Ciekawe o Włoszech

Kupowanie nieruchomości we Włoszech: po co?

Kupno nieruchomości we Włoszech to nie tylko opłacalna inwestycja, ale także „bilet wstępu” do Europy. Nie wchodząc w biurokratyczne szczegóły dotyczące ubiegania się o wizę, chciałbym poinformować, że posiadanie mieszkania lub domu we Włoszech gwarantuje wizę typu „C”. Dlatego Europa jest otwarta dla ciebie około 180 dni w roku (90 dni w każdym półroczu). Po wyjaśnieniu informacji w ambasadzie włoskiej dowiedzieliśmy się, że ten aspekt niestety nie wpływa na otrzymanie dokumentu pobytowego.

Kto kupuje nieruchomości we Włoszech

Włochy wybierają ludzie zakochani w tym kraju. Po odwiedzeniu tego pięknego miejsca każdy ma niezapomniane wrażenia z tego, co widzi.

Łagodny klimat, niesamowite krajobrazy, przytulne miasteczka na wybrzeżu, szczyty gór alpejskich, różnorodność kurortów, życzliwość miejscowej ludności, doskonała kuchnia, bogata historia i kultura - wszystko to zalety Włoch.

Ponadto ceny mieszkań w tym pięknym kraju są nieco niższe niż na przykład we Francji, Niemczech czy Szwajcarii. Najpopularniejsze takie inwestycje to Niemcy, Brytyjczycy i Rosjanie. Kolejną zaletą jest to, że procedura przejęcia jest prawie identyczna dla obcokrajowców i obywateli Włoch.

Wpływ kryzysu gospodarczego

Według najnowszych danych na początku 2014 r. Koszt mieszkań na metr kwadratowy w Rzymie wynosi 3,833 euro. Rzym jest najdroższym z głównych miast we Włoszech. Nieruchomości we Florencji kosztują nieco taniej - 3780 euro za metr kwadratowy. W Mediolanie - 3 691 euro, w Turynie - 2130 euro, 3321 euro w Neapolu i 1595 euro w Palermo. Są to jednak tylko średnie wskaźniki. W rzeczywistości ceny różnią się znacznie w zależności od sytuacji gospodarczej w danym regionie, oddalenia od centrum miasta lub morza, a także stanu mieszkania lub domu.

W północnych Włoszech koszt jest wyższy niż na południu.

Na przykład niska wartość nieruchomości na Sycylii wiąże się z brakiem przemysłu, chociaż klimat i przyroda na tej wyspie są uważane za najlepsze we Włoszech. Tak więc, kosztem 120 000 €, możesz kupić 3-piętrowy budynek w samym centrum małego miasteczka w pobliżu Agrigento, składający się z 6 mieszkań, garażu i magazynu.

Mieszkanie na wybrzeżu lub w dużym mieście jest droższe. Ale jeśli chcesz, zawsze możesz znaleźć opłacalną opcję na podstawie swojego budżetu.

Średni koszt apartamentu z jedną sypialnią w Mediolanie lub na wybrzeżu w Ligurii wynosi od 100 000 do 200 000 EUR.

Teraz, gdy znasz koszt i dostępność przywilejów dla właścicieli nieruchomości we Włoszech, rozważ drugą stronę medalu, a mianowicie korzyści.

Ceny mieszkań i domów znacznie spadły, mimo że propozycje wszystkich rosyjskich stron i firm w tej dziedzinie nadal przerażają liczby. Ale tak naprawdę jest inaczej, spadek wartości wciąż miał wpływ na Włochy. Wynika to zarówno z kryzysu na całym świecie, jak i polityki samego kraju. Ze względu na dużą liczbę podatków od posiadania drugiego mieszkania wielu Włochów woli sprzedać swoją nieruchomość. W rezultacie rynek ma wysoką podaż i niski popyt.

Takich wniosków wyciągnąłem po pracy w tym obszarze i poszukiwaniu najlepszych opcji dla naszych klientów. Oczywiście koszt zależy od żądań: możesz znaleźć opcje od 100 000 € na mieszkanie do kilku milionów na willę.

W praktyce należy również zwrócić uwagę, że jeśli istnieje znak „Możliwe negocjacje”, cena może się różnić o 50%. Tak więc jeden z naszych przyjaciół sprzedał swoją willę w Alassio w 2013 r. Za 480 000 EUR, podczas gdy w 2011 r. Początkowy koszt wyniósł 900 000 EUR.

Kasa

Rozważ proces akwizycji etapami. Kupujący wybiera dom i składa tak zwaną „ostateczną ofertę zakupu” (proposta irrevocabile d'acquisto). Z reguły na tym etapie prowizja jest wypłacana agencji, która wynosi około 3-5%. Właściciel nieruchomości musi zatwierdzić propozycję, po której podpisuje się umowę (compreso lub preliminare di vendita), która wskazuje wszystkie warunki i szczegóły procesu zakupu nieruchomości, a także dane techniczne nieruchomości. Inne obowiązki mogą być wskazane w tym dokumencie, na przykład hipoteka.

Podpisując umowę, kupujący dokonuje depozytu (caparra) w wysokości 10-15% kosztów mieszkania. Jeśli transakcja nie nastąpi z winy kupującego, kwota ta nie podlega zwrotowi.

Ostatnim etapem zakupu jest podpisanie aktu notarialnego. Ten moment jest bardzo ważny, ponieważ rosyjskojęzyczny nabywca musi zrozumieć, co podpisuje. Dlatego musisz skontaktować się z tłumaczem, a raczej specjalistą, który może wszystko zweryfikować i upewnić się, że wszystkie prawa jego klienta zostały uwzględnione zgodnie z prawem włoskim. Po podpisaniu musisz zapłacić sprzedającemu usługi notarialne, wszystkie podatki i opłaty, a także pozostałą część kosztów mieszkania (saldo).

Okres rejestracji zależy od organizacji obu stron i wszystkich specjalistów zaangażowanych w proces. Pod warunkiem pracy operacyjnej proces trwa około tygodnia.

Podatki

Przy zakupie nieruchomości od osoby prywatnej opłata rejestracyjna wynosi 7%, opłata hipoteczna - 2%, opłata katastralna - 1%.

Przy zakupie od osoby prawnej podatki są nieco inne: podatek VAT wynosi 10% wartości nieruchomości, opłata rejestracyjna wynosi 168 €, opłata hipoteczna wynosi 168 €, a opłata katastralna to również 168 €.

Ciekawe fakty

Nie tak dawno temu Włochy zaczęły wystawiać na sprzedaż przedmioty dziedzictwa kulturowego i historycznego. W pobliżu Rzymu wystawiono na sprzedaż średniowieczny zamek Castello Orsini, zbudowany w XIII wieku. Obecni właściciele zamienili ten zamek w pięciogwiazdkowy hotel.

Jeśli jesteś zakochany we Włoszech lub po prostu chcesz zainwestować we włoską nieruchomość, z przyjemnością zapewniamy Ci usługi wyszukiwania odpowiedniej opcji i pomocy w przetwarzaniu transakcji.

Obejrzyj wideo: Najtańsze mieszkania - Włochy (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej