Społeczeństwo

Cudzoziemcy są bardziej aktywni niż Włosi w poszukiwaniu pracy

Ostatnie badanie przeprowadzone przez przedstawicieli UE wykazało, że cudzoziemcy częściej znajdują pracę we Włoszech niż sami obywatele.

Socjologowie z Agencji Statystycznej UE (epp.eurostat.ec.europa.eu) stwierdzili, że większość osób ubiegających się o pracę we Włoszech to przedstawiciele innych krajów europejskich, podczas gdy sami mieszkańcy tego kraju są mniej aktywni i odnoszą mniej sukcesów w tym zakresie. Obecnie 61,9 procent sprawnych obywateli jest zatrudnionych w kraju wina i słońca.

Tymczasem Europejczycy mają więcej szczęścia w znalezieniu pracy we Włoszech niż przedstawiciele innych krajów. Na przykład wskaźnik zatrudnienia wśród obywateli krajów UE w wieku od 20 do 64 lat wynosił 65,8 procent w 2013 r., Czyli o 4,3 procent więcej niż wśród innych imigrantów. Takie dane kontrastują ze standardem UE, zgodnie z którym większość osób poszukujących pracy nie pochodzi z innych krajów.

Jeśli chodzi o inne kraje należące do UE, warto zauważyć, że zatrudnionych jest tu 68,9 procent obywateli państw członkowskich i 61,9 procent imigrantów. Tendencję tę obserwuje się tylko we Włoszech, w Czechach, na Litwie i na Cyprze.

Ogólnie rzecz biorąc, szanse Europejczyków na znalezienie opłacalnej i prestiżowej pracy w ich ojczyźnie są znacznie wyższe niż w przypadku turystów z innych części świata. A statystyki ujawnione przez Eurostat to potwierdzają: 70,9 procent obywateli UE pracuje w krajach sąsiednich, podczas gdy liczba pracujących imigrantów z krajów spoza UE wynosi 56,1 procent.

Jeśli mówimy o ostatnich badaniach, które wskazują, że cudzoziemcy mają więcej szczęścia w znalezieniu pracy we Włoszech niż sami właściciele tego kraju, należy wziąć pod uwagę czynniki, które mogą znacząco wpłynąć na wyniki ankiet. Niektóre szczegóły specyficzne dla kraju, w którym przeprowadzono badanie, można przypisać takim momentom. W przypadku Włoch jest to problem dla pracowników, którzy nie pracują na podstawie umowy z wielu powodów, a także problem uzyskania obywatelstwa od dzieci imigrantów.

W ubiegłym tygodniu opublikowano wyniki innego badania, które wykazało, że w ciągu następnych dwudziestu lat roboty będą w stanie zastąpić około połowy pracowników we Włoszech. Najnowsza technologia pozwala tworzyć roboty, które mogłyby wykonywać pracę przedstawicieli różnych specjalności i profili. Tak więc bruegel z Brukseli, firma bruegel.org, ujawniła, że ​​w ciągu następnych dwudziestu lat 56,18 procent pracy we Włoszech można zautomatyzować. Oprócz Włoch, Rumunii (61,93 proc.), Polski, Bułgarii i Grecji (średnio po około 56 proc. W każdym) znalazły się również na liście krajów, w których istnieje podobne zagrożenie dla zatrudnienia.

Jednak do tej pory analitykom trudno jest określić poziom szkód, jakie zostaną wyrządzone krajom w przypadku automatyzacji wielu przedsiębiorstw. Eksperci przytaczają fakt, że wraz z rozwojem technologii informatycznych pojawiają się nowe miejsca pracy, a nawet zawody.

„Postęp technologiczny może znacząco zmienić rynek pracy, powodując liczne zmiany kadrowe i częste przekwalifikowanie pracowników” - powiedział Jeremy Bowles, specjalista z Bruegel. „Aby zmniejszyć ryzyko, musimy sprawnie dostosować system edukacji”.

Podobne badanie, opublikowane we wrześniu ubiegłego roku, w którym stwierdzono, że Stany Zjednoczone są najbardziej zagrożone komputeryzacją przedsiębiorstw, wywołały panikę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w kilku innych krajach. Naukowcy modelowali wszystkie scenariusze, biorąc pod uwagę trzy punkty, w których roboty mogłyby zastąpić obecnych pracowników: kreatywność, komunikacja ze współpracownikami i wielozadaniowość.

Tak więc socjologowie ustalili, że kariery telemarketerów, pracowników biurowych i specjalistów ds. Pożyczek będą najbardziej zagrożone. Najbardziej wiarygodnymi zawodami byli: lekarz i pracownik socjalny. Po przeprowadzeniu tego badania w USA eksperci Bruegel postanowili w ten sam sposób symulować przyszłość krajów europejskich. Ogólnie rzecz biorąc, pracownicy w północnej Europie byli lepiej chronieni niż obywatele krajów południowych.

Obejrzyj wideo: Co by się stało, gdyby morska woda nie była słona (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej