Społeczeństwo

Budynek mieszkalny zawala się w Matera, ludzie pozostają pod gruzami

Tego ranka (7:30 czasu lokalnego) we włoskim mieście Matera (Matera) budynek mieszkalny zawalił się przy ulicy Piave (via Piave). W tej chwili ratownikom udało się wyciągnąć sześć osób z wraku, z których cztery nie są zagrożone życiem, a dwie zostały odzyskane z gruzu w poważnym stanie.

Stary mężczyzna i 58-letnia kobieta otrzymali liczne siniaki i złamania i zostali pilnie zabrani na pogotowie. Według lokalnych mediów pod gruzami zawalonego trzypiętrowego budynku nadal pozostają dwie osoby: 58-letni mężczyzna i 31-leniwa kobieta. Ratownicy muszą ręcznie sortować gruz, więc szanse uratowania dwóch ofiar pozostających w pułapce stają się coraz mniejsze z każdą godziną.

„Nie wiemy, ile osób było w budynku, kiedy się zawalił” - powiedziała burmistrz Matera Salvatore Adduce, który przybył na miejsce, gdy tylko został poinformowany.

Jeden z mieszkańców czteromiejscowego budynku wyjaśnił później, że budynek został zbudowany w pierwszej połowie ubiegłego wieku, ale warunki życia w nim były dość zadowalające.

W momencie zawalenia się wieloletniego budynku trwały prace budowlane mające na celu przywrócenie budynku, ale eksperci nie mogą jeszcze twierdzić, że była to przyczyna wypadku.

Teraz na miejscu pracują ekipy karetek pogotowia ratunkowego i Ministerstwo Pogotowia. „Demontaż wraku tego budynku jest bardzo niebezpieczny: kilka części domu może się zawalić. W tej chwili w akcji bierze udział pięć zespołów ratowniczych” - powiedziała dziennikarzom Luca Cari, która prowadziła akcję ratunkową. „Zadzwoniliśmy już do grupy z psem poszukiwawczym, aby zwierzę próbowało ustalić, w której części domu są jeszcze dwie osoby”. Dla bezpieczeństwa mieszkańców sąsiednich domów położonych wzdłuż ulicy Piave, gdzie zawalił się budynek, przeprowadzono pilną ewakuację i zawieszono ruch drogowy.

Rok temu podobna historia miała miejsce w historycznym centrum włoskiego miasta Palermo: zawaliły się tam dwa budynki mieszkalne.

W wyniku wypadku trzy osoby zginęły, a siedem zostało rannych. Mieszkańcy mieszkań w starym budynku zauważyli, że wzdłuż ścian pojawiły się pęknięcia, które zgłosili strażakom. Przybyła ekipa zdołała ewakuować prawie wszystkich ludzi, ale kilka osób nadal pozostało w budynku, gdy rozpadł się na dwie części i runął. Wrak budynku spadł na sąsiednie domy, powodując znaczne uszkodzenia ich dachu i ścian.

Według wielu źródeł takie tragiczne incydenty nie są rzadkie w słonecznych Włoszech. Nielegalne budownictwo kwitnie w kraju z potęgą, a główne i budowlane standardy dla budynków mieszkalnych i przemysłowych nie są przestrzegane. Z reguły podobne historie występują, gdy dodatkowe podłogi są przymocowane do starych domów, w wyniku czego konstrukcje po prostu nie mogą stać i się zawalić.

Obejrzyj wideo: Rosia: Budynek mieszkalny wali sie na oczach ludzi Дом рушится Accident (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej