Miasta Włoch

Jak dojechać z Mediolanu do Florencji i z Florencji do Mediolanu

Mediolan jest jednym z największych węzłów lotniczych w Europie Południowej: trzy jego lotniska obsługują rocznie prawie 40 milionów pasażerów. Nic więc dziwnego, że dla wielu podróżników znajomość Włoch zaczyna się właśnie od Mediolanu. BlogoItaliano pisał już o tym, co warto zobaczyć w samym mieście tutaj. Niemniej jednak dla większości turystów przyjeżdżających do Włoch Mediolan jest tylko pośrednim przystankiem. W tym w drodze do Florencji.

Najpopularniejszymi celami dla turystów rozpoczynających podróż do Włoch z Mediolanu są Rzym, Wenecja i Florencja. Szczegóły dotarcia do pierwszych dwóch miast BlogoItaliano napisał już wcześniej:

 • Jak dostać się z Mediolanu do Wenecji i / lub z Wenecji do Mediolanu
 • Jak dostać się z Mediolanu do Rzymu i z Rzymu do Mediolanu

Jednak wycieczki są nie mniej potrzebne. z Mediolanu do Florencji. Co więcej, miasto jest bardzo dobrze położone dokładnie przy drodze do Rzymu.

Nawiasem mówiąc, jeśli po raz pierwszy podróżujesz do Włoch, zalecamy zapisanie się na bezpłatny kurs e-mail z wieloma cennymi wskazówkami i przydatnymi narzędziami ratunkowymi dla tego kraju.

Z Mediolanu do Florencji pociągiem

Jeszcze zanim nowe pociągi ekspresowe „jechały” na trasie Milan Florencepociąg słusznie uznano za najlepszy sposób podróżowania między miastami. Teraz sytuacja uległa nawet poprawie: nowe pociągi dużych prędkości Frecciarossa skróciły czas podróży do minimum, niemal wyrównując atrakcyjność innych alternatyw transportu.

Frecciarossa - nawiasem mówiąc, najszybszy szybki pociąg we Włoszech - pokonuje odległość z Mediolanu do Florencji (od Florencji do Mediolanu) za 1 godzinę i 40 minut (2019). W drodze z Mediolanu pociąg zatrzymuje się w Bolonii, a kolejna to stacja Santa Maria Novella we Florencji.

Między 6 rano a 9 rano ze stacji kolejowej Milan Milano Centrale w kierunku Florencji kursuje około 15 pociągów. Dlatego jeśli przyjedziesz do Mediolanu wcześnie rano i nie robisz wielkich planów, całkiem możliwe jest zaplanowanie pierwszej nocy we Florencji.

Frecciarossa - najszybszy szybki pociąg we Włoszech

Szybka cena biletupociąg Mediolan-Florencja zaczyna się od około 25 euro (2019), a najwygodniejszą stroną do sprawdzania harmonogramów i zakupów na początku 2019 jest link Omio.ru. Jego główną zaletą jest to, że wyświetla harmonogram wszystkich głównych operatorów kolejowych we Włoszech, a nie tylko głównego, a tym samym pomaga znaleźć tańsze bilety.

Kolejną fajną funkcją Omio jest możliwość uzyskania 10 euro zniżki na włoskie bilety kolejowe po prostu rejestrując się w serwisie za pomocą specjalnego linku z zaproszeniem. Zniżka jest dostępna dla nowych użytkowników serwisu przy ich pierwszym zakupie o wartości ponad 40 euro. Bardziej szczegółowo o tym, jak to działa, napisaliśmy w osobnym artykule.

Stare i nowe pociągi na stacji Milano Centrale

Należy pamiętać, że zasada dotyczy kolei włoskich: im bliżej odjazdu, tym droższe koszty biletu. Ceny osiągają wartość szczytową bezpośrednio w dniu wyjazdu, więc bilety zawsze najlepiej przyjmować z wyprzedzeniem.

Ponadto zakup biletu internetowego z wyprzedzeniem pozwala mieć pewność, że został już Ci przypisany (co jest szczególnie prawdziwe w okresie wakacyjnym), eliminuje potrzebę tracenia czasu w kasie biletowej, a także komunikuje się z miejscowymi pracownikami anglojęzycznymi, którzy nie zawsze mówią po angielsku.

Aby dowiedzieć się, jak wygląda zakup biletów na dworcu tuż przed odjazdem pociągu, obejrzyj nasze wideo:

Zakup biletu online na trasę Mediolan-Florencja jest niezwykle prostą procedurą i rzadko zajmuje więcej niż 15 minut. Potrzebujesz tylko karty bankowej, a sam bilet dotrze na podany adres e-mail w postaci pliku PDF. Pozostaje tylko wydrukować i zabrać ze sobą na stację.

Należy pamiętać, że niektóre zasoby internetowe wystawiają bilety na szybkie pociągi bez lokalizacji. W takim przypadku jest to konieczne na stacji idź do kasy i dokonać dodatkowej rezerwacji. W większości przypadków jest to oddzielna płatna usługa.

Kolejny niuans: jeśli miejsce i godzina wyjazdu nie są wskazane na bilecie, jest to konieczne osobno uderzyć w specjalnym kompostowniku przed wejściem na platformę. Z reguły dotyczy to pociągów klasy Regionale.

Regionalne bilety kolejowe są często wydawane bez miejsca siedzącego.

Dla bilety na szybkie pociągiwyprodukowany przez Omio.ru, wagon, miejsce i czas odjazdu pociągu są wskazane, a zatem nie są wymagane żadne dodatkowe manipulacje na stacji. Najważniejsze, aby wydrukować bilet i mieć go przy sobie. Wymagana będzie kontrola, a bilet się przyda.

Na koniec, dla wygody przy rezerwacji biletów, zwróć uwagę na nazwy stacji w Mediolanie i Florencji, ponieważ w każdym mieście jest kilka stacji i nie wszystkie są równie wygodne:

 • Milano Centrale to główny dworzec kolejowy w Mediolanie. Odlatuje stąd większość lotów do Florencji.
 • Santa Maria Novella - główny dworzec we Florencji znajduje się w odległości spaceru od wszystkich głównych atrakcji.
Sprawdź rozkład i dostępność biletów ›››Z Mediolanu do Florencji samochodem

Jeśli zamierzasz zwiedzić zaciszne zakątki Toskanii, poczynając od jej stolicy, decyzja o wynajmie samochodu może być bardzo udana - pozwoli ci to zobaczyć znacznie więcej. Jednak aby dostać się z Mediolanu do Florencji, można nazwać to kontrowersyjnym. Mediolan nie sprzyja prowadzeniu samochodu, ponieważ w rzeczywistości jest historycznym centrum Florencji. Nie wspominając o bólu głowy związanym z parkowaniem.

Auto pomaga urozmaicić wspomnienia z wakacji

Niemniej jednak wielu podróżnych woli zapoznać się z Włochami właśnie samochodem, dlatego niektóre funkcje usługi mogą być pomocne.

Wynajem samochodów we Włoszech jest tańszy niż w większości krajów UE. Często jednak wypożyczalnie samochodów starają się zrekompensować „taniość” ukrytymi płatnościami, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Może to być związane z ubezpieczeniem, wypożyczeniem dodatkowego sprzętu itp.

Aby nie przepłacać za wynajęty samochód, lepiej zarezerwować samochód jak najwcześniej i przy pomocy dużego specjalistycznego zasobu internetowego do porównywania cen wynajmu samochodu. W takich witrynach wszystkie warunki różnych firm są redukowane do jednego widoku, co pozwala porównać wszystkie warunki i wybrać optymalne za pomocą kilku kliknięć.

Silnik takiej „wyszukiwarki” został niedawno opracowany przez twórców słynnej wyszukiwarki hoteli Booking.com. Nowa usługa wynajmu samochodów nosi nazwę Rentalcars.com i umożliwia porównywanie cen na raz we wszystkich głównych wypożyczalniach samochodów prezentowanych w każdym mieście. Na przykład ceny wynajmu samochodów w Mediolanie zaczynają się od 8-15 euro dziennie:

Odległość z Mediolanu do Florencji - około 305 kilometrów. W przypadku braku incydentów na drogach można je pokonać w 3 i pół godziny. Optymalna trasa praktycznie powtarza trasę pociągu Frecciarossa - z Mediolanu przez Parmę i Modenę do Bolonii, a następnie skręcając na południe, do Florencji.

Oprócz kosztów wynajmu samochodu i benzyny, do budżetu podróży należy również doliczyć opłatę za przejazd autostradami. W przypadku trasy Mediolan-Florencja na początku 2019 r. Będzie to około 33 euro.

Sprawdź dostępność samochodu i aktualne ceny ›››

Z Mediolanu do Florencji autobusem

Innym sposobem na dostanie się z Mediolanu do Florencji jest skorzystanie z autobusu. Trasa wykonuje ponad 10 lotów dziennie, a czas podróży w przypadku braku transferów wyniesie około 4 godzin. Autobusy z Mediolanu odjeżdżają z kilku stacji w mieście, dlatego należy zachować ostrożność przy rezerwacji.

Z Mediolanu do Florencji działa kilka firm autobusowych

Główne stacje w Mediolanie (i okolicach) znajdują się na lotnisku Malpensa, a także w samym mieście - w San Donato i Sesto S.G. We Florencji autobusy przyjeżdżają na stację w Piazzale Montelungo - niedaleko głównej stacji miasta.

Możesz sprawdzić aktualny harmonogram i sprawdzić ceny biletów na tej stronie.

Samolotem z Mediolanu do Florencji

Jeśli nie jesteś zainteresowany Mediolanem i chcesz polecieć do Florencji natychmiast po przylocie, to także samolotami nie jest to takie proste. Istnieją 3 lotniska w Mediolanie i 1 małe we Florencji, która jest 15 minut jazdy od miasta. Jednak ze względu na niewielką odległość i wiele alternatywnych sposobów dotarcia na miejsce nie ma między nimi bezpośrednich lotów.

Istnieje oczywiście możliwość latania z transferami, ale opcje, które daje silnik metasearch, nie są zbyt przyjemne: od 4 godzin w podróży z kosztem najtańszego biletu - od 90 euro.

Możliwe, że z czasem sytuacja się zmieni. W każdym razie zawsze możesz powtórzyć wyszukiwanie samodzielnie. Do tych celów idealnie nadaje się meta-wyszukiwarka Aviasales, która online monitoruje sytuację biletów w ponad 720 globalnych liniach lotniczych i umożliwia natychmiastowe wykorzystanie najbardziej udanych ofert.

Trasy we Florencji i Mediolanie

Z reguły podróżni spędzają 1 dzień we Florencji i Mediolanie i często tęsknią za wieloma ważnymi zabytkami. W każdym mieście jest ich zbyt wiele, aby mieć czas na pokrycie wszystkich najważniejszych rzeczy podczas krótkiej wizyty w nieznanych miejscach. Nawet jeśli podróż poprzedza tydzień przygotowań.

Podczas krótkich podróży podróżni często tęsknią za wieloma ważnymi miejscami.

Idealnym sposobem na poznanie miasta jest przewodnik. Na BlogoItaliano znajdują się recenzje, zarówno na temat rosyjskojęzycznego przewodnika we Florencji, jak i przewodnika w Mediolanie. Ale jeśli przewodnik przekroczy budżet, to pod koniec 2017 r. Opracowaliśmy jednodniowe trasy autora we Florencji i Mediolanie na 1 dzień.

To kompleksowe rozwiązanie, które zawiera wszystkie najważniejsze rzeczy, dzięki czemu podróżni czerpią maksimum z każdego miasta.

Oto, co znajdziesz w środku:

 • Przemyślana trasa piesza, obejmująca około 25 głównych atrakcji każdego miasta. Zarówno najpopularniejsze, jak i mało znane, ale nie mniej interesujące
 • Mapa trasy w mapach Google i znaczniki maps.me, dzięki czemu możesz przenieść mapę do smartfona i korzystać z niej bez Internetu
 • Wersja PDF do wydrukowania i zabrania ze sobą
 • Zalecenia dotyczące aplikacji z bezpłatnymi wycieczkami audio, które całkowicie zastępują przewodnik
 • Główne platformy widokowe w każdym mieście, dzięki czemu masz fajne zdjęcia
 • Szczegółowy tryb działania wszystkich głównych miejsc we Florencji i Mediolanie
 • Jak dostać się na wycieczki bezpłatne i budżetowe
 • Co spróbować z jedzeniem i gdzie znaleźć te miejsca, aby uzyskać wskazówki od lokalnych przewodników

Zobacz szczegółowy opis naszych tras we Florencji, Mediolanie i innych włoskich miastach na tej stronie.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny, zapisz w sieci społecznościowej. Podczas podróży wszystkie te informacje mogą być dla Ciebie przydatne więcej niż jeden raz.

Przydatne powiązane artykuły

 • Hotele w centrum Mediolanu 3 gwiazdki: najlepsza piątka
 • Ostatniej kolacji Leonarda da Vinci: nie można przegapić w Mediolanie
 • Galeria Uffizi we Florencji: najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech
 • Jak dostać się z Rzymu do Florencji i z Florencji do Rzymu
 • La Scala: najsłynniejsza opera w Mediolanie

Zdjęcia: Marco Stellini, Raworth, warrenharmon, blogoitaliano.com

Obejrzyj wideo: LAZANIA PO BOLOŃSKU: WIELKIE ROZCZAROWANIE - Maciej we Włoszech. GASTRO VLOG #73 (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Biopark w Rzymie
Włochy

Biopark w Rzymie

Terytorium Bioparku jest duże, ale zwierząt jest niewiele, a park wymaga naprawy. Rośliny w zoo zapewniają zwierzętom komfort i nie jest gorąco spacerować. Około 2 godzin bez pośpiechu możesz obejść wszystko. Bioparco di Roma, Rzym, fot. Rzymskie zoo Fabio-Pierboni - Bioparco di Roma, położone w północnej części słynnej willi Borghese.
Czytaj Więcej
Wyspa Capri
Włochy

Wyspa Capri

Wyspa Capri to przytulny zakątek, który oferuje relaksujące wakacje i opóźnia wszelkie problemy. Szczególnie kochali go przedstawiciele świata sztuki i literatury. Lista sławnych ludzi, którzy odpoczywali i żyli w różnych czasach na Capri, wygląda imponująco. Capri, fot. Ruud-Onos O wyspie Wyspa Capri (Isola di Capri) na Morzu Tyrreńskim to niezwykle malownicze miejsce, fascynujące swoim pięknem.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Aventin Hill
Włochy

Aventin Hill

Aventin to dobre miejsce dla tych, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta. Tutaj znajdziesz Różaniec, Ogród Pomarańczowy i widok Rzymu z tarasu widokowego. Koniecznie zajrzyj do kościoła i dziurki od klucza siedziby Zakonu Maltańskiego, stojąc w kolejce. Aventin Hill, fot. Aleksandra Piechorowska Aventin (wł .: Aventino, lat.
Czytaj Więcej