolekcji muzeum historii miasta.

Początkowo budynek muzeum powstał pod osobistymi komnatami Napoleona, ale budowę ukończono później niż planowano, a pałac zaczął pełnić funkcję rezydencji Habsburgów.

W muzeum znajduje się kolekcja obrazów, broni i rzemiosła

Pierwszą kolekcję muzealną pierwotnie przechowywano w innym miejscu - w pałacu pozostawionym w Wenecji przez opata Teodoro Correro, który przekazał miasto i jego bogatą kolekcję obrazów jurysdykcji. Nazwa pierwszego filantropa pozostaje na zawsze w nazwie muzeum, które później przeniosło się do Nowych Prokuratur.

Spośród najbardziej znaczących eksponatów powinniśmy wspomnieć o broni admirała Francesco Morosiniego, której z trudem można znaleźć w zwykłym książce modlitewnej na pierwszy rzut oka. W tak niecodzienny sposób admirał próbował bronić się przed możliwymi atakami nawet w kościele.

Broń admirała Francesco Morosiniego ukryta w modlitewniku

Wśród dzieł sztuki na uwagę zasługują dzieła Paolo i Lorenzo Veneziano, Giovanni Bellini i Vittore Carpaccio. Głównym skarbem muzeum jest „Pieta” Antonello da Messina. W muzeum Correra znajduje się także kolekcja rzeźb Antonio Canova.

Godziny otwarcia:

 • Od listopada do marca: pon.-niedz .: 10: 00-17: 00
 • Od kwietnia do października: pon.-niedz .: 10: 00–19: 00

Bilety: Dorosły w kasie - 20 euro (bilet jednorazowy na zwiedzanie Pałacu Dożów, Muzeum Correra, Muzeum Archeologicznego i Biblioteki Narodowej Marchian)

Muzeum Archeologiczne w Wenecji

Muzeum, zajmujące dwadzieścia sal Nowych Prokuratur, to zbiór dzieł sztuki ze starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu, starożytnego Egiptu i Etrurii, w tym posągi, ceramika, kamienie szlachetne i monety.

W muzeum archeologicznym znajduje się słynna rzeźba „Leda i łabędź”, fragmenty klinowe z czasów panowania Nabuchodonozora II, zbiór sarkofagów i atrybutów rytualnych oraz inne cenne znaleziska archeologów.

Weneckie muzeum archeologiczne pochodzi z 1523 r

Muzeum pochodzi z 1523 roku, kiedy to zgodnie z wolą kardynała Domenico Grimani, Republika Wenecka przekazała swoją kolekcję antyków znalezionych na Wzgórzu Quirinale w Rzymie, gdzie zbudowano dom kardynała.

Godziny otwarcia:

 • Od listopada do marca: 9:00 - 17:00
 • Od kwietnia do października: 9:00 - 17:00

Muzeum jest zamknięte 25 grudnia i 1 stycznia.

Bilety: osoba dorosła w kasie - 20 euro (bilet jednorazowy na zwiedzanie Pałacu Dożów, Muzeum Correra, Muzeum Archeologicznego i Biblioteki Narodowej Marchian)

Biblioteka Marciana

Po tym, jak Republika Wenecka otrzymała 750 rękopisów od kardynała Vissariona w 1469 r., Podjęto decyzję o budowie biblioteki.

Dziś Biblioteka Narodowa Świętego Marka jest jednym z największych magazynów tekstów klasycznych na świecie i jednym z najstarszych zbiorów rękopisów we Włoszech.

Marcian Library Fund ma około 13 tysięcy ręcznie pisanych dokumentów i dwa razy tyle książek z XVI wieku, które ukazały się na początku drukowania książek. Na przełomie XVIII i XIX wieku zbiory biblioteki uzupełniono książkami z klasztorów, w tym zamkniętymi przez Napoleona.

Bardzo cenny zbiór starożytnych rękopisów jest przechowywany w bibliotece.

Oto kody rodziny Gonzago, wola Marco Polo, nuty sonat Domenico Scarlatti i innych skarbów. Biblioteka Marchiana była jedną z pierwszych bibliotek na świecie, która otrzymała kopię każdej książki wydrukowanej w Wenecji - zgodnie z prawem z 1603 roku.

Budynek biblioteki został zaprojektowany i rozpoczęty w 1537 roku przez Jacopo Sansovino, który zakończył budowę po kilku dekadach, Vincenzo Scamozzi. W projekcie wzięli udział artyści Salviati, Meldolla, Veronese.

Godziny otwarcia:

 • Od listopada do marca: 10: 00-17: 00
 • Od kwietnia do października: 10: 00–19: 00

Biblioteka jest zamknięta 25 grudnia i 1 stycznia.

Bilety: osoba dorosła w kasie - 20 euro (bilet jednorazowy na zwiedzanie Pałacu Dożów, Muzeum Correra, Muzeum Archeologicznego i Biblioteki Narodowej Marchian)

Przydatne artykuły o Wenecji

 • Co zobaczyć w Wenecji na własną rękę za 1 dzień
 • Wycieczki po Wenecji po rosyjsku: co jest popularne wśród turystów
 • Jak dostać się z Wenecji do Florencji

Zdjęcia: Andy L., Sergey Galyonkin, Maria Schnitzmeier, Mikestravelguide.com, Robert Young, Edward Reynolds, pixabay.com, Lisa.

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej