Rzym

Pchli targ w Porta Portez

Rzymski pchli targ znajduje się w Porta Porteze (Porta portese) - To miejsce przyciąga europejskich turystów jak magnes. Pchli targ nie jest przełomowym w klasycznym tego słowa znaczeniu popularnym ze względu na imponującą wielkość. Placery antyków i vintage są gęsto przyprawione mniej wartościowymi towarami.

Pchle targi to raj dla projektantów i dekoratorów, projektantów mody i zwykłych ludzi. I fakt, że jedna osoba wydaje się śmieci, dla innej zyska status cennego zakupu.

  • Będziesz zainteresowany czytaniem o: pchli targ w Mediolanie

Jak się tam dostać

Aby rozpocząć wędrówkę po ruinach starej używanej maszyny, podróżnik będzie musiał dotrzeć do łuku Porta Porteze (skrzyżowanie ulic Trastevere i V.I. Nievo) na 8 tramwaju z Placu Weneckiego lub 3 autobusie ze stacji metra Piramide.

W odległych czasach Cesarstwa Rzymskiego łuk służył jako wejście do murów miejskich, ale teraz przenosi tłumy odwiedzających na pchli targ.

Nawiasem mówiąc, historia handlu Porta Portese była związana z trudnym powojennym życiem włoskiej stolicy. Druga wojna światowa przyniosła biedę i ruiny, zrozpaczeni mieszkańcy Rzymu przynieśli do łuku to, co pozostało do ich dyspozycji. Stopniowo spontaniczny rynek urósł do niewiarygodnych rozmiarów.

Znajdź hotel w Trastevere

Współczesna włoska „pchła” nie jest typowa. Rynek w Porta Portez wygląda jak litera „U”. Jedno ze skrzydeł, w pobliżu stacji metra Pyramid, jest wypełnione nowymi towarami. Oto stosy tego samego rodzaju tanich ubrań i butów, pod skromnym znakiem „wszystko za 3 euro”.

Jasne magnesy na lodówkę, budżetowa biżuteria, wszelkiego rodzaju latarki, baterie, breloki i podobne drobiazgi uzupełniają asortyment handlowy. Co więcej, całkowicie identyczna para butów może kosztować 4, a nawet wszystkie 18 euro.

Sztuka polega na tym, aby nie kupować pierwszej rzeczy, którą lubisz, ale wejść głęboko ;-).

Druga część rynku jest bardziej cenna i kolorowa, to tutaj można obejrzeć zabytkowe meble, przybory, biżuterię, a nawet grafiki z XVIII wieku! Kolejny łuk służy jako przewodnik dla tej części rynku - dziwaczne dzieło współczesnych architektów. Wokół niej mocno ściśnięte rzędy namiotów i tac wypełnione cudami z odległej i niezupełnie zapomnianej przeszłości.

Nieprzygotowana osoba uderza w kompletny, niesystematyczny charakter oferowanych towarów. Cudowne antyczne meble sąsiadują z obrazami celowo wykonanymi antykami.

W następnym momencie seria drewnianych marionetek, nosków Pinokio, a nawet rosyjskich lalek lęgowych spotyka potencjalnych nabywców! Suknie babci unoszą się nad pstrokatą kolekcją figurek ilustrujących życie francuskiej prowincji. Nieoczekiwanie zwraca uwagę zapach strychu i starego papieru.

Niesamowity wybór pocztówek i fotografii artystycznych zawiera karty z końca XIX wieku połączone z kolorowym drukiem.

Pchli targ Porta Porteese jest otwarty wyłącznie w niedziele; w pozostałe dni są to najbardziej zwyczajne ulice pełne pojazdów. Wśród stałych bywalców handlu ulicznego króluje różnorodność typowa dla tego miejsca.

Oprócz zwykłych mieszkańców sąsiednich obszarów Rzymu, na „pchłą” idą bardzo szanowane signora i signorina. Obiektami ich pielgrzymki są dreny sprzedające stare kolekcje znanych marek: Max Mara, Pennyblack, Luisa Spagnoli itp.

Zgadzam się, aby kupić buty, ubrania i torbę w cenie 25–35 euro - wielki sukces dla fashionistki o ograniczonym budżecie.

Często można spotkać turystów w tłumie zainteresowanych osób, ponieważ pchli targ to dwa w jednym. Z jednej strony - to opłacalne zakupy, co najważniejsze, nie zapomnij się targować!

A z drugiej strony - jasna i niezwykła atrakcja. Oczy po prostu biegają, który z oferowanych towarów warto kupić, a na którym tle - do sfotografowania.

Niezależnie od upodobań w zakresie ubrań, biżuterii, wypoczynku i pracy, upewnij się, że w Porta Portez są rzeczy, które mogą je zaspokoić.


Lalki szamańskie, muszelki śródziemnomorskie, kolekcja plastikowych małych lalek, zabytkowe broszki i płyty dziadka, zabytkowy zegar z walką i proste zabawki w cenie 1 euro. Towar każdego egzotycznego skromnie czeka na swoich klientów na tacach pchli targ w Porta Portez.

Zobacz Zakupy w Rzymie: Pchli targ Porte Portese na większej mapie

Obejrzyj wideo: Instant Family (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej