Miasta Włoch

Lotnisko Rimini i jak dostać się do miasta

W tym artykule dowiesz się, jak dostać się z lotniska w Rimini do centrum miasta i dworca kolejowego autobusem, taksówką lub wynajętym samochodem. Zaczniemy jednak od kilku słów o samym terminalu.

Stosunkowo małe lotnisko w Rimini, nazwane na cześć dyrektora Federico Felliniego, służy nie tylko miastu, ale także sąsiedniemu państwu karłowatemu San Marino. Chociaż lotnisko przyjmuje rocznie tylko około 300-500 tysięcy pasażerów, codziennie w sezonie letnim lądują tutaj regularne i czarterowe loty z krajów WNP.

Treść artykułu
Lotnisko Rimini: aktualny status i mapa
Tablica przylotów i odlotów online
Transport z lotniska
Autobusy z lotniska do miasta
Taxi na lotnisko
Wynajem samochodów na lotnisku w Rimini
Hotele lotniskowe
Jak dojechać z Rimini do innych miast we Włoszech

Lotnisko Rimini: aktualny status i mapa

Lotnisko Rimini znajduje się 8 km na południowy wschód od centrum miasta, 11 km od kompleksu targowego Rimini Fiera i 16 km na północny wschód od San Marino. Jego terytorium wynosi zaledwie 60 hektarów, aw małym terminalu pasażerskim prawie nie można się zgubić.

Dziś lotnisko Rimini obsługuje pasażerów lotów krajowych i międzynarodowych ze Sztokholmu do Szarm el-Szejk. Do swojej dyspozycji ma najdłuższy pas startowy w regionie Emilia-Romagna o długości 2995 m oraz terminal o powierzchni około 9 tys. M2 z poczekalniami, barami, kawiarniami i bezcłowym.

Tablica przylotów i odlotów online

Informacje o odlocie i przylocie lotów można znaleźć na regularnie aktualizowanej internetowej tablicy lotniska.

Transport z lotniska

Dzięki rozwiniętej infrastrukturze transportowej z Rimini można dostać się do głównych miast Włoch - Bolonii, Mediolanu, Rzymu itp. Jednak najpierw trzeba dostać się z lotniska do centrum miasta.

Autobusy z lotniska do miasta

Przystanek komunikacji miejskiej znajduje się naprzeciwko terminalu, po prawej stronie, przy wejściu. Stąd na trasie numer 9 regularnie odjeżdżają autobusy z lotniska Rimini do miasta.

Opłata jest niska - tylko 1,3 € (2019), a bilety można kupić w specjalnych automatach lub u kierowcy. Wsiadając do autobusu, bilety muszą zostać skompostowane.

Autobusy z lotniska do miasta kursują co pół godziny.

Trasa biegnie od 5:26 do 23:45 w zwykłe dni i od 6:30 w weekendy. Przerwa między lotami w ciągu dnia wynosi 15-30 minut. Po 20:00 w dni powszednie i 19:00 w weekendy odstęp zwiększa się do 60-90 minut. Zobacz szczegółowy harmonogram tutaj.

Czas podróży z lotniska do dworca kolejowego w centrum Rimini wynosi około 30 minut, ale w tym czasie z okna autobusu można zobaczyć prawie wszystkie znaczące zabytki miasta, w tym Łuk Augusta i Most Tyberiusza.

Taxi na lotnisko

Aby wziąć taksówkę z lotniska w Rimini do miasta, wystarczy opuścić budynek terminalu. Kierowcy w przeważającej części nie mówią po rosyjsku nawet na minimalnym poziomie, dlatego lepiej jest pisać z wyprzedzeniem tam, gdzie jest to potrzebne.

Inną ważną kwestią jest to, że taksówkarze są wszędzie taksówkarzami. Nawet we Włoszech. I pomimo faktu, że istnieją oficjalne opłaty za przejazdy między lotniskiem a miastem, władze kontynuują od dawna walkę o „czystość rzędów”: aby taksówkarze nie mieli ochoty odbierać nadmiaru turystom.

Aby uchronić się przed takimi nieprzewidzianymi okolicznościami, możesz zadzwonić do samochodu z wyprzedzeniem - w momencie przylotu. W przypadku lotniska w Rimini najwygodniejszym sposobem na to jest za pośrednictwem specjalistycznej usługi online. Najpopularniejsze destynacje i ceny na lotniskach są wymienione poniżej.

Najpopularniejsze trasy z lotniska w Rimini

Główną zaletą tej usługi jest dobrze znana taryfa: nawet jeśli kierowca cię pociągnie, nie wpłynie to na cenę końcową.

Kierowca spotyka pasażerów przy wyjściu ze strefy odbioru bagażu, trzymając w rękach znak z ich nazwiskami. Wszystko jest proste i wygodne. Ponadto strona, za pośrednictwem której składane jest zamówienie, jest w pełni zrusyfikowana, a obsługa jest również rosyjskojęzyczna.

Tutaj możesz sprawdzić aktualne taryfy podróży z lotniska Rimini na daty podróży.

Wynajem samochodów na lotnisku w Rimini

Lotnisko współpracuje z kilkoma międzynarodowymi i lokalnymi wypożyczalniami samochodów, które są wymienione na jego oficjalnej stronie internetowej.

Wynajem samochodu na lotnisku w Rimini można zamówić bezpośrednio na miejscu - w terminalu lub z wyprzedzeniem - za pośrednictwem stron internetowych dowolnego z prezentowanych dostawców.

Ceny wynajmu samochodów w Rimini nie gryzą

Aby nie tracić czasu na indywidualne badanie warunków każdej firmy, możesz skorzystać z popularnej międzynarodowej usługi Rentalcars.

Jego główną zaletą jest możliwość porównania warunków i cen wszystkich operatorów wypożyczalni samochodów w poszczególnych punktach, a zatem w ciągu kilku minut w celu ustalenia najlepszej dostępnej oferty.

Hotele lotniskowe

Lotnisko Rimini nie ma własnego hotelu. Jednak dla większości podróżnych nie stanowi to problemu: turyści podróżujący do miasta nie potrzebują pośredniego hotelu. Ale są różne przypadki, a zatem poniżej znajdują się przyzwoite hotele w pobliżu lotniska.

Hotel Sport 3 * znajduje się zaledwie 5 minut jazdy od lotniska. Jest to przyzwoita opcja dla tych, którzy chcą się zdrzemnąć i posprzątać po locie lub czekając na opóźniony lot.

Fani komfortu mogą udać się do hotelu Ascot 4 *, zwłaszcza że znajduje się on zaledwie 1 km od lotniska i znajduje się bezpośrednio przy plaży.

W pobliżu lotniska znajduje się wiele innych hoteli na każdy gust. Zobacz najbardziej kompletny wybór z mapą, zdjęciami, ocenami i opiniami gości tutaj.

Jak dojechać z Rimini do innych miast we Włoszech

Po dotarciu do stacji Rimini łatwo będzie dostać się do innych miast we Włoszech. To prawda, że ​​w niektórych przypadkach będziesz musiał podróżować ze zmianą w Bolonii, gdzie znajduje się najbliższy główny węzeł kolejowy.

Możesz wyjaśnić aktualny rozkład jazdy pociągów z Rimini do wybranego miasta i kupić dla nich bilety online na stronie internetowej Omio.ru dawnego GoEuro lub korzystając z naszych artykułów poniżej:

  • Jak dojechać z Rimini do Bolonii
  • Jak dojechać z Rimini do Wenecji
  • Jak dostać się z Rimini do Florencji
  • Jak dostać się z Rimini do Rzymu

Zdjęcia: riminiairport, timpickstone, Luigi Sani, giokai421.

Obejrzyj wideo: SAN MARINO - najbardziej niedoceniane miasto w San Marino (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Jak dostać się z Florencji do Werony
Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów. Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.
Czytaj Więcej
Jak dojechać z Mediolanu do Pizy
Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody. Pociągiem Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.
Czytaj Więcej