Kultura

Włoska sprzątaczka wyrzuca ze śmieci arcydzieło sztuki

Och, to jest sztuka współczesna! Włoska sprzątaczka przypadkowo wrzuca do kosza dzieło sztuki.

Podczas czyszczenia jednej z galerii w południowych Włoszech kobieta po prostu nie widziała niepozornego arcydzieła sztuki. Bez najmniejszego podejrzenia i wyrzutów sumienia sprzątaczka strzepnęła okruchy ciasteczek rozrzucone na podłodze przy kominku, co, jak się później okazało, były częścią specjalnej kompozycji.

Lorenzo Roca, szefowa firmy sprzątającej, próbowała chronić swojego pracownika, mówiąc, że „właśnie wykonała swoją pracę” i policzyła dwie okruchy śmieciami pozostałymi po wystawie w Bari w środę . Później jego organizatorzy wyjaśnili, że unikalne prace projektowe wysłane do kosza, kosztuje około 10 tysięcy euro. Niestety dla Rocka jego firma nie ma innego wyjścia, jak zapłacić okruchom wyrzuconym na wiatr.

„Żałujemy, że to wszystko się stało” - powiedziała dziennikarzom Antonio Maria Vasile, rzeczniczka firmy.

„Oczywiście personel po prostu nie zdawał sobie sprawy z pełnego znaczenia kulturowego odrzuconych dwóch kawałków ciasteczek.

Ale ten incydent po raz kolejny potwierdza, że ​​geniusze kreatywności powinni poprawnie ucieleśnić sztukę współczesną, która powinna odzwierciedlać środowisko. W każdym razie firma ubezpieczeniowa pokryje wszystkie koszty odszkodowania. ”

Warto zauważyć, że niedawna sprawa jest daleka od pierwszej. W 2001 roku kompozycja jednego z najdroższych i najbardziej znanych artystów naszych czasów Damian Hirst również poleciał do kosza. Sprzątaczka, która posprzątała po wystawie Hurst, zaakceptował stworzenie niedopałków papierosów, puszek piwa i pustych filiżanek kawy na śmieci i bez wahania się go pozbyłem. Następnie artysta zareagował na incydent z humorem. Jednak już trzy lata później kolejne jego dzieło, tym razem chyba najsławniejsze, uległo rozkładowi, więc Hirst musiał go wyrzucić własnoręcznie i zastąpić kopią autora.

Ale na tym nie skończyły się straty współczesnej sztuki. Zbyt współczująca sprzątaczka z galerii Tate wyrzuciła eksponat z wystawy niemieckiego artysty Gustava Metzgera.

Kobieta po prostu nie rozumiała, że ​​kompozycja papieru i przezroczysta torba pozostawione w rogu były projektem artystycznym.

Później twórca artysty został wyodrębniony, skarżył się na swój niezadowalający stan i bez trudu wykonał kopię. W 2004 r. Nawet światowe media pisały o tej ciekawej, ale sensacyjnej sprawie.

Nie udało się uniknąć czyszczenia i kolejnego dzieła sztuki. Jeden z gości wystawy Tracy Emin pokazał pedanterię i perfekcjonizm ścielenie wielkiego łóżkaktóry stał na środku pokoju.

 

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, człowiek daleki od kreatywności i sztuki po prostu nie zdawał sobie sprawy, że na próżno wysłał prace artysty.

Kompozycja „Moje łóżko” była niewyściełanym łóżkiem z rozrzuconą bielizną. Jednak ten drobny incydent nie przeszkadzał Charlesowi Chaatchi, właścicielowi największej na świecie agencji PR, który nabył rewelacyjną wystawę za 150 tysięcy dolarów.

Obejrzyj wideo: Świeżaki Sprzątają. . .ooooo nieee Bajki dla dzieci po polsku Gang Świeżaków (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Biopark w Rzymie
Włochy

Biopark w Rzymie

Terytorium Bioparku jest duże, ale zwierząt jest niewiele, a park wymaga naprawy. Rośliny w zoo zapewniają zwierzętom komfort i nie jest gorąco spacerować. Około 2 godzin bez pośpiechu możesz obejść wszystko. Bioparco di Roma, Rzym, fot. Rzymskie zoo Fabio-Pierboni - Bioparco di Roma, położone w północnej części słynnej willi Borghese.
Czytaj Więcej
Wyspa Capri
Włochy

Wyspa Capri

Wyspa Capri to przytulny zakątek, który oferuje relaksujące wakacje i opóźnia wszelkie problemy. Szczególnie kochali go przedstawiciele świata sztuki i literatury. Lista sławnych ludzi, którzy odpoczywali i żyli w różnych czasach na Capri, wygląda imponująco. Capri, fot. Ruud-Onos O wyspie Wyspa Capri (Isola di Capri) na Morzu Tyrreńskim to niezwykle malownicze miejsce, fascynujące swoim pięknem.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Aventin Hill
Włochy

Aventin Hill

Aventin to dobre miejsce dla tych, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta. Tutaj znajdziesz Różaniec, Ogród Pomarańczowy i widok Rzymu z tarasu widokowego. Koniecznie zajrzyj do kościoła i dziurki od klucza siedziby Zakonu Maltańskiego, stojąc w kolejce. Aventin Hill, fot. Aleksandra Piechorowska Aventin (wł .: Aventino, lat.
Czytaj Więcej