Włochy

Piazza Torre Argentina - gdzie koty mieszkają w Rzymie

Historycznym symbolem Rzymu jest wilczyca, która karmiła i uratowała życie braciom Romulusowi i Remusowi. Ale niewypowiedzianym symbolem współczesnej włoskiej stolicy są koty.

Mistrzowie Rzymu

Co więcej, nie niektóre rozpieszczane piękności, ale najzwyklejsze mruczenie. Dla mieszkańców i gości stolicy Włoch wolne koty bardzo lubiły, dzięki wspólnym wysiłkom ludzie dbają o dobre samopoczucie wąsatych pasiastych. Władze miasta podarowały kotowi przyzwoity kawałek ziemi na placu Largo di Torre Argentina w pobliżu Ołtarza Ojczyzny. Nie znam analogów na świecie. Chcesz pospacerować po schronisku dla kotów rzymskich?

Włosi są wyjątkowo mili dla plemienia kotów. Wśród właścicieli kotów (ital. „Gattare”) zarejestrowani są zarówno zwykli mieszkańcy kraju, jak i gwiazdy. W szczególności papież Benedykt XVI był znany jako wielki miłośnik kotów. Puszyste zwierzaki wybrały dla siebie starożytne ruiny Rzymu. Wielobarwne futra migoczą na tle zabytków: wraku czterech starożytnych świątyń, pięknie wznoszących się nad kostką brukową Plaza Argentina. Od nudy i codziennego życia ten cichy zakątek włoskiej stolicy uratowało kilkaset kotów i cipek.

Pożółkłe kolumny od czasu do czasu są legalnie niszczone. Zgrabny napis informuje odwiedzających, że przed nimi znajduje się schronienie bezdomnych kotów rzymskich. I to nie tylko schronienie, ale miejsce rejestracji! Oznacza to, że puszyste zwierzaki otrzymały status pełnych mieszkańców Rzymu.

Na terytorium Torre Argentina koty są karmione, w razie potrzeby zapewniana jest pomoc medyczna i, oczywiście, łapane w celu sterylizacji. Troskliwi wolontariusze znają każdego kota po imieniu. W ciągu dnia koty chodzą same lub śpią w ciepłych ruinach, nie spiesz się, aby wspiąć się w ramiona obcych.
Hotele w pobliżu Torre Argentina w centrum Rzymu

Duża liczba dumnych zwierząt obsługiwanych przez armię ochotników. Ludzie przeznaczają kilka godzin dziennie, aby dać zwierzętom zasłużoną rację żywnościową i uszlachetnić ich środowisko. Turyści mają również okazję nakarmić plemię kotów, chociaż nie zaleca się przyzwyczajania kotów do jedzenia w jednym miejscu. Ale oczywiście w stosownych przypadkach koty nie są zdezorientowane i mogą samodzielnie żądać pokarmu od leniwych podróżników.

W schronisku dla kota znajduje się sklep z pamiątkami. Kupując słodkie rzemiosła ozdobione sylwetkami kotów, odwiedzający pomagają instytucji zarobić żywy grosz.

Torre Argentina

Jeśli chodzi o ruiny, tak kochane przez koty, również zasługują na uwagę. Mały rzymski plac otrzymał swoją nazwę w XV wieku, kiedy na jego terenie powstała kamienna wieża. Budynek wzniesiono na koszt Johannesa Burkharda, który służył we włoskim dworze. Ojczyzną Burkharda było miasto Strasburg, którego łacińska pisownia brzmi jak „Argentoratum”. Nowa wieża otrzymała nazwę Torre Argentina od nostalgicznego szlachcica (Wieża Argentyny). A teren, na którym znajduje się budynek, to Largo di Torre Argentina.

Na początku XX wieku wieża, mocno zniszczona przez czas, i inne budynki na placu zostały zrównane z ziemią. W latach 30., za panowania Duce of Mussolini, część bruku na placu została rozebrana. Wykopaliska rozpoczęły się na ziemi stołecznej w ramach badań Area Sacra (Ziemi Świętej). Drugie imię Tore Argentina nabyło po tym, jak archeolodzy odkryli pod nim pozostałości kilku starożytnych świątyń. Miejsca kultu bogów zostały uznane za święte dla mieszkańców przeszłości. Współcześni Włosi również z szacunkiem zareagowali na swoje dziedzictwo.

Świątynie

Najstarszy budynek na obszarze Sacra uważany jest za świątynię poświęconą bogini płodności - Theronium.

Jest datowany na 4-3 wieki pne, zachowane fragmenty konstrukcji ozdobione są czarno-białymi mozaikami. Świątynia jest również odizolowana tylko częściowo uwolniona od grubości ziemi - w tym miejscu czcili bogów, którzy chronią rodzinne palenisko (II wiek pne). Świątynia Yuturna, patronka rzemieślników, została rzekomo zbudowana pod koniec pierwszego wojownika punickiego w 240 roku n.e. Bogini zapewniła swoim parafianom uzdrowienie i zdrowie. Nie mniej interesująca jest historia świątyni szczęścia. Okrągły budynek, otoczony sześcioma masywnymi kolumnami, został ozdobiony marmurową statuą. Świątynia ta została wzniesiona na rozkaz dowódcy Lutiusa Catullusa w 100 r

Miejsce zabójstwa Juliusza Cezara

A główną atrakcją Area Sacra jest legenda, zgodnie z którą słynny dowódca i pierwszy cesarz Cesarstwa Rzymskiego, Juliusz Cezar został zabity w tych miejscach. Wielki mąż zaczął wprowadzać wiele reform w celu zmiany polityki i gospodarki swojego państwa. Wybrany kurs zaszkodził interesom wielu szlachciców.

Dlatego 15 marca 44 rpne Cezar zmarł z rąk bliskich mu osób podczas senackiego spotkania w teatrze Pompeje. Miejsce tragedii odnosi się również do Ziemi Świętej.

Schronisko dla kotów

Jeśli wrócimy do naszych kotów, pozostaje dodać, że schronienie dla tych zwierząt zostało założone w 1993 roku przez dwóch mieszkańców Rzymu. Pokój schronienia jest podzielony na dwie części. Kocięta i młodzież są osiedlone w jednym, a dorośli w drugim. W deszczową lub zimną pogodę purpowie chętnie siedzą w domu, aw słoneczny dzień z pewnością można je zobaczyć wśród kamieni opuszczonych świątyń.

Obejrzyj wideo: Suspense: Heart's Desire A Guy Gets Lonely Pearls Are a Nuisance (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej