Polityka

Hospitalizowany były lider Partii Demokratycznej Włoch

Pierre Luigi Bersani, który stał na czele Partii Demokratycznej Włoch do kwietnia 2013 r., został w niedzielę pilnie hospitalizowany w wyjątkowo trudnej sytuacji.

Przedwczoraj rano 62-letni polityk pojawił się w miejscowym szpitalu w mieście Piacenza, skarżąc się na zły stan zdrowia, aw szczególności silny ból głowy. Lekarze natychmiast przeprowadzili komputerowe badanie tomograficzne, które wykazało, że były przywódca wiodących sił politycznych we Włoszech ma poważną chorobę związaną z aktywnością mózgu. Według lokalnych mediów polityka wymagała operacji w nagłych wypadkach, więc Bersani został wysłany karetką pogotowia bezpośrednio z izby przyjęć szpitala w Piacenza do szpitala Maggiore w Parmie.

Bersani został wysłany na oddział neurochirurgiczny szpitala w Parmie, gdzie lekarze przeprowadzili badanie angiograficzne naczyń mózgowych. Wkrótce okazało się, że polityk miał krwotok podpajęczynówkowy w mózgu, a lekarze podjęli ostateczną decyzję o natychmiastowym zaplanowaniu operacji. Jego żona Daniela, a później córki Elisa i Margherita, „dyżurujące” na oddziale neurochirurgii, podczas gdy były szef Włoskiej Partii Demokratycznej był na stole operacyjnym, przybyły do ​​szpitala z Bersani.

Jednak według Corriere della Sera dzisiaj wiadomo, że interwencja chirurgiczna przebiegła tak dobrze, jak to możliwe. Stan 62-letniego polityka już się ustabilizował, odzyskał przytomność, a nawet pozwolono mu rozmawiać z żoną. Teraz jego życie nie jest już zagrożone, a lekarze robią tylko najkorzystniejsze prognozy. Podczas konsultacji z lekarzami zauważono: pomimo faktu, że „noc była niespokojna, wszystkie parametry życiowe pacjenta wróciły do ​​normy”.

Członkowie partii niegdyś Demokratycznej, w tym jej obecny przywódca, Matteo Renzi, przybyli, aby wesprzeć Bersani w szpitalu. Włoski premier Enrico Letta również wyraził poparcie dla Bersaniego przez telefon ze swoją żoną Danielą. Letta obiecał odwiedzić polityka, kiedy będzie mu lepiej.

Udana kariera polityczna Bersaniego rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy dołączył do Włoskiej Partii Komunistycznej. W latach 1994–1996 polityk był prezydentem jednej z największych prowincji w kraju, Emilii-Romanii. W latach 1996–2001 Bersani udało się „zasiąść” na czele Ministra Przemysłu, Ministra Handlu i Turystyki oraz Ministra Transportu. Ponadto polityk był członkiem Parlamentu Europejskiego więcej niż jeden raz, brał udział w pracach komisji ds. Polityki gospodarczej i pieniężnej. W październiku 2009 r. Bersani został wybrany przywódcą Partii Demokratycznej kraju, aw kwietniu 2013 r. Zrezygnował.

Obejrzyj wideo: Waszczykowski: Im mniej USA będą uwikłane w problemy Bliskiego Wsch., tym bardziej zajmą się naszymi (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Polityka, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej