Regiony Włoch

Krzywa Wieża w Pizie i inne zabytki w Pizie

Piza to włoskie miasto położone na zachodzie Toskanii, u ujścia rzeki Arno. Pomimo tego, że Piza jest stosunkowo małym miastem (populacja - około 100 tysięcy mieszkańców), jej historia jest bardzo zagmatwana i nasycona. Do tej pory nikt nie wie na pewno, kto był założycielem Pizy - czy to Etruskowie, Ligurowie, czy Grecy, którzy przeprowadzili się tutaj z Pizy - miasta położonego na greckim Peloponezie. Niemniej jednak niezawodnie wiadomo, że rozkwit miasta przypadł na XI wiek, kiedy Republika Piza wraz z Wenecją, Genuą i Amalfi stała się jedną z czterech potężnych potęg morskich.

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu - na skrzyżowaniu szlaków handlowych Włoch, Hiszpanii i Francji - Piza wzrosła, poszerzając granice, rozwijając handel morski i wzmacniając potęgę wojskową. W XII-XIII wieku Republika Pizy prawie nieustannie walczyła z Genuą, następnie z Florencją, a następnie z Lukką.

Koniec pochylonego stanu w Pizie był porażką w bitwie z Genueńczykami pod Melorią w 1284 r., Siła morska Pizy została podważona przez zmianę koryta rzeki Arno, która zablokowała dostęp do morza flocie w Pizie. W XV wieku Piza została zdobyta przez Florentczyków - pod rządami Medyceuszy miasto całkowicie straciło na znaczeniu politycznym, pozostając jednym z najważniejszych centrów kulturalnych w Europie.

Katedra Mariacka to wspaniały budynek wzniesiony w XI-XII wieku.

Podczas II wojny światowej niektóre zabytki w Pizie zostały uszkodzone, ale na szczęście zostały one odrestaurowane i odrestaurowane - unikalny zespół architektoniczny miasta, powstały w czasach świetności republiki w Pizie, a teraz przyciąga wielu turystów z całego świata, a także arcydzieła rzeźby i malarstwa epoki Odrodzenie

Krzywa Wieża w Pizie jako główna atrakcja

Niewątpliwie najsłynniejszą atrakcją Pizy jest Krzywa Wieża, który jest częścią zespołu architektonicznego na placu Miracoli, który obejmuje katedrę św. Marii, baptysterium i cmentarz Campo Santo.

Historia Krzywej Wieży w Pizie rozpoczęła się w 1173 roku - po wybudowaniu trzech kondygnacji budowa została zawieszona z powodu nachylenia konstrukcji spowodowanego osiadaniem gleby, a także niewystarczająco mocnym fundamentem. Budowę wznowiono w 1275 r., Ale nawet wtedy wieża nie została ukończona - dzwonnica zwieńczyła budynek dopiero pod koniec XIV wieku. Tak więc budowa Krzywej Wieży w Pizie trwała prawie dwieście lat.

Zunifikowany kompleks architektoniczny na Placu Cudów

Średnica podstawy wieży wynosi 15,5 metra, wysokość konstrukcji 56,7 metrów. Na szczyt Krzywej Wieży w Pizie, nachylonej pod kątem około 4 stopni, znajdują się schody z 294 stopniami.

Kąt nachylenia wieży powoli, ale pewnie rośnie, co zmusza naukowców do poszukiwania sposobów na wzmocnienie konstrukcji - starają się zabezpieczyć Krzywą Wieżę w Pizie za pomocą potężnych stalowych lin, usuwając część gleby z przeciwnej strony zbocza, zamrażając glebę i fundament ciekłym azotem.

Krzywa Wieża w Pizie otwarte dla zwiedzających przez cały rok, tylko godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonu.

Tanie hotele w Pizie w pobliżu wieży

Niedaleko Krzywej Wieży w Pizie można znaleźć dobre hotele - przytulne, wygodne, w całkiem przystępnych cenach.

Window To The Tower to niedrogi hotel położony zaledwie sto metrów od słynnej wieży. Przytulny pensjonat znajduje się na drugim piętrze budynku zbudowanego w XIX wieku. Niektóre pokoje mają bezpośredni widok na Piazza de Miracoli. Więcej informacji o hotelu Window To The Tower, opiniach i rezerwacji pokoi tutaj.

Budowa baptysterium trwała od 1152 do 1363 roku.

Soggiorno Athena 3 * znajduje się nieco dalej od wieży - trzysta metrów. Nowoczesne komfortowe pokoje z łazienkami, wspaniała sala śniadaniowa, duży ogród z wygodnymi meblami ogrodowymi, w których można napić się kawy lub herbaty - wszystko to sprawia, że ​​hotel Soggiorno Athena jest bardzo popularny wśród turystów. Dowiedz się więcej o Soggiorno Athena 3 *, zobacz zdjęcia i recenzje turystów oraz zarezerwuj pokój tutaj.

Hotel Bologna 4 * znajduje się 12 minut spacerem od Krzywej Wieży. Eleganckie pokoje wyposażone są w ogromne okna sięgające od podłogi do sufitu i ciepłe drewniane podłogi. Goście otrzymują tradycyjne włoskie śniadanie, które można zjeść zarówno w budynku hotelu, jak i na odkrytym tarasie, który znajduje się na przytulnym dziedzińcu. Wieczorem hotelowy bar oferuje bezpłatne degustacje toskańskich produktów. Szczegółowe informacje o hotelu Bologna 4 * i rezerwacji pokoju tutaj.

Oprócz tych hoteli w Pizie jest wiele innych na każdy gust i każdą kieszeń. Ich szczegółową listę wraz z opisami, recenzjami i cenami można obejrzeć pod tym linkiem. Dla Twojej wygody wybraliśmy tylko te hotele, które znajdują się w pobliżu Krzywej Wieży.

Co jeszcze można zobaczyć: inne zabytki w Pizie

Krzywa Wieża jest daleka od jedynej Punkt orientacyjny w Pizie. Na Placu Cudów, w którym znajduje się Krzywa Wieża w Pizie, znajduje się Katedra Najświętszej Marii Panny - wspaniały budynek, do którego stworzenia wsparli słynni włoscy mistrzowie XI-XII wieku. W wyglądzie architektonicznym katedry mieszane style romańskie, bizantyjskie, normańskie. Do niedawna wnętrze katedry było ozdobione słynnymi rzeźbami i obrazami, teraz przeniesionymi do muzeum.

W tym samym miejscu, na Placu Cudów, jest także sławny Baptysterium - największe we Włoszech miejsce chrztu z wyjątkową akustyką.

Miasto Piza to miejsce narodzin jednej z najstarszych instytucji edukacyjnych w Europie - Uniwersytetu w Pizie, istniejącego od XI wieku. Jednym z najbardziej znanych studentów uniwersytetu jest Galileo Galilei, który później uczył tam matematyki. Uniwersytet ma luksusowy Ogród Botaniczny - pierwszy w Europie; Został założony w 1544 r. Przy wsparciu księcia Kosmy I Medyceuszy.

Na uwagę zasługują Muzeum Starożytnych Statków, Muzeum Krzywej Katedry w Pizie, a także liczne kościoły i pałace miasta.

Obejrzyj wideo: Krzywa wieża w Pizie - DLACZEGO SIĘ NIE WALI? #38 (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej