Biznes i ekonomia

Życie we Włoszech jest nieopłacalne

Z roku na rok w ciągu ostatnich kilku lat we Włoszech odbywa się specjalne święto - San Faustino lub „Dzień kochanków”. Łatwo zgadnąć, że wszystkie samotne włoskie serca podnoszą okulary 15 lutego.

A teraz, dzień po niecodziennej dacie, Włoska Narodowa Agencja Statystyczna (Istat) przeprowadziła badanie ze stowarzyszeniem producentów rolnych Coldiretti, którego wyniki są po prostu niesamowite. Zdaniem ekspertów samotni Włosi, których w kraju jest ponad 7 milionów, znaleźli się w niekorzystnej sytuacji. Dzisiaj, jak twierdzą, życie samotnie jest prawie niedrogim luksusem. Podczas kryzysu wszyscy samotny Włoch wydaje o 66 procent więcej pieniędzyniż rodziny co najmniej dwóch osób.

Dzień po Walentynki obchodzony jest w co trzecim domu. Ze wszystkich włoskich rodzin 31% jest niekompletnych.

Liczba osób samotnych znacznie wzrosła we Włoszech w ciągu ostatnich kilku lat. Zatem najwyższy poziom samotności odnotowano w regionie Friuli-Venezia-Giulia (35,6 procent) i Valle d'Aosta (ponad 39 procent). Być może liczby te można wytłumaczyć faktem, że mieszkańcy powyższych regionów, będąc bardzo zamożni, po prostu nie starają się stworzyć rodziny, aby nie dzielić własności w przyszłości. Ale w południowych regionach Włoch obserwuje się odwrotną sytuację. Przedstawiciele nie najlepiej prosperujących części kraju nie boją się stracić fortuny, więc rodziny z wieloma dziećmi nie są tu rzadkością.

Naukowcy twierdzą jednak, że samotność to prawdziwy tor przeszkód. Włosi, którzy mieszkają w tym samym domu, są znacznie trudniej związać koniec z końcem niż rodziny, których mieszkania mają odmienne głosy. Analiza Coldiretti wykazała, że ​​Włosi, którzy wolą cieszyć się tylko swoją firmą, wydają około 330 euro miesięcznie na żywność i podstawowe potrzeby, podczas gdy pełnoprawna rodzina zajmuje tylko 204 euro, czyli o 62 procent mniej.

Co więcej, miłośnicy ciszy i spokoju są zmuszeni do samodzielnego płacenia za wynajem mieszkań i / lub mediów oraz podróży. Ale z drugiej strony właściciele będą pobierać mniej za jednopokojowe mieszkanie niż za cały dom, a pieniądze, które zostaną wydane na ogrzewanie dużej przestrzeni życiowej, samotnicy mogą wydać na tankowanie samochodu benzyną.

Wielu Włochów wcale nie żyje samotnie ze względu na sprzeczkę lub własne preferencje. Liczba osób samotnych stale rośnie z roku na rok i coraz częściej stają się osobami starszymi.

W ramach badania socjologowie doszli do wniosku, że najczęściej przedstawiciele starszej populacji kraju starają się uzyskać udział w komunikacji, idąc do lokalnego sklepu lub rynku. Emeryci Włosi starają się poznać najnowsze wiadomości w kościele. Lubią też komunikować się z rówieśnikami w kolejce u lekarza lub w przedszkolu, gdzie przyjeżdżają po wnuki.

Obejrzyj wideo: Opuszczone budowy i opóźnione inwestycje. Budownictwu dokucza wzrost kosztów pracy i materiałów (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej