Planowanie podróży

Co zabrać ze sobą do Włoch

Co zabrać do Włoch i bez czego możesz się obejść? Dla doświadczonych turystów obowiązuje motto: „Minimalny bagaż - maksymalny komfort” i być może należy tego przestrzegać. Nie powinieneś zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy: po pierwsze, w walizkach powinno być miejsce na zakupy, które robisz podczas podróży, a po drugie, podnoszenie ciężarów nie jest przyjemnym doświadczeniem. Niemniej jednak są rzeczy, których nie można pominąć podczas podróży i zostaną one omówione.

Odzież i obuwie

Wybierając szafę na wakacje, należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe, a także cel podróży. W lecie powinieneś zadbać o lekką odzież i buty, a także czapki, które mogą chronić przed jasnym światłem słonecznym. Ochrona przeciwsłoneczna nie zaszkodzi, szczególnie jeśli masz długie wycieczki lub wycieczki na plażę. Mówiąc o plaży - sporządzenie listy „Co zabrać do Włoch”, nie zapomnij o kostiumach kąpielowych (wystarczy jeden lub dwa), butach plażowych, które są wygodne do chodzenia po piasku i kamykach, a także ręcznikach plażowych.

Wybierając garderobę na wakacje, należy wziąć pod uwagę zarówno warunki pogodowe, jak i cel podróży

Zwracaj uwagę na buty do noszenia na co dzień - powinny być tak wygodne, jak to możliwe, wytrzymywać długie spacery, długie wycieczki i zakupy. W centrach wielu włoskich miast całe dzielnice są często wyłożone kostką brukową, co również przemawia na korzyść przede wszystkim wygodnych butów. Jeśli nadchodzą wieczorne wyjścia, panie będą musiały przynieść elegancką sukienkę i dopasowane buty lub sandały, a dla mężczyzn garnitur i zamknięte buty.

Podczas podróży do Włoch zimą lub jesienią zadbaj o ciepłą odzież, która odpowiada temperaturze części kraju, do którego zmierzasz - często pogoda w regionach północnych i południowych jest uderzająco inna. Nie zapomnij o ochronie przed deszczem, która jesienią nie jest tak rzadka we Włoszech - parasol i płaszcz przeciwdeszczowy nie zajmą dużo miejsca w bagażu. Te atrybuty można jednak również kupić lokalnie. Na szczęście są bardzo tanie.

Aby pójść do teatru lub restauracji, potrzebujesz wieczorowego stroju

Należy zauważyć, że Włochy to kraj o silnych tradycjach katolickich. Jeśli planujesz odwiedzić świątynie lub inne święte miejsca, nie zapomnij o ubraniach odpowiednich na tę okazję - z zamkniętymi ramionami i długimi rękawami. Kobiety nie są też złe, mając szalik lub stułę, które można zakryć głowę i udrapować dekolt.

Artykuły higieny osobistej

Włoskie hotele wyróżniają się wysokim poziomem komfortu: jeśli zarezerwowałeś pokój w hotelu oznaczonym co najmniej trzema gwiazdkami, nie ma potrzeby zabrania ze sobą mydła ani szamponu - z reguły goście otrzymują niezbędne drobiazgi. Oczywiście, jeśli używasz tylko określonej marki szamponu, będziesz musiał przydzielić mu miejsce w walizce, ponieważ może nie być w najbliższych sklepach. Goście nie otrzymują pasty do zębów we wszystkich hotelach, ale nie oznacza to, że będą musieli zostać zabrani z domu, w razie potrzeby można je kupić na miejscu - w najbliższym sklepie lub supermarkecie. Być może nie należy nawet wspominać o chusteczkach i chusteczkach - nie można się bez nich obejść podczas podróży.

Nie ma potrzeby zabrania ze sobą mydła i szamponu - zapewnią je włoskie hotele.

Najbardziej kompletny katalog włoskich hoteli, zdjęcia pokoi i mapy ich lokalizacji, a także miliony recenzji turystycznych można znaleźć tutaj.

Technika

W hotelach powyżej 3 gwiazdek goście otrzymują suszarkę do włosów bezpłatnie, ale za korzystanie z żelazka najczęściej pobierana jest opłata. Jeśli masz opcję podróży na to przydatne urządzenie gospodarstwa domowego - nie bądź leniwy, zabierz go ze sobą i wydaj zaoszczędzone pieniądze na czymś przyjemniejszym.

Żaden szanujący się turysta nie pojedzie do Włoch bez aparatu lub kamery

Żaden szanujący się turysta nie może wybrać się na wycieczkę bez aparatu. Sprawdź wcześniej aparat, weź ze sobą zapasową kartę flash, a także dodatkowy zestaw baterii i ładowarkę. Nie zapomnij zabrać ze sobą do Włoch Ładowarki do telefonu, a także inne gadżety, które zabierasz ze sobą - tablet, laptop, e-book. Adapter nie jest potrzebny, ponieważ gniazda we Włoszech są takie same jak w Rosji lub na Ukrainie.

Zestaw pierwszej pomocy

Jeśli wybierasz się na wycieczkę, szczególnie z dziećmi, pamiętaj o zabraniu ze sobą zestawu leków niezbędnych do pierwszej pomocy - środków antyseptycznych, jodu lub zielonej farby, bandaży, bandaża. Ponadto podczas podróży możesz potrzebować leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, przeciwhistaminowych, przeciw chorobie lokomocyjnej, a także leków przeciwbólowych. Apteczka, która zajmuje bardzo mało miejsca w bagażu, pozwoli ci uniknąć rozmowy z farmaceutami w obcym kraju, a także znacznie zaoszczędzić - leki we Włoszech są dość drogie.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą zestaw leków - leki we Włoszech są dość drogie

Ci, którzy używają soczewek kontaktowych, powinni zadbać o dostarczenie roztworu do ich przechowywania, ponieważ we włoskich aptekach można go kupić tylko na receptę od okulisty. Objętość butelki z roztworem powinna wynosić nie więcej niż 100 ml, większy pojemnik nie ominie kontroli celnej na lotnisku.

Aby nie mieć problemów przy odprawie celnej, należy najpierw zapoznać się z listą leków, których importowanie do Włoch jest zabronione - dotyczy to zwłaszcza leków normalizujących pracę serca, a także leków stosowanych w chorobach przewlekłych.

Dokumenty

Główny dokument, którego potrzebujesz zabrać ze sobą do Włoch, - paszport. Jeśli planujesz wynająć samochód, nie zapomnij prawa jazdy, a także - bardzo pożądane - międzynarodowego prawa jazdy. Nawiasem mówiąc, lepiej zarezerwować samochód z wyprzedzeniem, ponieważ w szczycie sezonu liczba osób, które chcą skorzystać z usług wynajmu, wzrasta kilkakrotnie, a Ty ryzykujesz, że pozostaniesz bez pojazdu.

Najpopularniejszą usługą rezerwacji online wynajmu samochodów jest Rentalcars. System jest bardzo łatwy w użyciu, zrusyfikowany i przypomina popularny portal hotelowy Booking.com (z którym ma wspólne korzenie). Istota oferty jest prosta - system wygodnie porównuje warunki wynajmu samochodu w danym obszarze, wybiera najlepsze oferty i umożliwia natychmiastową rezerwację online.

Głównym dokumentem, który zdecydowanie musisz zabrać ze sobą do Włoch, jest paszport

Zalecane są kserokopie paszportów i innych dokumentów; mogą być przydatne w przypadku kradzieży lub zagubienia. No i oczywiście nie zapomnij o ubezpieczeniu podróżnym - można go zapytać na granicy.

Bilety na transport i muzea

O każdej porze roku (a zwłaszcza w sezonie) miliony turystów odwiedzają Włochy: nie bez powodu kraj ten należy do pięciu najbardziej atrakcyjnych krajów turystycznych na świecie. Na przykład w samym 2011 roku ponad 46 milionów osób odwiedziło Włochy. W rezultacie kolejki popularnych atrakcji turystycznych „przewracają się” o każdej porze roku. Aby nie tracić cennych godzin podróży w liniach, warto rezerwować bilety z wyprzedzeniem - online.

Możesz złożyć zamówienie i zapłacić z góry, korzystając z popularnej usługi turystycznej SelectItaly. Tutaj można kupić bilety na wszystkie najważniejsze zabytki Półwyspu Apenińskiego: do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich, do Galerii Uffizi i Borghese, do Pałacu Dożów w Wenecji i do oglądania fresków Ostatniej Wieczerzy Leonarda da Vinci w Mediolanie. Warto zauważyć, że prawie niemożliwe jest kupowanie biletów na miejscu w niektórych zabytkach ze względu na ograniczenia w oglądaniu z jednej strony i duże zapotrzebowanie z drugiej strony (na przykład Ostatnia Wieczerza). Tak więc możliwość rezerwacji biletów online może nie być tylko sposobem, ale jest absolutnie konieczna. Zobacz pełną listę atrakcji online dostępnych do rezerwacji online tutaj.

Rozsądnie jest kupować bilety na pociągi i muzea z wyprzedzeniem - online

Sytuacja z biletami kolejowymi jest podobna, ponieważ kolej jest głównym transportem międzymiastowym we Włoszech. Pomimo ogromnej liczby pociągów i ich dużej prędkości (a może właśnie z tego powodu) kolejki na stacjach we Włoszech nie są gorsze od zabytków. Dlatego zaleca się także kupowanie biletów kolejowych z wyprzedzeniem, aby nie przepychać się na dworcu kolejowym, próbując znaleźć wspólny język z lokalnymi pracownikami, którzy nie zawsze mówią po angielsku. Bilety online na pociągi dużych prędkości między głównymi włoskimi miastami można kupić na stronie internetowej Omio dawnego GoEuro - procedura jest intuicyjna i zajmuje tylko kilka minut.

Więcej informacji o pociągach we Włoszech i kupowaniu biletów na nich BlogoItaliano napisał tutaj.

Pieniądze

Możesz zabrać pieniądze na podróż zarówno gotówką, jak i kartą kredytową - we Włoszech jest więcej niż wystarczająca liczba bankomatów. Kwota jest ustalana indywidualnie - zależy od celu podróży, a także osobistych preferencji podróżnika. Na przykład koszt jedzenia zależy od tego, gdzie wolisz jeść - w modnych restauracjach lub niedrogich kawiarniach sieciowych. Jeśli planujesz wybrać się na wycieczkę lub odwiedzić muzea, warto uwzględnić koszt biletów w budżecie wycieczki. Kolejnym wydatkiem jest transport: publiczny, taksówka lub wynajęty samochód.

BlogoItaliano już próbował odpowiedzieć na pytanie: ile pieniędzy zabrać ze sobą do Włoch. Tutaj opublikowaliśmy szczegółowy artykuł na ten temat.

Zdjęcia: Emiliano, hotellabitta.it, zdjęcia: ys, Luke Montague, Elliott Brown, seligr, zuiderdammm, Marco.

Obejrzyj wideo: O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ JADĄC DO WŁOCH!!! (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej