Regiony Włoch

Bari we Włoszech - plaże, zamki i Mikołaj Cudotwórca

Miasto Bari we Włoszech jest stolicą regionu Apulia, dość dużym portem łączącym Włochy z Grecją, Chorwacją i Czarnogórą, a także drugim najważniejszym centrum gospodarczym południowej części kraju. Nie ma dużych przedsiębiorstw, gospodarka rozwija się dzięki sektorowi rolnictwa, handlu, transportu i turystyki. Bari swoją atrakcję turystyczną zawdzięcza prawosławnemu kościołowi na dziedzińcu, który zawiera relikwie św. Mikołaja Cudotwórcy, a także licznym zamkom znajdującym się w pobliżu miasta.

Ale nie myśl tak Wakacje w Bari - Są to tylko wycieczki do miejsc kultu religijnego i historycznego. Bari to także długa linia brzegowa obmywana jednocześnie dwoma morzami - Jońską i Adriatycką. Wybrzeże ma wiele doskonałych plaż, na których można nie tylko cieszyć się morzem i słońcem, ale także popływać w głębinach morskich lub wybrać się na mały rejs łodzią lub jachtem.

Bari to port łączący Włochy z Grecją, Chorwacją i Czarnogórą.

Historia Bari we Włoszech jest ściśle związana z Grekami, którzy rządzili tutaj w V wieku pne, a następnie z Rzymianami, którzy zdobyli wybrzeże podczas wojny pirolitycznej. Początkowo miasto było zwykłym portem rybackim, który później stał się dużym centrum handlowym i gospodarczym dzięki budowie drogi Trajana łączącej Rzym i Brundisium.

W IX wieku Barium (jak kiedyś nazywano Bari) wpadł w ręce Saracenów, którzy założyli tutaj Emirat Bari, a także zbudowali potężną fortecę. Następnie Bizantyjczycy przekazali władzę nad fortecą, od nich do Normanów, następnie dynastia książęca rządziła miastem, co doprowadziło do jego upadku, a po książętach - Izabeli Neapolitańskiej, której udało się przywrócić dawną świetność Bari. Isabellę zastąpiła jej córka Bon Sforza, po której śmierci księstwo ponownie stało się częścią Królestwa Neapolu.

Zamek Castello Zvevo został wzniesiony w XII wieku.

Klimat i pogoda w Bari

Klimat w Bari jest typowo śródziemnomorski - bardzo ciepłe i suche lata i łagodne zimy. Latem temperatura osiąga + 28 + 30С, zimą prawie nigdy nie spada poniżej + 5С, ujemne temperatury są tu bardzo rzadkie. Opady występują rzadko; największa liczba dni deszczowych przypada w miesiącach jesiennych.

Ciepło pogoda w Bari Zaczyna się w kwietniu, aw maju, kiedy morze ogrzewa się do + 20С u wybrzeży, rozpoczyna się sezon plażowy, który trwa do połowy października, a w cieplejszych latach - do początku listopada.

Jak dostać się do Bari

Dostań się do Miasto Bari we Włoszech Możesz albo samodzielnie, albo wybierając zorganizowaną wycieczkę. W każdym razie najszybszym i najwygodniejszym sposobem jest samolot. Pomimo faktu, że nie ma bezpośrednich lotów z Rosji do Bari (2016), linie lotnicze oferują szeroką gamę opcji lotów z transferami (najbardziej dogodny lot można znaleźć tutaj).

Lotnisko Palese, które przyjmuje loty krajowe i międzynarodowe, znajduje się 8 km od centrum Bari. Lotnisko i miasto połączone są trasą autobusową, kursującą od 5:00 do 23:00.

Promy łączą Bari z greckimi wyspami Korfu, Kefalonia i Zakynthos.

Ponadto możesz wziąć taksówkę z lotniska - jest to nieco droższe niż jazda autobusem, ale znacznie szybsze i wygodniejsze, szczególnie jeśli masz dużo bagażu. Więcej szczegółów na temat wszystkich sposobów dotarcia do Bari z lotniska BlogoItaliano malowane w tym specjalnym artykule.

Możesz także zamówić taksówkę do Bari z innych miast we Włoszech: w szczególności istnieje możliwość zamówienia transferu online z Neapolu i Rimini. Tutaj możesz obliczyć rzeczywisty koszt takiej podróży.

Innym rodzajem transportu, który pozwala dostać się do miasta, jest pociąg. Z Rzymu do stacji kolejowej Bari pociąg jedzie około 4 godzin, z Taranto lub Benevento - około 1,5 godziny, z Caserty - 3 godziny. Bilety na dogodne daty można znaleźć tutaj.

Możesz dostać się do Bari samochodem - prywatnym lub wynajętym. W przypadku wynajmu samochodu zalecamy skorzystanie z usługi porównywania cen wynajmu samochodów Rentalcars - najłatwiejszego i najwygodniejszego sposobu na wypożyczenie samochodu we Włoszech bez przepłacania. Bardziej szczegółowo o nim i innych użytecznych hakach dla kierowców BlogoItaliano napisał w artykule Wynajmij samochód we Włoszech: 5 najbardziej przydatnych usług dla podróży samochodem.

Ponadto, dzięki licznym trasom promowym, można łatwo dotrzeć zarówno z Grecji do Bari, jak i Bari do Grecji. W szczególności promy łączą Bari z wyspami Korfu, Kefalonia, Zakynthos, a także miastami na kontynencie - Patras i Igoumenitsa. W szczycie sezonu warto kupić bilety promowe z wyprzedzeniem online (link do usługi), a szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj. Nawiasem mówiąc, jest to świetny sposób na urozmaicenie podróży do Włoch: jedź na Korfu na 1-2 dni - jedną z najciekawszych i najmodniejszych greckich wysp.

Hotele w Bari

Bari ma wiele doskonałych hoteli, które mogą zaspokoić wszelkie potrzeby turystów: są to elitarne pięciogwiazdkowe apartamenty oraz bardziej skromne, ale nie mniej wygodne hotele klasy ekonomicznej.

Book hotel w Bari lepiej z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli czas Twojej podróży zbiega się z jakimś świętem prawosławnym - w tym okresie wielu pielgrzymów przybywa do miasta, którzy chcą się pokłonić Mikołajowi Cudotwórcy, więc stres może pojawić się przy dostępnych pokojach w przystępnej cenie.

Najlepszy wybór hoteli ze zdjęciami, szczegółowymi mapami, odległościami do atrakcji i recenzjami turystów znajduje się pod linkiem poniżej. Można również zarezerwować pokój online.

Co zobaczyć w okolicach Bari

Dla tych, którzy lubią uczestniczyć w zorganizowanych wycieczkach, zalecamy natychmiastowe przyjrzenie się asortymentowi w Bari na tej stronie. Ci, którzy są przyzwyczajeni do polegania na sobie, powinni zacząć od tego, że Bari dzieli się na dwie części - Stare i Nowe Miasto. Stare Bari, znajdujące się między dwoma portami, mieści starożytne budynki z okresu przedromańskiego, a także wiele kościołów, bazyliki i palazzo.

Spacerując po starej części miasta, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Zamek Castello Zvevo - wspaniały budynek otoczony potężnymi murami, zbudowany w XII wieku. Obecnie w zamku mieści się muzeum historyczne, w którym często odbywają się różne wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Nie mniej interesująca jest katedra Bari, zbudowana w XII-XIII wieku, kościół św. Marka, zbudowany na cześć wyzwolenia miasta z Saracenów, a także pałace szlachty.

Bazylika św. Mikołaja, wzniesiona w Bari w XI wieku.

Ale główną atrakcją miasta Bari, która przyniosła mu światową sławę - Bazylika Świętego Mikołaja, zbudowany w XI wieku, po sprowadzeniu relikwii Mikołaja Cudotwórcy do miasta. Bazylika zbudowana jest w stylu romańskim w kształcie krzyża łacińskiego. Zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna bazylika są ozdobione płaskorzeźbami, kolumnami i wieloma rzeźbami.

Niedaleko wejścia do bazyliki znajduje się rzeźba św. Mikołaja - raz w roku, podczas obchodów Dnia Świętego Mikołaja, wierni wyjmują posąg ze świątyni i uroczyście idą ulicami Bari. W dolnej części świątyni zobaczysz cudowną kolumnę, która została przywieziona z Turcji wraz z relikwiami św. Mikołaja Cudotwórcy - uważa się, że dotknięcie tej kolumny obiecuje uzdrowienie z chorób.

Rak z relikwiami św. Mikołaja w bazylice św. Mikołaja

Na początku XX wieku w Bari zbudowano Patriarchalny Metochion św. Mikołaja z kościołem i pomieszczeniami dla pielgrzymów z Rosji. Fundusze na budowę Związku były zbierane we wszystkich rosyjskich kościołach, a także cesarz Mikołaj II, który przekazał 10 tysięcy rubli, również wniósł swój wkład.

Związek przyjął pierwszych pielgrzymów w 1914 roku, a niecały rok później budynki zostały przeniesione do Włoskiego Czerwonego Krzyża, a później do gminy miejskiej. I dopiero w 2008 roku decyzją rządu włoskiego świątynia i dziedziniec zostały zwrócone rosyjskiemu Kościołowi prawosławnemu.

New Bari, pochodzący z 1819 roku, jest miastem sztuki i kultury. Ta część miasta zbudowana jest na przykładzie ówczesnych miast europejskich: długie proste ulice, wiele placów z fontannami, parkami, ogrodami. Na Nowym Mieście Petrucelli Theatre to wspaniały dwupiętrowy budynek z pięknym białym wystrojem, pomalowany wewnątrz freskami Rafaela Armenise. W teatrze występowali tacy celebryci jak Frank Sinatra, Lisa Minelli, Ray Charles, Riccardo Muti, Luciano Pavarotti.

Biała Jaskinia w Grotach Castellana

Na uwagę zasługuje również Pinakothek prowincjonalny - turyści przyjeżdżający do Bari mają możliwość obejrzenia kolekcji dzieł znanych włoskich artystów.

W pobliżu miasta znajduje się wiele średniowiecznych zamków, a także słynne jaskinie Castellana - kompleks podziemnych labiryntów, których łączna długość wynosi około 3 km.

Plaże Bari

Ze względu na bardzo długi pas wybrzeża umyty z jednej strony przez Morze Jońskie, az drugiej Adriatyk, plaże w Bari wystarczająco, aby pomieścić wszystkich.

Plaża Bread and Tomato znajduje się 10 minut spacerem od centrum miasta

Największa plaża o zabawnej nazwie „Chleb i Pomidor” znajduje się 10 minut spacerem od centrum miasta. W pobliżu Bari znajduje się wiele doskonałych plaż - Monopoli, Barletta, Polignano a Mare.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej