Najbardziej we Włoszech

5 najbogatszych Włochów

Powszechne przekonanie, że mieszkańcy Włoch, gdzie panuje zabawa, świeci słońce, a wino płynie jak rzeka, nie chcą i po prostu nie wiedzą, jak pracować - to nic więcej niż stereotyp i popularne złudzenie. Z roku na rok nazwiska osób, które wielokrotnie udowodniły coś przeciwnego, pojawiają się na liście Forbesa. A oto lista pięciu najbardziej znanych i najbogatszych ludzi we Włoszech:

Luciano Benetton

Jedna z najpopularniejszych marek odzieży męskiej i damskiej przynosi właścicielom wspaniałe kwoty. Według Forbesa rodzina Benettonów, która założyła firmę o tej samej nazwie, zajmuje 736. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie, a jej majątek szacuje się na 2 miliardy dolarów. Wszystko zaczęło się w 1965 roku, kiedy bracia Luciano, Carlo (Carlo) i Gilberto (Gilberto) założyli Grupę Benetton. Firma cieszyła się wówczas bardzo skromną popularnością. Ich siostra Giuliana robiła na drutach swetry, a bracia handlowali nimi, jeżdżąc na rowerze. Od tego czasu firma szybko się rozwija, przynosząc rodzinie Benetton znaczne zyski. Nie jest to jednak jedyne źródło dochodów włoskich miliarderów: Luciano, jego bracia i siostra są również właścicielami największego włoskiego koncesjonariusza, Atlantia SpA, a także sieci przydrożnych restauracji Autogrill.

Silvio Berlusconi

Były premier Włoch niezmiennie znajduje się na liście najbogatszych ludzi na świecie. W ubiegłym roku polityk był na 169. miejscu, tracąc kilka pozycji w porównaniu z poprzednimi latami. Źródłem zysku znanego Berlusconiego jest wydawnictwo Arnoldo Mondadori Redaktor, którego współwłaścicielem jest 77-letni polityk. Dwadzieścia lat temu Berlusconi zorganizował i przewodził partii Forward Italy, a później został premierem kraju. Jednak ostatni rok nie był najlepszy dla Silvio: został skazany na cztery lata więzienia z powodu uchylania się od podatków, a także pozbawiony prawa do zajmowania stanowisk kierowniczych przez trzy lata. Berlusconi zdołał również rozwieść się z żoną, co dało mu „grosz”: wciąż płaci alimenty swojej byłej żonie, co znacznie uderza w jego kieszeń.

Giorgio Armani

79-letni couturier zarobił 8,5 miliarda dolarów dzięki stworzonej przez siebie marce Armani. Według listy Forbes Armani zajmuje 131. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Światowe gwiazdy ubierają się w swoje stroje, zyskał uznanie nawet ekstrawaganckiej Lady Gagi. Wśród fanów jego talentu są znani mężczyźni. Tak więc projektant wprowadził na rynek inną markę EA7 na cześć piłkarza Andrieja Szewczenki, kiedy rozpoczął karierę w Mediolanie. Giorgio Armani jest osobą wszechstronną: zaprojektował wiele apartamentów w najlepszych hotelach w Dubaju.

Leonardo del Vecchio

Założyciel Luxottiki w ubiegłym roku zajął 49 miejsce na liście Forbesa dzięki swojej fortunie, która obecnie wynosi 15,3 miliarda dolarów. Jako dziecko del Vecchio trafił do sierocińca, a stamtąd poszedł prosto do warsztatu zajmującego się produkcją opraw do okularów. A już w wieku 260 lat założył własną firmę Luxottica, szybko osiągnął nieznane wyżyny i został nazwany królem punktów. Luxottica jest dziś największym na świecie producentem okularów do dioptrii.

Michele Ferrero

87-letni Ferrero jest szefem światowej sławy firmy czekoladowej o tej samej nazwie. Firma Michele odziedziczyła Grupę Ferrero w 1950 roku, a on z kolei odniósł duży sukces i zarobił 20,4 miliarda dolarów do 2013 roku, zdobywając w ten sposób 23 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Dzisiaj do Grupy Ferrero należą takie firmy, jak Ferrero Rocher, Tic Tac i Nutella, która zatrudnia ponad 22 000 osób, tworząc pyszne czekolady, które są znane wszystkim.

Popularne Wiadomości

Kategoria Najbardziej we Włoszech, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej