Turystyka

Włosi na wakacjach wydają najwięcej pieniędzy na jedzenie

Ostatnie badania wykazały, że Włosi na wakacjach wydają znacznie więcej na jedzenie niż na wynajem mieszkań lub pokój hotelowy.

Według ostatniego raportu Włoskiej Narodowej Konfederacji Rolników Włoch Coldiretti (www.coldiretti.it) poziom wydatków Włochów na mieszkania na wynajem wakacyjny spadł o 22 procent od 2007 roku, podczas gdy mieszkańcy kraju wina i słońca zaczęli preferować jedzenie. niż wygoda, wydając o 30 procent więcej na jedzenie niż siedem lat temu.

Raport wskazał również, że w ostatnich latach Włosi woleli spędzać wakacje nie w luksusowych 5-gwiazdkowych hotelach, ale w gospodarstwach i hostelach, co znacznie zmniejsza koszty. Są więc gotowi dać tylko 25 procent całkowitego kosztu wakacji na wynajem mieszkania. Warto zauważyć, że dobre odżywianie mieszkańców słonecznego kraju podnieca znacznie więcej: wydają na jedzenie, a także całe śniadania, obiady i kolacje, około 31 procent ich budżetu na wakacje.

Pomimo stosunkowo niedawnego trendu przedstawiciele samych Półwyspu Apenińskiego twierdzą, że nie opierają się na jedzeniu poza wakacjami. Pięćdziesiąt procent respondentów stwierdziło, że wolą delektować się pysznym jedzeniem, niezależnie od tego, czy są w domu, czy odpoczywają za granicą, w towarzystwie przyjaciół lub członków rodziny.

Według Coldiretti, włoscy mieszkańcy, którzy wyjeżdżają na wakacje, coraz częściej wyruszają na piknik na świeżym powietrzu. Około 50 procent respondentów stwierdziło, że zabierają ze sobą lunch na plażę. I choć większość z nich zatrzymuje się na lekkim jedzeniu (sałatki i przekąski), wcale nie oznacza to, że na plaży nie można spotkać Włocha, który chętnie pochłania lasagne bezpośrednio przy szumie fal.

Socjologowie z Narodowej Konfederacji Rolników Włoch stwierdzili również, że mieszkańcy kraju wina i słońca wolą przywieźć pamiątki i napoje alkoholowe. Jeśli urlopowiczowi pozostawia się wolny czas na wsi w kraju, zwykle preferowane są sery, oliwa z oliwek i wino.

Nawiasem mówiąc, według ostatniego raportu Eurostatu coraz więcej Włochów wybiera inne kraje jako miejsce na wakacje. Ponad jedna trzecia mieszkańców Półwyspu Apenińskiego - 36,4 procent - udaje się na wycieczkę do swojego kraju, podczas gdy we Francji liczba ta wynosi 49,1 procent, a w Hiszpanii - 40,9 procent. Warto zauważyć, że większość Włochów wybiera wakacje we Francji i Hiszpanii.

W 2012 r. Mieszkańcy Włoch spędzili średnio około 6,1 nocy poza krajem, co przekracza średnią europejską wynoszącą 5,2 nocy. Jednak Włosi nie byli w stanie pobić rekordu Greków, którzy opuszczają swój kraj średnio na 7,5 nocy. Na dole oceny byli Łotysze (3,1 nocy).

Pomimo faktu, że Włosi chcą odpocząć w innych krajach, ich ojczyzna jest nadal jednym z najbardziej pożądanych miejsc turystycznych. Najczęściej Włochy wybierają mieszkańcy Malty, Rumunii, Austrii, Francji, Niemiec i Słowenii. W tej chwili Włochy są trzecim najpopularniejszym krajem wśród turystów po Hiszpanii i Francji.

Obejrzyj wideo: ZNASZ ODPOWIEDŹ = 100 ZŁ (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej