Najbardziej we Włoszech

10 najlepszych filmów rzymskiego studia filmowego Chinechitta

Włoskie studio filmowe „Cinecitta” (Cinecitta, dosłownie „Cinema City”) dał światu wiele pięknych obrazów. Sam Fellini nie do końca wiedział, czym jest kino - magia czy rzeczywistość. Rozwiąż ten problem sam z pomocą kilkudziesięciu najlepszych filmów jego ulubionego studia filmowego.

 1. Sweet Life (La Dolche Vita, 1960)

  Kultowy film niezapomnianego Federica Felliniego, przedstawiający „słodkie życie” rzymskiej elity w najlepszych tradycjach dekadencji. Rzeczywista fabuła lat sześćdziesiątych plus utalentowana gra Marcello Mastroianniego jest kluczem do sukcesu filmu. Surowe potępienie obrazu przez Watykan zapewniło jej bezprecedensową popularność. Nagrody - Oscar i Golden Palm Branch.

 2. Rome Fellini (Fellini Roma, 1972)


  Myślący film, reportaż poświęcony głównemu miastu jego życia przez wielkiego mistrza. Przestrzenno-czasowa podróż geniuszu, nakręcona na filmie. Nagrodzony Złotym Globem.

 3. Ben-Hur (1959)


  Epicki obraz wojny Rzymu z Judeą.
  Zabawna opowieść o przygodach żydowskiego księcia Bena Hura, który przeżył upokarzającą niewolę i gorycz rozstania z rodziną, ale nie stracił hartu ducha, został natychmiast doceniony zarówno przez krytyków, jak i widzów. Film otrzymał jedenaście Oscarów i pięć Złotych Globów..

 4. Bicycle Thieves (Ladri di Biciclette, 1948)


  Smutny film w stylu neorealizmu. Dyrektor Vittorio de Sica po mistrzowsku pokazał bogactwo i biedę powojennego Rzymu. Reklamodawca, od którego skradziono rower, a wraz z nim jedyne zarobki, nieświadomie staje się złodziejem. Szczególny urok obrazu nadaje gra nieprofesjonalnych aktorów - ciekawe znalezisko mistrza dla reżysera. Film jest zdobywcą Oscara i Złotego Globu.

 5. Cleopatra (Cleopatra, 1963)


  Drogi (44 miliony dolarów) epicki dramat, którego porażka była jeszcze bardziej epicka.
  Pomimo bogatej scenerii i ogromnej (około 7 milionów dolarów) opłaty Elizabeth Taylor, krytycy i widzowie zrobili to zdjęcie chłodno. Aktor Rex Harrison nieco uratował sprawę - jego Cezar uznano za udany. Cztery Oscary, film wciąż otrzymany.

 6. Rzym - miasto otwarte (Roma, città aperta, 1945)


  Film pioniera neorealizmu Roberta Rosselliniego o ruchu antyfaszystowskim z 1944 r. w Rzymie. Młody Federico Fellini brał udział w pisaniu scenariusza, niektóre odcinki pochodzą z jego życia. We Włoszech film nie zyskał uznania, ale szybko został doceniony za granicą. Film otrzymał Grand Prix Festiwalu Filmowego w Cannes w 1946 roku.

 7. Święta rzymskie (Roman Holiday, 1953)

  Romantyczna komedia o księżniczce i dziennikarzu, który zorganizował wycieczkę po Rzymie, podziwia publiczność od ponad pół wieku. Ułatwiła to wyluzowana gra genialnego duetu filmowego -Audrey Hepburn and Gregory Pack. Film ma trzy Oscary. i znajduje się w pierwszej dziesiątce klasycznych komedii klasycznych w historii kina światowego.

 8. Drogi pamiętniku (Caro diario, 1993)


  Wieczne miasto jest niewyczerpanym tematem dla ludzi sztuki. Film jest trylogią wyreżyserowaną przez Nanni Morettiego, w której wyraził swój pogląd na Rzym, obejmujący wszystkie dziedziny życia włoskiej stolicy. Nagroda - Golden Palm Branch.

 9. Życie jest piękne (La Vita è bella, 1997)


  Tak, na obrazie niesamowitego Roberto Benigni życie może być piękne nawet w nazistowskim obozie! Niemal surrealistyczny obraz przedstawiający żydowskiego księgarza z synem w najstraszniejszym okresie ich życiazamieniony woli jego wyobraźni w zabawną grę. Nagrodą dla zwycięzcy są ... amerykańskie czołgi, które uwolniły więźniów obozu. Film zdobył trzy Oscary.

 10. Gangs of New York (Gangs of New York, 2002)


  Dramat kryminalny Martina Scorsese z Danielem D. Lewisem i Leonardo di Caprio w głównych rolach.
  Budżet filmu wynosi około 100 milionów dolarów.

  Podziemie i problemy społeczne Nowego Jorku w drugiej połowie XIX wieku są żywo i naturalnie przedstawione. Intrygująca fabuła, spektakularna produkcja i ekspresyjna gra aktorów nie mogą się zaimponować. Obraz otrzymał nagrodę Złotego Globu.

Jaki jest twój ulubiony włoski film?

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej