Miasta Włoch

Rynki Rzymu: 5 najważniejszych rynków Wiecznego Miasta

Aby zobaczyć codzienne życie Rzymian i poczuć smak Wiecznego Miasta „w pełni”, warto udać się na jeden z rynków miejskich. Niezależnie od tego, czy jest to pchli targ czy rynek spożywczy, w Rzymie jest wiele rynków. Dziś BlogoItaliano wybrał dla ciebie 5 najbardziej niezwykłych rynków Rzymu, które koniecznie powinieneś odwiedzić, aby zanurzyć się w atmosferze Wiecznego Miasta, a jednocześnie przynieść do domu wizualne lub pyszne przypomnienie podróży.

Przydatna rada: Planując podróż do Rzymu, ustaw sobie mobilny przewodnik audio w centrum miasta, aby uzyskać łącze do telefonu iPhone. I choć nie ma na nim rynków, pomoże to w fascynującej wycieczce audio po historycznych miejscach.

W sumie 60 obiektów jest prezentowanych na mapie audioprzewodnika w ramach jednej trasy pieszej. Wszystkie są narysowane na wbudowanej karcie, a historie audio działają nawet bez Internetu. Pierwsze 5 punktów trasy jest dostępnych za darmo, a pełna wersja aplikacji będzie kosztować zaledwie kilka euro - znacznie tańsze niż nawet najbardziej budżetowe wycieczki.

MercatoMonti

MercatoMonti nie jest rynkiem w zwykłym tego słowa znaczeniu: znajduje się w garażu hotelu Palatino i jest raczej rodzajem współpracy lokalnych rzemieślników. Jego główną koncepcją jest zgromadzenie utalentowanych ludzi, którzy pasjonują się sztuką i modą pod jednym dachem. Dzięki twórcy, Ornelli Cicchetti, wielu obiecujących projektantów weszło na świat.

Rynek jest dość skromny, jednak mimo to tutaj można znaleźć wiele interesujących rzeczy. Miłośnikom niebanalnych i unikalnych rzeczy na pewno się spodoba, ponieważ większość tego, co znajduje się na półkach, nie ma odpowiedników. Główny asortyment: biżuteria, dekoracja domu, odzież i akcesoria, a wszystko to jest całkowicie ręcznie. 100% autentyczne, bez Chin.

Wiele z tego, co jest na półkach MercatoMonti, nie ma odpowiedników

Oryginalne naszyjniki, pierścionki, okulary, torebki, torebki, niezwykłe sukienki, designerskie lampy, rzeźby wewnętrzne - i to tylko niewielki procent tego, z czego mogą pochwalić się energiczni faceci, którzy wystawiają swoją pracę na półkach.

Sprzedawane są również ubrania fabryczne, czasem dobre rzeczy znanych marek występują w bardzo atrakcyjnej cenie. Jest kilka starych rzeczy i przedmiotów, ale nie ma ich tak wiele.

Adres: Via Leonina, 46, Grand Hotel Palatino

Harmonogram: od września do czerwca w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00

Rynek druku Mercato delle Stampe

Nawet bez znajomości języka włoskiego łatwo zgadnąć, na czym handlują na tym rynku w Rzymie - sprzedają wszystko, co dotyczy branży poligraficznej i papieru. Znawcy literatury i książek z pewnością znajdą coś niezwykłego w swojej kolekcji.

Jeśli chodzi o książki, są to głównie publikacje używane z różnych lat. Jeśli masz szczęście, możesz zdobyć tom z XIX wieku i być może starszy. Kto wie, co się stanie, jeśli spotka się jakaś rzadkość? Tutaj jest całkiem realne.

Na Mercato delle Stampe można znaleźć rzadkie wydania

Ci, którzy lubią kulturę, powinni również zajrzeć tutaj - zanurzyć się w obfitości pięknych książek o sztuce, architekturze i malarstwie. Oczywiście będzie znacznie ciekawiej i łatwiej ze znajomością języka włoskiego. Ale nawet bez niego jest to całkiem możliwe, ponieważ wybór dobrze ilustrowanych publikacji tutaj jest również świetny.

Asortyment książek na rynku nie jest ograniczony. Są też znaczki, plakaty i plakaty w stylu vintage, ryciny przedstawiające rzymskie krajobrazy, gazety i czasopisma, mapy, litografie słynnych obrazów, a nawet partytury muzyczne.

Adres: Largo della Fontanella di Borghese, obok Piazza Borghese

Harmonogram: Od poniedziałku do soboty w godzinach 7: 00–13: 00

Rynek żywności Mercato Testaccio

Rzymski wewnętrzny sklep spożywczy w okolicy Testaccio nie cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dlatego znalazł się w ogólnym zarysie. Gdzie jeszcze możesz poczuć atmosferę miasta, jeśli nie na lokalnym rynku? Mercato Testaccio to najbardziej tradycyjny rynek z żartobliwymi sprzedawcami, głośnymi emocjonalnymi rozmowami i najnowszymi produktami.

Tutaj goście nie są rozpieszczani przez odwiedzających, jest to miejsce dla ich własnych ludzi, a zatem ceny są uczciwe, w przeciwieństwie do obszarów turystycznych. Jeśli chcesz zanurzyć się w życie prawdziwego Rzymu, zdecydowanie powinieneś odwiedzić rynek Testaccio.

Ceny Mercato Testaccio są znacznie niższe niż w regionach turystycznych

Co tam jest: soczyste słodkie owoce i jagody, warzywa, zioła, dziesiątki rodzajów serów i wędlin, owoce morza, gorące wypieki i wiele, wiele innych. Istnieją również stragany z jedzeniem, w których można zjeść bardzo smaczny i niedrogi posiłek, a nawet zjeść posiłek. No i oczywiście gdzie bez wina? Nie zapomnij wybrać butelki wina na obiad w jednym z enotec.

Jednak produkty to nie jedyne rzeczy, które oferuje rynek. Oprócz nich są rzędy z ubraniami, butami, biżuterią oraz sklepy z markowymi pamiątkami i artykułami gospodarstwa domowego. Raz w miesiącu odbywa się tutaj „Dzień Otwarty”: w tym dniu gra muzyka, środkowy bar zamienia się w parkiet taneczny, stragany stają się miejscem na aperitif, a zestaw DJ-ski dopełnia tej ekstrawagancji. W dzień otwarty rynek działa do północy.

Adres: w granicach Alessandro Volta, Beniamino Franklin, Zabaglia i Galvani. Wejście jest po każdej stronie.

Harmonogram: Poniedziałek-sobota od 6:00 do 14:00

Pchli targ Porta Portese

Porta Portese to jeden z największych i najbardziej znanych pchli targ w Rzymie, który zasługuje na osobną wzmiankę. A także, oczywiście, dla wyjątkowego smaku: tutaj naprawdę panuje atmosfera tradycyjnych Włoch. Wielu Rzymian przyjeżdża tu w niedziele, nie tyle po zakupy, co po prostu spacerowanie i pogawędkę.

Rynek jest bardzo duży: ciągnął się wzdłuż ulic przez kilka kilometrów, podzielony na dwie gałęzie. W jednym z nich, który znajduje się bliżej stacji metra Pyramid, sprzedawane są nowe i używane przedmioty: głównie ubrania, buty, torby i inne akcesoria. Ceny są po prostu śmieszne, ale włoskie pochodzenie jest często kontrowersyjne. Chociaż oczywiście można znaleźć rzeczy naprawdę wysokiej jakości, ale ich koszt jest już wyższy.

W Porta Portese możesz łatwo zabrać skórzane buty za 18-20 euro lub kurtkę za 15. Ponadto są liczniki, w których sprzedają zeszłoroczne kolekcje znanych luksusowych marek po cenach kilkukrotnie niższych niż w sklepach.

Porta Portese - jeden z najbardziej znanych pchli targ w Rzymie

Wśród gór ubrań były również zagracone sklepy z pamiątkami. Nie mają żadnych oryginalnych przedmiotów, ale ceny są znacznie lepsze niż na ulicach turystycznych, a towary są takie same. Jest to szczególnie ważne, gdy prezenty z podróży należy kupić dla całej rzeszy przyjaciół i krewnych.

Druga gałąź rynku jest bardzo znanym i ulubionym miejscem wśród łowców antyków. Nie wspominając, że tutaj są wszystkie rzadkie rzeczy, ale możesz znaleźć coś starego.

Odnosi się wrażenie, że był w jakimś chaosie: naczynia porcelanowe sąsiadują ze starymi meblami, ubraniami ze skrzyń babci i przyborami kuchennymi różnych kalibrów ... a także książkami, zegarkami, obrazami, rzeźbami, płytami CD i płytami, biżuterią ... Lista jest długa przez długi czas.

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić ten rynek w Rzymie, daj mu całą pierwszą połowę dnia. Aby znaleźć naprawdę interesujące rzeczy, musisz spędzić dużo czasu. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej nie mieć złudzeń co do tego wyniku, ponieważ takie rynki są zawsze loterią. Pomyśl o tym spacerze jako o odkrywaniu kolejnej atrakcji miasta.

Wreszcie kilka wskazówek. Zawsze się targuj. W razie potrzeby oczywiście. Oczywiste jest, że od 1-2 euro nie ma co wyrzucać. Shopaholicy z doświadczeniem mówią, że cena była o połowę mniejsza. Druga wskazówka - zadbaj o torby i portfele. Miejscowi często ostrzegają, że kieszonkowcy chodzą po rynku. Są to jednak tylko środki ostrożności dotyczące każdego zatłoczonego miejsca.

Adres: Via Via Portuense od Via Ettore Rolli do Porta Portese Arch, a także Via Ippolito Nievo, Via Napoleone Parboni i Via Bargoni Angelo

Harmonogram: W niedziele od 6:00 do 14:00 niektórzy sprzedawcy mogą pracować do 17:00

Rynek żywności Mercato Trionfale

Największy rynek w Rzymie i jeden z największych w Europie. Jego historia sięga ponad stu lat. Dziś stworzono tutaj komfortowe warunki zakupów: centra handlowe są zadaszone, a parking podziemny. Niedaleko Watykanu znajduje się rynek, więc często można znaleźć zakonnice kupujące świeże produkty na posiłek.

To prawdziwy gastronomiczny raj dla turystów: najświeższe farmowe owoce i warzywa - zarówno znane, jak i egzotyczne, grzyby, mięso, ryby, sery, produkty mleczne, miód, suszone owoce i orzechy, dziesiątki rodzajów zbóż i makaronów, oliwa z oliwek, wino. Z takiej obfitości moje oczy po prostu biegną.

Tymczasem na rynku jest około 300 liczników. Nawiasem mówiąc, wielu tutaj jest kupcami z 2., a nawet 3. generacji, którzy otrzymali miejsce w drodze dziedziczenia. Niektórzy sprzedawcy mają już ponad 80 lat, chociaż od razu nie uwierzysz.

Mercato Trionfale - prawdziwy gastronomiczny raj dla turystów

Jeśli chcesz zabrać ze sobą mięsne przysmaki i sery, koniecznie wybierz się na rynek Trionfale. Są doskonałej jakości i niedrogie (jak wszystko inne). Jamon, kiełbaski, wędliny - wszystko w obfitości. I o różnych odmianach lokalnych serów i nic nie mów. Na twoją prośbę zakupy zostaną umieszczone w paczce próżniowej (powiedz „sottovuoto”) i bez problemu możesz zabrać wszystko do ich ojczyzny.

Aby lepiej nawigować po obszarze, zwróć uwagę na kolor licznika. Zielone to warzywa, owoce i warzywa, czerwone to wydziały mięsne, niebieskie to ryby. Oprócz jadalnych są rzędy z ubraniami, butami, tekstyliami domowymi, prezentami, towarami dla dzieci itp.

Adres: Via la Goletta, 1

Harmonogram: Od poniedziałku do soboty od 7:00 do 14:00 (wtorki i piątki do 19:00)

Przydatne powiązane artykuły

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej