Kultura

Włoski jest czwartym najczęściej studiowanym na świecie.

Po pierwsze, zgodnie z oczekiwaniami, angielski, w drugim języku francuskim, a na trzecim - hiszpańskim. Język włoski jest w czołówce dzięki dużej części słynnej kuchni włoskiej

Lista języków studiowanych na świecie obejmuje ponad sześć tysięcy nazw (!), Ułożonych w ścisłej sekwencji uniwersalnej klasyfikacji. Nikomu nie będzie wiadomo, że angielski jest na pierwszym miejscu. Na drugiej pozycji - francuski, a na trzeciej - hiszpański. Ale fakt, że czwarty był językiem włoskim, jest ciekawy. Dialekt Dantego omijał chiński, japoński, niemiecki. Niewątpliwie powoduje to poczucie dumy Włochów.

Nie bezskutecznie we wtorek 17 czerwca 2014 r. W Rzymie w Palazzo San Macuto odbyła się konferencja szkoleniowa na temat języka włoskiego jako narzędzia promocji Włoch za granicą. Wydarzenie było prowadzone przez społeczność Icon 19 uniwersytetów włoskich oraz w Pizie. Jeszcze przed konferencją Icon Director Mirko Tavosanis opisał swoje cele: „Przeanalizujemy nasz język jako czynnik rozwoju naszego kraju, w tym z ekonomicznego punktu widzenia. Postaramy się wnieść wkład w nasze pomysły w umacnianie pozycji języka włoskiego na świecie „

Jaki jest powód sukcesu języka włoskiego? „Myślę, że popularność i szerokie rozpowszechnianie naszej wypowiedzi wynika z wielu czynników”, wyjaśnia Tavozanis. „Po pierwsze, kultura włoska przyciąga obcokrajowców. Nie tylko Dantego, ale także współczesnych pisarzy. Ludzie tak samo jak włoska fikcja, poezja i dziennikarstwo. Ponadto, muzykalność brzmienia włoskiej mowy i jej oczywistej poezji mają ogromne znaczenie.

Cóż, nie obyło się bez kuchni włoskiej: szczególnie ostatnio zachęciło wielu obcokrajowców do studiowania włoskich słowników, przynajmniej po to, aby przeczytać doskonałe przepisy ”.

Według Tavozanisa miłość do języka włoskiego powinna być impulsem do znaczącego ożywienia kulturowego. „Każdy, kto jest zaangażowany w promocję języka i kultury włoskiej za granicą, odczuwa potrzebę gruntownej aktualizacji całego systemu” - mówi profesor. „Musimy opracować nową politykę, która będzie uwzględniać zmieniające się warunki przestrzeni językowej oraz konkurencję kultur w zglobalizowanym świecie. Taka polityka pozwoli nam ocenić potencjał włoskiego dziedzictwa i ustalić interakcję między promocją języka i kultury a rozwojem gospodarki kraju. Na przykład studenci zagraniczni, studenci we Włoszech po włosku zagwarantują przyszłe udane relacje z klasami seniorów w wielu krajach o szybkim rozwoju gospodarczym.

Icon Community (włoska kultura w sieci, włoska kultura w sieci) zrzesza 19 włoskich uniwersytetów, które popularyzują włoski język, kulturę i zdjęcia na całym świecie dzięki technologii internetowej. Na stronie internetowej www.italicon.it studenci zagraniczni i obywatele mieszkający za granicą mogą wybrać dla siebie trzyletni kurs języka włoskiego i kultury, kurs magisterski lub jeden z wielu kursów języka włoskiego.

Obejrzyj wideo: Filologia włoska UJ (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej