Milan

Expo 2015 w Mediolanie

Wystawa światowa 2015 (włoska nazwa to Esposizione Universale Milano 2015), lub w skrócie Expo 2015 (Expo 2015) odbędzie się we włoskim Mediolanie od 1 maja do 31 października 2015 roku.

Tematem przewodnim wydarzenia jest „Nakarm planetę. Energia na całe życie”. Główną ideą jest to, że wszyscy mieszkańcy planety powinni otrzymać wysokiej jakości zdrowe produkty w wymaganej ilości. Wystawa obejmuje serię tematycznych dyskusji i seminariów na temat tradycyjnych i innowacyjnych technologii żywności. Każdy kraj uczestniczący zaprezentuje własną wystawę związaną z tematem Expo 2015.

Informacje ogólne

31 marca 2008 r. Mediolan został wybrany miastem, w którym odbędzie się Expo 2015. Tureckie miasto Izmir również uzyskało ten sam tytuł, ale Mediolan wygrał głos 85 głosami. Izmir z 65 głosami pozostał na 2 miejscu.

Organizatorem Światowej Wystawy w Mediolanie jest specjalnie utworzona spółka akcyjna Expo 2015 S.p.A. Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Rovello 2.

Według organizatorów wydarzenia wezmą w nim udział 144 państwa, 3 organizacje międzynarodowe i 11 organizacji pozarządowych. Przewidywana liczba zwiedzających zainteresowanych wystawą to ponad 20 milionów osób. Włoskie firmy turystyczne już teraz tworzą pakiety usług, które obejmują wizytę na Expo w Mediolanie. Zawierają umowy o współpracy z organizatorami, po których otrzymują prawo do używania oficjalnego logo i dystrybucji biletów.

Na terytorium 1,7 miliona kilometrów kwadratowych powstanie 60 pawilonów, podzielonych na 4 kategorie - A, B, C, D - w zależności od wielkości. Niektóre kraje, w tym Rosja, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, poprosiły o osobny pawilon, podczas gdy inne - jak większość krajów afrykańskich - zaprezentują swoje ekspozycje we wspólnych miejscach. Po wynikach wystawy międzynarodowe jury przyznaje nagrody za najlepszą ekspozycję i najlepsze ujawnienie głównego tematu Milan-Expo.

Cele wystawy:

  • zwracanie uwagi opinii publicznej na globalne problemy współczesnego życia;
  • rozwiązywanie ważnych problemów międzynarodowych związanych z tematyką wystawy;
  • pokaz osiągnięć każdego uczestniczącego kraju w różnych branżach;
  • międzynarodowa wymiana doświadczeń i osiągnięć;
  • nawiązywanie stosunków międzynarodowych;
  • rozwój nowych koncepcji i technologii branży, której jest poświęcona wystawa.

Oficjalna strona Expo 2015: www.expo2015.org.

Zalecamy przeczytanie:

Pawilon Rosji

Delegacja z Rosji pojedzie na wystawę w Mediolanie pod hasłem „Rosnąć dla dobra świata. Kultywować dla dobra przyszłości”. Głównym tematem rosyjskiej ekspozycji jest bezpieczeństwo żywności.

Pawilon rosyjski zajmie powierzchnię 4170 metrów kwadratowych. Jego ekspozycja ma na celu ukazanie różnorodności kulturowej i etnicznej kraju, bogactwa jego zasobów, a co za tym idzie, szerokich możliwości produkcji unikalnej, bezpiecznej i niedrogiej żywności wysokiej jakości. Ekspozycja rosyjska nie obejdzie się bez wielkich naukowców, którzy przyczynili się nie tylko do działalności naukowej, ale także do różnych gałęzi przemysłu, w tym żywności.

Z budżetu państwa przeznaczono 1,1 miliarda rubli na udział Rosji w Wystawie Światowej 2015. Dla porównania: w 2012 r. Rosja wydała około 370 milionów na udział w Expo. Koszt obejmuje:

  • opracowanie układu, na którym zostanie zbudowany pawilon;
  • stworzenie skryptu otwierającego ekspozycję i tekst przewodnika po niej;
  • produkcja eksponatów;
  • bezpośrednio budowa pawilonu i doprowadzenie do niego wszystkich niezbędnych informacji (na Expo 2012 Rosja dostarczyli gotowy pawilon wyposażony w prąd, wodę i ogrzewanie, więc koszt aranżacji był zauważalnie niższy).

Pawilon rosyjski będzie znajdować się u podnóża śródziemnomorskiego wzgórza, obok ekspozycji Japonii, Estonii, Monako, Słowacji, zjednoczonego pawilonu krajów afrykańskich.
Oficjalna strona rosyjskiego pawilonu: russia2015.com

Obejrzyj wideo: Muzyka na EXPO 2015 w Mediolanie (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Milan, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej