Regiony Włoch

Port wycieczkowy Civitavecchia w pobliżu Rzymu

Włoskie miasto portowe o melodyjnej nazwie Civitavecchia, z historią jego powstania, sięga czasów starożytnych, z powrotem do Etrusków. Typowe dla miast Cesarstwa Rzymskiego zaczęły nabierać cech w II wieku. n e., gdy aranżacja dogodnego portu morskiego zaangażowała cesarza Trajana. Od tego czasu miasto udało się rządzić Rzymianom, Bizancjum, w 1696 r. Stało się niezależnym portem, ponownie wpadło w pułapkę „buta”, ale już w 1849 r. Francuzami, dość cierpiało z powodu bombardowań w czasie II wojny światowej, a następnie wyzdrowieło ze wszystkich wstrząsów i ponownie stać się głównym portem Rzymu i całych Włoch.

Dlaczego Civatavecchia jest atrakcyjna?

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, która przyciąga rzesze turystów do Civatavecchia, jest specjalny status portowy miasta. Rzeczywiście znaczna część gości to pasażerowie statków wycieczkowych. Port Civitavecchia to naprawdę ogromny terminal transportowy łączący Rzym i całe Włochy z wieloma miastami Europy i Afryki szlakami morskimi.

Civitavecchia to przede wszystkim miasto portowe

Możliwości transportowe tego miasta portowego są aktywnie wykorzystywane przez turystów „z obu stron”. Tak więc, aby pojechać na wakacje na Maltę, Sycylię lub Sardynię, bardzo wygodnie jest polecieć na lotnisko Rzym Fiumicino, a stamtąd pokonać pozostałe 80 km do portu. Z drugiej strony turyści podróżujący we Francji, Hiszpanii lub Tunezji często korzystają z okazji, aby wybrać się na fascynującą wycieczkę łodzią z bardzo wygodnym odprawą do Rzymu, gdy zatrzymują się w porcie Civitavecchia.

Ale nie zapominaj, że to miasto samo w sobie zasługuje na celowe przybycie i spędzenie wspaniałych wakacji. Są ciekawe zabytki, doskonałe plaże i mnóstwo okazji do fascynującej i różnorodnej rozrywki.

Jak dostać się do Civitavecchia

Najbardziej „oczywistym” sposobem dostania się do portu Civitavecchia jest droga morska. Najbardziej ruchliwe trasy promowe są z Porto Vecchio, Tulonu, Palermo, a także z Barcelony i Tunezji.

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Civitavecchia jest droga morska.

Do miasta można jednak łatwo dojechać autobusem lub pociągiem. Najbliższym portem lotniczym jest rzymskie lotnisko Fiumicino Leonardo da Vinci. Stamtąd najpierw do stacji Termini, a następnie do Civitavecchia prawie codziennie odjeżdża kilka pociągów na godzinę w zupełnie innej klasie - od zwykłych tanich pociągów Regionale do flagowej White Arrows Frecciabianca. Szczegółowy harmonogram i wstępna rezerwacja biletów na dogodną datę można znaleźć tutaj.

Jeśli podróżujesz własnym lub wynajętym pojazdem, zostaniesz przewieziony do Civitavecchia autostradą E80, zarówno z Rzymu, jak iz przeciwnego kierunku, z Grossetto. Alternatywnie możesz jechać z Rzymu drogą SS1 - ta droga jest bezpłatna, ale jej prędkość jest ograniczona, w niektórych miejscach znacznie.

Z Civitavecchia do Rzymu iz powrotem

Inną rzeczą jest to, że podczas rejsu byłeś w porcie Civitavecchia i chcesz skorzystać z okazji, aby zobaczyć Wieczne Miasto. W takim przypadku nie będziesz miał żadnych problemów z transportem.

Od 5 rano bezpośrednie pociągi do Rzymu zaczynają odjeżdżać ze stacji kolejowej Civitavecchia. Pierwszy pociąg odjeżdża o godz. 5:00 i przyjeżdża na stację Roma Ostiense. Czas podróży wynosi 43 minuty, bilet kosztuje 11,5 euro (lipiec 2017 r.).

Ale to stosunkowo drogi pociąg Intercity. A po 5 minutach zwykłe Regionale wyjeżdża za połowę ceny - 5 euro. Spędzisz tylko czas podróży - 1 godzina 20 minut. Ale pociąg przyjeżdża na bardziej „główną” stację w Rzymie - Termini. Od tego momentu pociągi Regionale zaczynają kursować dosłownie co 15 minut do późnej nocy (ostatni pociąg odjeżdża o godz. 22:44).

Budynek dworca kolejowego w mieście

Możesz wrócić z powrotem trasą Rome Civitavecchia dokładnie w ten sam sposób, do północy - o 0:11 od nocy Rzymska stacja Ostiense w Rzymie odjeżdża w nocy Intercity. Rozkład jazdy pociągów i aktualne ceny biletów można znaleźć tutaj.

Mając do dyspozycji cały dzień i mocne przekonanie, że w każdej chwili możesz szybko dotrzeć do portu Civitavecchia, masz wszelkie szanse, aby zobaczyć, jeśli nie wszystkie, to prawie wszystkie główne atrakcje Rzymu. Aby pomóc Ci w wyborze miejsca docelowego, opracowaliśmy już szczegółową trasę. Możesz się z tym zapoznać w artykule „Co zobaczyć w Rzymie w ciągu jednego dnia”.

Atrakcje w Civitavecchia

Zabytki Civitavecchia znacznie spadły podczas II wojny światowej, ale w większości zachowały się najbardziej uderzające przykłady starożytnej architektury i są dobrze zachowane do dziś. Należy je rozważyć bardziej szczegółowo.

Jednym z najstarszych i najbardziej imponujących zabytków Civitavecchia na północy miasta jest Terme Taurina - zachowane do naszych czasów w formie malowniczych ruin. Będą miały skromniejszą skalę niż warunki Caracalli w Rzymie, ale nie mniej zadziwiają wyobraźnię.

Terme Taurina - jeden z najstarszych zabytków Civitavecchia

Jeśli poprzednie „spa” nie było używane zgodnie z przeznaczeniem przez ponad tysiąc lat, to Warunki Ficoncellawręcz przeciwnie, nawet teraz mogą zadowolić tych, którzy chcą wzmocnić swoje zdrowie w źródłach termalnych. Temperatura wody w źródłach wynosi od 30 do 60 stopni.

Kolejną główną atrakcją Civitavecchia jest twierdza Michała Anioła. Majestatyczna forteca zbudowana w XVI wieku. został wzniesiony za panowania papieża Juliusza Drugiego w celu ochrony głównego portu Rzymu. Większość fortyfikacji zaprojektował Donato Bramante, ale górną część wieży Mascio zaprojektował Michelangelo Buonarroti. Nic dziwnego, że nazwisko wybitnego architekta przyćmiło głównego dewelopera, a główną atrakcją Civitavecchia jest nadal tak zwana - Twierdza Michała Anioła.

Niezatarte wrażenie na turystach i potężnej fortecy Michała Anioła

Warto na to spojrzeć Katedra św. Franciszka z Asyżu, który znajduje się między ulicą Garibaldi a zabytkowym centrum miasta. Katedra została zbudowana w XVIII wieku. Franciszkańscy mnisi na miejscu małego kościoła zbudowanego w 1610 roku. Budynek wykonany jest w ciekawej mieszance baroku i neoklasycyzmu.

Katedra św. Franciszka z Asyżu

Jeśli jest najmniejsza okazja - poświęć trochę czasu na podróż kilka kilometrów poza Civitavecchia, podążając Via Aurelia w kierunku Rzymu, a wkrótce ściany twojego surowego, nie do zdobycia i majestatu pojawią się na twój zdziwiony wygląd zamek Santa North. Jest to jeden z najstarszych zamków we Włoszech, w pełni zachowany do dziś. Został zbudowany na miejscu starożytnego rzymskiego fortu, a pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1068 roku.

Turyści mają dostęp do dziedzińca zamkowego, gdzie w sezonie turystycznym co weekend organizowane są ciekawe wydarzenia kulturalne. Kilka kroków od murów zamku znajduje się bardzo dobra piaszczysta plaża.

Zamek Santa Severo to jeden z najstarszych zamków we Włoszech, który przetrwał do dziś.

Zasługuje na uwagę i Narodowe Muzeum Archeologiczne Civitavecchia. Tutaj zebrano bezcenne artefakty starożytności zebrane z terytoriów starożytnego rzymskiego portu, terminu Taurina i innych ważnych miejsc w pobliżu. Jednym z najciekawszych eksponatów muzeum jest pamiątkowy napis zachowany z 845 r. Na temat odbudowy miasta po niszczycielskim nalocie Saracenów.

Warto również podkreślić jeden niezwykle interesujący eksponat - posąg Apolla, prawdopodobnie z I wieku pne. Pne e. Została odkryta w Santa Marinella podczas wykopalisk w miejscu obecnej Villa Simonetti.

Wakacje na plaży

Składnik plażowy Civitavecchia ma swoją osobliwość, polegającą głównie na niejednorodności tych właśnie plaż. Są kamyki i paski litego piasku oraz obszary skaliste.

Jeśli szukasz najbezpieczniejszego piaszczystego dna z łagodnym stokiem - będziesz musiał jechać do nadmorskiego kurortu Sant'Agostino, który jest 10 km od portu Civitavecchia, jeśli ruszysz w kierunku Tarquinia. Dwukilometrowa plaża jest bardzo dobrze wyposażona, wygodna i bezpieczna dla rodzin z dziećmi. W rzeczywistości to on gromadzi najwięcej kąpiących się.

Nieco bliżej miasta jest plaża La Frasca. Tutaj głównie rafy rozciągające się na 6 km prawie blisko linii miejskiej Civitavecchia. Przy warunkach do pływania na plaży „stres”, ale jest to świetne miejsce do nurkowania i wędkowania. Ponadto, nieco dalej od wybrzeża jest po prostu wspaniały las sosnowy z wieloma możliwościami biwakowania.

Plaża Pirgo jest jedną z niewielu dobrze wyposażonych plaż w mieście.

Niemal bezpośrednio za portem „na mapie” znajduje się plaża Pirgo. Niedawno został wyposażony do pływania, ale infrastruktura i usługi aktywnie się rozwijają. Plaża jest żwirowa i pod tym względem jest „na wachlarzu”. Ale z drugiej strony plaża Pirgo ma bardzo atrakcyjne pod względem estetycznym tło - plaża rozciąga się wzdłuż całej serii bardzo pięknych nowych budynków. Latem w nowo wybudowanej stoczni często odbywają się ekscytujące programy pokazowe.

Jeśli naturalne plaże Civitavecchia nagle nie wystarczą, a chcesz czegoś bardziej „pieprznego”, zdecydowanie powinieneś udać się do lokalnego parku wodnego Aquafelix. Tutaj znajdziesz zjeżdżalnie i baseny z falami oraz dyskotekę z wodą. Specjalnie dla rozrywki i rozrywki dzieci pracują profesjonalni animatorzy. Tutaj również można coś przekąsić - na miejscu znajduje się bar z przekąskami i napojami oraz restauracja fast food.

Inne ciekawe artykuły:

  • Co zobaczyć w Rzymie na własną rękę za 1 dzień
  • Najciekawsze zabytki Watykanu
  • Wycieczki po Rzymie w języku rosyjskim: 5 najpopularniejszych
  • Forum Romanum: starożytne serce Wiecznego Miasta
  • Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Obejrzyj wideo: Przewodnik po Rzymie - Civitavecchia Miasto Port (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej