Trentino - Alto Adige

Ośrodek narciarski Pinzolo we Włoszech

Atrakcje Pinzolo obejmują narciarstwo, paralotniarstwo, piesze wycieczki, psie zaprzęgi, jazdę konną w Dolomitach. A także - podbój wysokich szczytów, trudnych dróg, lodowych wodospadów. To nie jest cała lista tego, co można zrobić w tej przytulnej osadzie położonej wysoko w górach.

Gdzie jest

Pinzolo to gmina położona w północno-wschodnich Włoszech. Odnosi się do centrum administracyjnego Trydentu (Trydent). Z Rzymu (Roma), stolicy Włoch, Pinzolo jest w odległości 624 km. Najbliższe duże miasto to Werona, położona 150 km od wioski. Na mapie geograficznej gmina znajduje się przy następujących współrzędnych: 46 ° 10 'szerokości geograficznej północnej, 10 ° 46' długości geograficznej wschodniej.

Wieś położona jest w Dolomitach, w centrum parku przyrodniczego Adamello-Brenta, na wysokości 785 m npm m Jest to największe miasto w dolinie Val Rendena, która oddziela pasma górskie Adamello i Brenta. Bezpośrednio obok niego jest tylko jedna góra. Jest to Doss de Sabion (wysokość 2100 m.) Z jego góry otwiera się wspaniały widok na okolicę i wyraźnie widać sąsiedni kurort Madonna di Campiglio.

Populacja gminy wynosi 3054 osoby i muszę powiedzieć, że liczba mieszkańców rośnie: prawie sto lat temu, w 1921 r. ich liczba wynosiła 1777 osób. Wieś zajmuje powierzchnię 69 km2. Jest mniejszy od ośrodka narciarskiego Madonna di Campiglio, który znajduje się 15 minut jazdy od niego, ale teren narciarski jest bardziej przestronny. Jednocześnie ceny są tańsze, a samo miasto jest bardziej ciche i spokojne.

W pobliżu gminy znajduje się inny kurort Carisolo (Carisolo). Oddziela je rzeka Fiume Sarca di Campiglio, a osady połączone są mostem. Dlatego przechodząc przez jedną osadę, możesz znaleźć się w innej, nie zauważając.

Opis

Piazza San Giacomo to główna ulica gminy. Oto biuro turystyczne Ufficio Informazione Turistica Pinzolo Val Rendena. Tutaj możesz uzyskać mapę i inne przydatne informacje o okolicy i różnych usługach dla turystów. Szczegóły ich pracy można znaleźć tutaj: www.campigliodolomiti.it.

W pobliżu biura turystycznego, w tym samym budynku, znajduje się kino Cinema Paladolomiti. W pobliżu znajduje się inna organizacja o nazwie Pro Loco Pinzolo. Zajmuje się popularyzacją kurortu, organizuje ciekawe wydarzenia. Na rogu placu znajduje się szkoła miejska.
Opposite Pro Loco Pinzolo jest ratuszem gminy Pinzolo. Idzie na plac z tyłem, a główne wejście znajduje się na Viale della Pace.

W mieście znajduje się biblioteka, położona przy Via al Sole, 30. Niedaleko niej, na Strada Statale 239, znajduje się mały pomnik szlifierki nożowej Monumento all'Arrotino. Zostało założone w 1969 roku na pamiątkę czasów, kiedy z powodu trudnej sytuacji regionu, zanim pojawił się tu kurort, miejscowi opuścili gminę w poszukiwaniu lepszego życia.

W wiosce jest wiele sklepów, ale przy zakupach należy pamiętać, że miejscowi bardzo kochają Siestę. Dlatego przerwa na lunch trwa tutaj od 12.30 do 15.30.

Zabytki

W Pinzolo jest niewiele zabytków architektury ze względu na fakt, że silny pożar z 1913 r. Prawie całkowicie zniszczył osadę. Właśnie dlatego o jego starożytności mogą sądzić tylko nieliczne ocalałe świątynie. Na przykład kościół św. Wigilio (Chiesa di San Vigilio) pojawił się tutaj w XIV wieku. Słynie z fresku „Taniec śmierci” Simone Baschenis, który zdobi jego zewnętrzną ścianę. Pierwsza wzmianka o kaplicy św. Hieronima (Chiesetta di San Gerolamo) pochodzi z XVI wieku, a centralny kościół św. Lorenza (Parrocchia San Lorenzo) pojawił się dwa wieki później.

Kościół św. Lorenza

Kościół parafialny św. Lorenza (Parrocchia San Lorenzo) znajduje się przy Piazza Libertà, 13, i wychodzi na Piazza S. Giacomo. Budowę świątyni rozpoczęto w 1765 r. W miejscu położonej kaplicy, którą nazwano na cześć św. Lorenza.

Projekt opracował architekt Peter Bely (Pietro Bianchi), który dziesięć lat wcześniej zbudował świątynię w sąsiednim Carisolo. Główne prace zostały ukończone za dwa lata, a w 1778 r. fasada została całkowicie ukończona. Kościół został konsekrowany w 1837 r.

Świątynia w stylu barokowym jest zorientowana na wschód. Ściany boczne i tył nie są niczym ozdobione i wyglądają bardzo ascetycznie, a fasada jest elegancka. Jest jaśniej pomalowany, pośrodku w dół znajduje się portal, nad nim duże okno. Po bokach frontowych drzwi i okna, a nad nim duże wizerunki świętych. Nad drzwiami wejściowymi znajduje się napis. Po prawej stronie kościoła znajduje się dzwonnica, zbudowana w 1867 roku. Jest widoczny ze wszystkich części gminy. Pod dzwonnicą ustawiony jest zegar, którego zwieńczeniem jest piramidalna kopuła.

W 1913 r. Świątynia została poważnie uszkodzona przez pożar. W tym spalił spokojną dzwonnicę. I dopiero w 1947 roku ponownie koronował budynek. Ale tym razem został wykonany z miedzi. W latach siedemdziesiątych do świątyni dołączono kaplicę i baptysterium.

Kościół św. Lorenza ma jedną nawę. Ołtarz główny wykonany jest z wielokolorowego marmuru. Co ciekawe, pierwotnie był przeznaczony dla świątyni znajdującej się w Weronie. Powyżej centralnej niszy na czarnym kamieniu malowany jest obraz olejny przedstawiający zmartwychwstałego Jezusa, który ukazał się Marii Magdalenie.

Kościół św. Wigilio

Kościół św. Wigilio (Chiesa di San Vigilio) znajduje się przy Via San Vigilio, w bardzo spokojnej części miasta. W pobliżu znajduje się starożytny cmentarz. Jest to najstarszy kościół w gminie: został założony w 1362 r. Budowniczowie wykorzystali granit jako materiał budowlany. W XVI wieku. budynek został rozbudowany. Teraz świątynia ma prostokątny kształt, dzwonnicę, trzy nawy, łuki, spiczaste łuki, które opierają się na granitowych kolumnach. Po południowej stronie fasady znajduje się kościół fresków św. Wigilia, których wygląd pochodzi z różnych epok.

Najbardziej znanym muralem jest Taniec śmierci (La Danza Macabra), napisany przez Simone Baschenis w 1539 roku. Przedstawia wizerunki grzeszników, niezależnie od ich statusu społecznego: jest papież, król, bogaci i biedni, młodzi i starzy. Obraz sygnalizuje równość ludzi w obliczu śmierci, a tańczące szkielety między nimi wskazują na nieuchronność losu.

Wewnątrz świątyni jest bogato zdobiony: jest wiele fresków (niestety wiele z nich jest uszkodzonych przez czas), na kopule są wizerunki świętych, ołtarze ze złoceniami. Istnieje również seria obrazów opowiadających o życiu młodego biskupa Vigilio, który otrzymał męczeństwo, głosząc ewangelię w dolinie.

Świątynia na wycieczki jest czynna latem, od 1 czerwca do 30 września, z wyjątkiem niedzieli i poniedziałku rano. Godziny otwarcia: od 9.30 do 11.30 i 15.30 do 17.00. Ci, którzy chcą to zbadać o innej porze roku lub dnia, będą musieli uzgodnić osobno, a nie fakt, że się powiedzie.

Kaplica św. Hieronima

Kaplica św. Hieronima (Chiesetta di San Gerolamo) znajduje się na Piazza S. Gerolamo, 1. Jest ona bardzo mała i nie rzuca się w oczy. Dokładna data jego pojawienia się nie jest znana, ale istnieją dowody, że w średniowieczu mnisi używali go jako gałęzi. Pierwsze informacje o kaplicy pochodzą z końca XVI wieku.

Niedawno odnowiono kaplicę i odkryto w niej interesujące freski. Jeden z nich przedstawia św. Hieronima i został napisany w XVI wieku. Istnieje również pozłacany drewniany ołtarz, którego wygląd przypisuje się XVII wieku. Obok znajduje się rzeźba Matki Bożej wykonana z drewna.

Raz w roku, 30 września, w dzień św. Hieronima, miejscowi gromadzą się tutaj, aby służyć. Po ceremonii serwowany jest bufet i organizowany jest świąteczny program.

Klimat i pogoda

W Dolomitach jest interesująca o każdej porze roku. Wybierając się w podróż, musisz o tym pamiętać większość opadów w czerwcu i lipcu: Opady opadają prawie codziennie. To prawda, że ​​nie oznacza to, że deszcz leje przez całą dobę: pomimo częstych ulewnych deszczy, w tym samym lipcu są 24 słoneczne dni. Najmniej opadów występuje w grudniu, styczniu i marcu: 3-4 dni w miesiącu.

W górach jest zimno w nocy, nawet w lecie, więc weź ze sobą ciepłe ubrania. Średnia miesięczna temperatura jest następująca:

 • Styczeń: w ciągu dnia -2 ° C, w nocy -6 ° C;
 • Luty: w ciągu dnia -2 ° C, w nocy -8 ° C;
 • Marzec: w ciągu dnia + 4 ° С, w nocy -4 ° С;
 • Kwiecień: w ciągu dnia + 8 ° С, w nocy -0,3 ° С;
 • Maj: w ciągu dnia + 11,6 ° С, w nocy + 2,1 ° С;
 • Czerwiec: w ciągu dnia + 17 ° С, w nocy + 6 ° С;
 • Lipiec: w ciągu dnia + 20 ° С, w nocy + 8,4 ° С;
 • Sierpień: w ciągu dnia + 19 ° С, w nocy + 8 ° С;
 • Wrzesień: w ciągu dnia + 15 ° С, w nocy + 5 ° С;
 • Październik: w ciągu dnia + 9,5 ° С, w nocy + 2,3 ° С;
 • Listopad: w ciągu dnia + 4,4 ° С, w nocy -1 ° С;
 • Grudzień: w ciągu dnia + 0,3 ° С, w nocy -4 ° С.

Co robić zimą

Pinzolo jest znane przede wszystkim z tego, że jest ośrodkiem narciarskim. Sezon zimowy rozpoczyna się tutaj w listopadzie i trwa do końca marca. Jeśli nie ma śniegu, importują sztuczne i zapewniają równomierne pokrycie stoków.

Oferuje turystom nie tylko zejście z gór, ale także jazdę na nartach po równinie, a także narciarstwo. Ponadto zimą można znaleźć następujące działania:

 • Paralotniarstwo;
 • Wędrówki na rakietach śnieżnych
 • Psie zaprzęgi
 • Wspinaczka lodowa (wspinaczka po zamarzniętych wodospadach);
 • Jazda na łyżwach;
 • Pływanie
 • Snowboarding
 • Sanki

Aktywny wypoczynek jest przeznaczony nie tylko dla wykwalifikowanych użytkowników nart, łyżew, snowboardów itp., Ale także dla początkujących. Istnieje 500 doświadczonych instruktorów, którzy nauczą podstaw i zapewnią ciekawą rozrywkę. Należy pamiętać, że napisanie anglojęzycznego instruktora nie jest łatwe.

 • Wskazówka: możesz sprawdzić śnieg na stokach za pomocą kamer internetowych na oficjalnej stronie www.pinzolo.it/webcam/

Pod koniec każdego stycznia w Mount Doss de Sabion odbywają się zawody Vertical Up. To jeden z etapów pucharowych wyścigów zjazdowych. Sportowcy biegną po jednym z najbardziej technicznych torów w regionie - Tulot Audi Quattro.

Jednocześnie mogą wybrać dowolny sprzęt: biegać w tenisówkach z kolcami, jeździć na nartach na wyścigi górskie, a nawet na rakietach śnieżnych z kotami. Muszą pokonać 800 m w pionie, zaczynając od 800 m nad poziomem morza. i kończąc na wysokości 1700 m. Długość trasy wynosi 2700 m. Nagroda dla zwycięzcy - 8000 euro.

 • Oficjalna strona konkursu:www.vertical-up.com

Narciarstwo

Ci, którzy chcą jeździć na nartach, mogą wybrać dwa rodzaje tras. Pierwszy widok to tory ułożone w pobliżu wioski. Ich całkowita długość wynosi 26 km. Możesz jeździć na większym terytorium: wyciąg narciarski Pinzolo-Campiglio Express (Pinzolo-Campiglio Express) połączył kilka ośrodków narciarskich, co zwiększyło obszar narciarski do 150 km.

Szlaki w pobliżu ośrodka

Możesz pobrać szczegółowy obwód Pinzolo w formacie PDF tutaj

W przypadku tras narciarskich położonych na górze w pobliżu wsi charakterystyczne są następujące wskaźniki:

 • Długość całkowita: 26 km;
 • Łączna kwota: 16;
 • Długość torów świetlnych (niebieskich): 3 km;
 • Liczba łatwych przebiegów (niebieski): 5 przebiegów;
 • Długość torów o średnim stopniu trudności (czerwony): 20 km;
 • Liczba torów o średnim stopniu trudności (czerwony): 8 biegów;
 • Długość skomplikowanych (czarnych) torów: 3 km;
 • Liczba trudnych (czarnych) utworów: 3 zjazdy;
 • Całkowita liczba wind: 10 szt .;
 • Liczba wyciągów krzesełkowych - 7 szt .;
 • Wysokość początkowej stacji: 800 m npm;
 • Wysokość stacji końcowej: 2100 m nad poziomem morza

Trasy narciarskie znajdują się na stokach góry Doss de Sabion. Na szczyt można dostać się, kontaktując się z Funivie Pinzolo S. Spa, operatorem kolejek linowych na Via Bolognini 84. Niedaleko jest kościół św. Wigilio, ale bliżej centrum.

Lekkie tory można dotrzeć na dwóch windach. Trasy znajdują się w górnej strefie narciarskiej, na wysokości od 2100 do 1,5 tysiąca metrów, ale są krótkie, więc jeśli średni poziom trudności nie jest jeszcze odpowiedni, może być niewygodny. W takim przypadku lepiej jeździć na Madonna di Campiglio.

Zdecydowana większość stoków narciarskich to lekkie czerwienie, które doskonale nadają się dla osób, dla których warto jeździć na nartach. Drzewa są tu bardzo rzadkie, więc bardzo wygodnie jest zejść. Najdłuższa trasa to DoloMitica: jej długość od szczytu góry do dolnej stacji w wiosce wynosi 5750 m, różnica wysokości wynosi 1248 m.

Czarne tory są przeznaczone tylko dla profesjonalistów. Nie są długie, ale stoki są bardzo strome. Najcięższy utwór to Konkurs. Różnica wysokości wynosi 300 m. Spełnia wszystkie niezbędne standardy i właśnie tu odbywa się międzynarodowy turniej młodzieżowy „Mickey Mouse Prize” (Trofeo Topolino).

Skiarea Campiglio Dolomiti

W 2011 roku pojawiła się kolejka linowa Pinzolo-Campiglio Express, które łączyły trasy narciarskie Pinzolo, Madonna di Campiglio, Folgarida i Marilleva. Ten obszar narciarski jest znany jako Skiarea Campiglio Dolomiti.

Długość torów wynosi 150 km. Wysokość terenu narciarskiego również wzrosła, ponieważ teraz można zejść z wysokości 2500 m npm Utwory o różnym stopniu trudności:

 • 42 niebieski;
 • 37 czerwony;
 • 21 czarny;
 • 4 snowparki;
 • Reszta biegnie po torach.

Wyciąg wyposażony jest w kabiny na osiem miejsc i jest w stanie przeskoczyć 1800 turystów na godzinę. Droga zajmuje 20 minut. Aktualne ceny biletów można sprawdzić tutaj.

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe jest odpowiednie dla tych, którzy chcą połączyć intensywne ćwiczenia sportowe z umiarkowaną prędkością i bezpiecznymi stokami. To prawda, że ​​nie ma takich ścieżek w pobliżu samej osady, ale są w pobliżu. Jest to teren biegowy o długości 5 km w pobliżu Carisolo i 22 km wzdłuż przełęczy Campo Carlo Magno, tuż za Madonna di Campiglio.

Na przełęczy znajdują się ścieżki dla dzieci, często odbywa się również Puchar Świata. Opłata za wstęp wynosi 7 euro, czynsz - 15 euro. Wejście do Carisolo jest bezpłatne, ale musisz zapłacić za wypożyczenie sprzętu (11 euro za cały dzień). Najpierw powinieneś wiedzieć o obecności śniegu.
Więcej informacji o usłudze tutaj.

Sanie

Dla tych, którzy niepewnie jeżdżą na nartach lub jeżdżą na sankach, zimą 2016 r. W Madonna di Campiglio otwarto tor saneczkowy. Jej cechy:

 • Wysokość góry: 2070 metrów nad poziomem morza;
 • Długość toru: 2743 m;
 • Różnica wysokości: 340 m;
 • Maksymalne nachylenie: 18,00%;
 • Średnia szerokość: 2,8 m;
 • Powierzchnia torów: 8.229 m2.

Wyciąg krzesełkowy podnosi górę.

Snowboard

Brentapark znajduje się na dole czarnej autostrady Grual, na górze Dos del Sabion. Park obsługiwany jest przez czteropunktową windę (quattro posti). Strony są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Często odbywają się tutaj zawody i festiwale. Brentapark jest otwarty od 10.30 do 16.00. Rzeczywiste informacje tutaj.

Trekking w zimie

Narciarstwo jest dobrą alternatywą dla jazdy na nartach. Ale nie powinieneś iść sam: musi być instruktor, który dobrze zna drogi, gdzie jest niebezpiecznie, a gdzie nie. Jednocześnie możliwe jest uprawianie turystyki pieszej nie tylko na nartach, ale pieszo, wspinacze nie są pozbawieni uwagi.

Istnieje kilka tras. Bezpośrednio z gminy można wyjechać ze stacji środkowej gondoli Pinzolo Campiglio (Plaza), położonej na wysokości 1148 m. Trasa: Plaza-Valley d'Agola-Lake Asciutto (Plaza - la Val d'Agola - Lago Asciutto). Droga zajmie 6,5 godziny, jazda na nartach będzie na północ, zachód i południe. To czerwona droga, droga jest łatwa, ale długa. Nie możesz zachowywać się gwałtownie w pobliżu jeziora: możliwe są lawiny.

Krótsza trasa trwa 4,5 godziny i zaczyna się w pobliżu Pinzolo we wsi l'abitato di S. Antonio di Mavignola. Ścieżka prowadzi przez dolinę Nambrón i ostoję Segantini (S. Antonio di Mavignola - la Val Nambrón - il Rifugio Segantini). Będziesz musiał wspiąć się na górę, więc musisz zabrać ze sobą liny, koty, czekan.

Z tej samej wioski możesz udać się w dziesięciogodzinną podróż przez jeziora Cornisello. Konieczne będzie wzniesienie się na wysokość przekraczającą 2 km. W tym samym czasie droga jest w górę przez osiem godzin, a w dół przez 2,5 godziny. Musisz zabrać ze sobą koty, kolce na podeszwie.

Oprócz tych tras organizatorzy wycieczek mają inne sugestie. Ale już z sąsiednich miast, Madonna di Campiglio, Campo Carlo Magno. Więcej informacji tutaj.

Psie zaprzęgi

Kolejną interesującą rozrywką jest jazda na sankach. W tym samym czasie organizowane są różne wycieczki do farmy, gdzie mieszkają lama, alpaka i szkocka krowa. Husky lub husky pull sanki.

Możliwe jest zorganizowanie nocnej wycieczki. To prawda, że ​​ta usługa nie jest bezpośrednio w Pinzolo, więc musisz udać się do Madonna di Campiglio. Dlatego jeśli chcesz jeździć drużyną późnym wieczorem, pamiętaj, że w nocy do wioski można dojechać tylko samochodem.

Latem psy też się nie nudzą. Organizatorzy Dogsledding Athabaska organizują wędrówki, podczas których husky i husky pomagają turystom wspinać się na różne wysokości.

Wspinaczka lodowa

Wspiąć się na górę przez zamarznięty wodospad o wysokości 130 m? Dlaczego nie Niezłomnym wspinaczom na pewno spodoba się ta rozrywka. Wspinaczka lodowa to wyjątkowa dyscyplina i nie każdy ośrodek narciarski może to zapewnić. Specjalnie dla wspinaczy opracowano tutaj specjalne trasy, które na zawsze pozostaną w pamięci sportowców.

W Pinzolo taką usługę zapewnia szkoła alpinistyczna o nazwie Mountainfriends-Scuola Alpinismo Sci Alpinismo Escursionismo Pinzolo Val Rendena. Biuro znajduje się na Corso Trento, 1, w pobliżu kościoła św. Lorenza. Dowiedz się więcej o usłudze na www.mountainfriends.it.

Lodowisko

Lodowisko znajduje się przy Via Stadio 21 (D7). To halowy stadion olimpijski o nazwie Stadio del ghiaccio, na którym można organizować zawody międzynarodowe. Tutaj nie tylko jeździsz na łyżwach, ale także grasz w hokeja, curling, brumbol.

Lodowisko ma wymiary 30 na 60 m. Są tu stanowiska do 1600 miejsc, szatnie, sala konferencyjna, siłownia, punkt pierwszej pomocy. Działa tylko w sezonie zimowym. Winter Sports Palace dysponuje restauracją i pensjonatem. W razie potrzeby możesz wziąć lekcje jazdy na nartach. Oficjalna strona lodowiska: www.pinzoloice.it.

Ci, którzy chcą jeździć na łyżwach na świeżym powietrzu, mogą udać się do Madonna di Campiglio. Jest jezioro Conca Verde (laghetto della Conca Verde), które zimą zamienia się w doskonałe lodowisko.

Co robić latem

Latem Pinzolo jest nie mniej interesujące niż zimą. Nacisk kładziony jest tutaj na turystykę, podczas gdy trasy są zaprojektowane tak, aby były bardzo zróżnicowane i różnej złożoności. Wśród nich - spacery do wodospadów, jezior, wspinaczka na szczyty (w tym wspinaczka). Zapewnione są trekkingi dla psów (usługa o nazwie Dog trekking).

Szkoła alpinistyczna z biurami na Corso Trento 1 i Piazza Mercato rozwija trasy spacerowe i rowerowe, a także oferuje kajakarstwo. Ponadto istnieje możliwość jazdy konnej, a nawet pieszych wędrówek przez kilka dni.

Każdy, kto nie jest obcy duchowi rywalizacji, powinien wiedzieć, że istnieją boiska do gry w petanque. Centrum sportowe Pineta przy via Stadio ma korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i boiska do siatkówki. Nieopisane uczucie pozostawi latanie na paralotni. W pobliskim Madonna di Campiglio znajduje się pole golfowe, w Piazzo znajduje się basen.

Ci, którzy nie lubią pieszych wędrówek, mogą wspiąć się na szczyt góry windą lub udać się na wycieczki do sąsiednich miast. Zamki, kościoły i inne atrakcje nie pozostawiają nikogo obojętnym. Na przykład możesz odwiedzić świątynie wioski lub udać się do pobliskiego Carisolo, gdzie na Loc. Antica Vetreria to starożytne muzeum szkła, a na Piazza II Maggio znajduje się Geopark (Casa del Parco „Geopark”).

Piesze wycieczki

Tylko między gminami Madonna di Campiglio - Pinzolo - Val Rendena opracowano ponad dwadzieścia szlaków turystycznych. Są zaprojektowane na różne długości podróży, wspinaczki na różne wysokości, odwiedzania różnych atrakcji.

Wśród tras znajdują się również ścieżki prowadzące do wodospadu Nardis. Jest to jeden z największych i najbardziej znanych wodospadów w Europie: jego wysokość wynosi 130 metrów, a drzewa rosnące na zboczu góry podkreślają jego piękno. Żywi się lodowcem Nardis Presanella, który znajduje się na zachód od doliny.
Więcej informacji o trasach wycieczek tutaj.

Rower

Możesz wybrać się na wędrówkę nie tylko pieszo, ale także na rowerach górskich, a w pobliżu Pizolo wytyczono różne ścieżki rowerowe. Bardzo wygodne jest to, że w Pinzolo znajdują się windy, które podnoszą się na górę rowerem.

Doss del Sabion ma park rowerowy o nazwie Il Brenta Bike Park di Pinzolo. Oprócz dobrze przygotowanych tras można tutaj zjechać górskim terenem (freeride). Ta funkcja jest dostępna od końca czerwca. Szczególnie interesujący dla profesjonalistów jest zjazd Sfulmini.

Dla rowerów górskich opracowano ponad dwadzieścia interesujących tras o różnym stopniu trudności. Są trasy zaprojektowane dla fanów sportów ekstremalnych, a spokojne do podróżowania z rodziną. Dla miłośników długich spacerów organizowany jest maraton rowerowy pod koniec czerwca każdego roku. Możesz dowiedzieć się więcej o trasach rowerowych w szkole alpinistycznej, której biura znajdują się na Corso Trento 1 i Piazza Mercato.

Więcej informacji o trasach rowerowych w tej sekcji.

Konie

Organizacja Horse Trekking Dolomiti & Alto Garda organizuje jazdę konną, kształci początkujących. Zawodowi jeźdźcy mogą udać się do parku przyrody Adamello Brenta. W tym spacery są możliwe dla tych, którzy chcą spędzić cały dzień w siodle. Możliwe jest zorganizowanie wycieczki na kilka dni, w tym odwiedzanie wodospadów. Wycieczki są możliwe nie tylko latem, ale także zimą. Godzina wycieczki to 30 euro.

Stajnie organizacji znajdują się w Arco nad brzegiem jeziora Garda (Lago di Garda), a także na farmach Pinzolo i Alto Garda (l'Azienda Agricola ZT Cavalli Alto Garda e a Pinzolo). Szczegóły na stronie www.horsetrekkingdolomomialialtogarda.it.

Petanque

Petanque to francuska gra w piłkę, która polega na rzucaniu metalowymi piłkami. Jednocześnie gracz, który rzuca piłkę, nie może oderwać się od podłogi. W rezultacie piłka powinna znajdować się jak najbliżej drewnianej piłki. Gra trwa do 13-15 punktów. Zespół może mieć od 1 do 3 osób.

Boisko do gry w bule znajduje się przy Via Miliani 31. Rozmiar boiska wynosi 27,5 x 3,5 m. Gry organizowane są przez Società Bocciofila Pinzolo.

Rzeczy do zrobienia w dowolnym momencie

Niektóre rodzaje rozrywki w górskiej wiosce w Alpach są możliwe tylko latem lub zimą. Na przykład jazda na nartach, sankach i łyżwach można uprawiać w sezonie zimowym, a rowery - tylko przy braku śniegu. Ale… są wydarzenia, które są istotne o każdej porze roku. Najpopularniejsze z nich to paralotniarstwo, basen, turystyka, wycieczki.

Paralotnia

Wings 2Fly zajmuje się paralotniarstwem, które znajduje się przy Via Roma 9. Klient nie wymaga żadnych umiejętności ani specjalnego szkolenia: turysta będzie latał nie sam, ale z doświadczonym instruktorem. Podczas lotu podpowiada, co robić, wykonuje niezbędne manewry, zakręty.

Ograniczenia wiekowe nie są wymagane, ale jeśli występują problemy z sercem, musisz obliczyć, czy może on wytrzymać przypływ adrenaliny. Waga osoby nie powinna być mniejsza niż 40 kg, większa niż 100 kg.

Możesz lecieć bezpośrednio z Pinzolo, lot trwa 20 minut. Istnieje możliwość latania z sąsiedniej Madonna di Campiglio i lądowania w Campo Carlo Magno. Lot trwa krócej - dziesięć minut.

Usługa jest świadczona zarówno latem, jak i zimą. W sezonie zimowym można startować i lądować bezpośrednio na nartach. Na rozstanie turysta otrzymuje zdjęcia i filmy zapisane na karcie pamięci, które mówią o jego locie.

Pool

We wsi nie ma basenu miejskiego. 4-gwiazdkowe hotele mają kryte baseny, ale nie zawsze działają, w zależności od sezonu. Dlatego musisz wiedzieć z góry.

W gminie znajduje się również basen dla dzieci, który działa w największym spa w miejscowości Centro Pineta. Znajduje się w Centro Pineta Family Hotel & Wellness przy Via Matteotti, 43. Jest otwarty nie tylko dla gości hotelowych, ale także dla innych gości w mieście.

Jeśli pogoda nie sprzyja narciarstwu i wędrówkom, a baseny w hotelu nie działają, należy udać się do sąsiedniej gminy Spiazzo. Odległość między nim a Pinzolo wynosi około 10 km. Oto basen miejski Piscina Comunale di Spiazzo w Frazione Fisto 103b.
Istnieją dwa baseny kryte. Parametry basenu dla dorosłych: 25 na 12 m, głębokość - od 1,2 do 1,8 m. Temperatura wody - 29 ° С. Opis basenu dla dzieci: 10 na 4 m, głębokość 60 cm, temperatura wody - 31 ° C.

 • W dni powszednie działa od 10 do 22, przerwa od 14 do 17, zamknięta we wtorki;
 • W sobotę jest otwarta od 10 do 19, przerwa od 13 do 15;
 • Niedziela: od 15 do 19;

Wśród usług są zajęcia grupowe i indywidualne dla dorosłych i dzieci, w tym dla bardzo małych. Możliwe są kursy nurkowania, przygotowania do zawodów, aerobik, gimnastyka w wodzie dla kobiet w ciąży. W razie potrzeby możesz iść na rehabilitację. Cena dla dorosłych 8 euro, dzieci 6 euro.

Centrum odnowy biologicznej

Centrum odnowy biologicznej Centro Pineta znajduje się przy Via Matteotti, 43. Jego powierzchnia wynosi 500 m2. Dlatego jest to największe spa w mieście.

Oferuje on prywatne pokoje wykonane w stylu śródziemnomorskim. Wśród usług znajdują się różne zabiegi kosmetyczne na twarz, ciało, manicure, pedicure, depilacja i solarium. Istnieje możliwość zamówienia różnych rodzajów masażu głowy, ramion, nóg, stóp, tułowia: antystresowy, aromatyczny, gorącymi kamieniami, ziołami alpejskimi. Możesz także robić okłady z błota, wodorosty, jogurt itp. Istnieje możliwość relaksu w wannie, pachnącego igliwia lub tropikalnych kwiatów. Jest jacuzzi, sauna, łaźnia turecka.

Podczas gdy personel jest zaangażowany w rodziców, dzieci mogą pływać w basenie. Dlatego nie będą się tu nudzić.

Harmonogram jest następujący:

 • od 10 do 12 - tylko jacuzzi i wanna;
 • od 14.30 do 19.00 - cała gama zabiegów jest dostępna dla wszystkich gości miasta;
 • od 20 do 22 - dla osób, które nie są gośćmi hotelowymi, tylko w drodze rezerwacji, co najmniej 6 osób.

Miejsca należy rezerwować z wyprzedzeniem. Więcej informacji na temat zabiegów SPA i ofert tutaj: www.centropineta.com.

Wynajem

Narty, snowboard i inny sprzęt można wypożyczyć we Włoskiej Szkole Narciarstwa i Snowboardingu. (Scuola italiana di Sci e Snowboard Pinzolo). Organizacja ma trzy biura. Dwa z nich znajdują się przy Viale Bolognini, 82 i Viale Bolognini, 7. Drugi - na stokach narciarskich w Prà Rodont. Zobacz aktualne ceny wynajmu w tej sekcji.

Narty i snowboard można wypożyczyć w Il Comodo Sci. Punkty wynajmu firmy znajdują się przy Via Bolognini 82, a także przy wyciągach narciarskich Doss del Sabion - Funivie Pinzolo SpA i przy kolejce linowej Tulot.
Możesz wypożyczyć sprzęt sportowy we wsi w następujących punktach:

 • Il Laboratorio Sport, adres: Via Bolognini 31;
 • EUROSPORT, adres: Corso Trento, 1;
 • IL LABORATORIO, adres: Via Bolognini 24;
 • NARDIS SPORT, adres: Via Bolognini 45.

Można wypożyczyć zwykły rower (zwykle można go wypożyczyć w hotelu lub nawet bezpłatnie), a także z silnikiem elektrycznym. Jest wynajmowany przez Ebike. W samej gminie nie ma punktu wynajmu, ale znajduje się ona w Carisolo, przy Via Campiglio, 9A. Biuro firmy nazywa się Pro loco Carisolo. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na fakt, że rower elektryczny jest wynajmowany na okres pół dnia.

Pomoc medyczna

Ponieważ rozrywka w górach obejmuje głównie zajęcia na świeżym powietrzu, kontuzje, przeziębienia, jest to częste zjawisko. Apteka w Pinzolo znajduje się przy Viale della Pace, w pobliżu ratusza, po drugiej stronie ulicy na rogu. Nazywa się Farmacia Scaglia Di Anna Scaglia E C. Sas.

Mała klinika Azienda Provinciale Per I Servizi Sanitari znajduje się na Vía Genova, 80. Ale w ciężkim przypadku (na przykład złamanie, ukąszenie węża) musisz udać się do szpitala położonego w innej gminie. Najbliżej wszystkich jest Presidio Ospedaliero Di Tione. Szpital znajduje się w Tione di Trento przy Via Ospedale 11. Od wioski jest 15,7 km. Samochód jedzie 20 minut, autobus 30 minut.

 • Strona kliniki: apss.tn.it.

Istnieją również dwa szpitale w Weronie. Ale odległość jest znacznie dłuższa: 160 km. To jest 2-2,5 godziny jazdy:

 • Azienda Ospedaliera Universitaria Integrata Di Verona - Budynki znajdują się na dwóch ulicach, Padiglione 15 i. Strona internetowa: polovirtualmap.com
 • Ospedale Borgo Trento znajduje się na Piazzale Aristide Stefani, 1. Strona internetowa: ospedaleuniverona.it

Restauracje

Pinzolo to spokojne miasto, więc dyskoteki są tu rzadkością. W tym celu musimy udać się do Madonna di Campiglio. Co do Pinzolo, wieczorem możesz spacerować cichymi uliczkami, odwiedzać przyjaciół lub restaurację. I jest ich dużo. Ponadto wielu turystów zaleca śniadanie w restauracji w hotelu oraz lunch i kolację, aby dostać się do ciekawszych miejsc.

Pizzeria Al Cardo

Pyszna pizza przygotowywana jest w Al Cardo Pizzeria. Znajduje się przy Via Manci, 20, w pobliżu kaplicy św. Hieronima. Ta restauracja jest polecana nawet przez Włochów. Jest to rodzinna restauracja, więc obsługa tutaj jest na najwyższym poziomie, a także bardzo cicha i wygodna.

Personel mówi po angielsku. Oprócz pizzy przygotowuje się tutaj pyszne spaghetti carbonara (spaghetti alla carbonara), tyrolskie pierożki (gnocchetti tirolesi), Strangolapreti (kiełbaski posypane serem i maczane w smalcu oraz biały chleb nasączony mlekiem).

La Briciola

Restauracja La Briciola znajduje się w pobliżu wyciągu narciarskiego, przy Via Nepomuceno Bolognini, 27. Ceny są umiarkowane, rabaty są możliwe przy częstych wizytach. Personel jest pomocny, smacznie gotują. Odwiedzający polecają zamówienie risotto z gruszką, gnocchi (pierogi), tradycyjnego dania z fasolą i cienko krojonego mięsa. Ale danie z sarną i owsianką kukurydzianą nie powoduje rozkoszy, ponieważ przypomina gulasz ze źle ugotowaną kukurydzą.

Ristorante pizzeria la roda

Pizzeria Ristorante Pizzeria La Roda znajduje się w pobliżu kościoła św. Lorenza przy Viale Guglielmo Marconi 15. Jest uważany za jedną z najtańszych restauracji. Porcje są duże, więc naczynie można podzielić na dwie części. Pizza jest gotowana bezpośrednio u gościa, tortellini otrzymało dobre recenzje. Dostępne są opcje wegetariańskie. Wino jest tanie, ale sprzedawane tylko w butelkach. Dlatego korzystne jest kupienie go dla kilku osób, dla jednej lub dwóch cena będzie wyższa niż w innych restauracjach.

Rifugio malga cioca

Podczas jazdy na nartach w górach Doss de Sabion można zjeść posiłek w restauracji Rifugio Malga Cioca. Znajduje się niedaleko czarnego toru konkursowego, przy Localita Pra Rodont 1. Tutaj ceny są wyższe niż w mieście, napiwki są uwzględnione w rachunku. Taras oferuje piękne widoki na góry.

Plamka

Fani hałaśliwych lokali pokochają Speck Stube. Restauracja znajduje się przy Localita Le Pozze, 12. Jest ona nieco daleko od centrum, więc musisz jechać samochodem wzdłuż drogi prowadzącej do Madonna di Campiglio. Zawsze jest tu dużo ludzi, hałaśliwych, zabawnych, rozsądnych cen. Aby mieć czas na stolik wieczorem, lepiej iść na krótko przed szóstą.

Hotele

Pinzolo to miejscowość turystyczna. Dlatego dochody lokalnych mieszkańców są całkowicie zależne od turystów. Dlatego pomimo niewielkich rozmiarów istnieje wiele hoteli, apartamentów. Prawda We wsi nie ma hoteli pięciogwiazdkowych. Ale jest kilka hoteli z czterema i trzema gwiazdkami. Więcej informacji na temat ofert można znaleźć w specjalnej sekcji rezerwacji.

Wszystkie hotele sprzedają karnety narciarskie, więc nie ma potrzeby biegania po gminie w poszukiwaniu tej okazji. Jest przechowalnia nart, przechowalnia bagażu. Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu wysokiej jakości. Parking hotelowy jest w większości bezpłatny.

4 gwiazdki

Hotel Cristina, Hotel Europeo i Beverly Hotel otrzymały najlepsze recenzje od hoteli czterogwiazdkowych. W przypadku hoteli tej klasy ceny tutaj są bardzo dobre. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie wolą zostać tutaj i wybrać się do Madonna di Campiglio na rozrywkę.

Istnieją centra odnowy biologicznej, a także kryte baseny, które działają w zależności od sezonu, wyposażone są pokoje dla osób niepełnosprawnych. Istnieją punkty wymiany walut.

Hotel Cristina

Hotel Cristina znajduje się przy ulicy Via Bolognini 39, 100 metrów od przystanku autobusowego, z którego kursują autobusy do Madonna di Campiglio, Trydentu i innych miast.

Pokój jednoosobowy kosztuje 70-100 €, podwójny - od 130 do 200 €, trzyosobowy - od 200 do 300 €. Apartamenty dla czterech miejsc będą kosztować 350-400 €. Jest kilka restauracji, bar. Parking jest bezpłatny.

Naprzeciwko hotelu znajduje się sklep, w którym zimą można wypożyczyć sprzęt narciarski, a latem rowery. Goście hotelowi otrzymują zniżkę. Hotel ma możliwość rezerwacji instruktora narciarstwa, dla dzieci - niani. Latem można opalać się na tarasie i relaksować się w ogrodzie. Kompleks posiada łaźnię turecką, saunę, solarium, wannę z hydromasażem, jacuzzi, centrum odnowy biologicznej. Jest plac zabaw dla dzieci.

Zwierzęta są akceptowane za dodatkową opłatą. Zakaz palenia

Hotel w Beverly

Hotel Beverly znajduje się przy Via Carè Alto 2, pięćdziesiąt metrów od centrum. Pokój dwuosobowy kosztuje od 100 do 300 €, trzyosobowy - od 160 do 300 €. Apartamenty dla 4 osób kosztują od 250 do 350 €.

Wśród usług są hydromasaż, jacuzzi, solarium, sauna. Rower jest bezpłatny. W hotelu znajduje się restauracja i bar. Możesz zamówić opiekunkę. Zwierzęta nie są akceptowane. Zakaz palenia w kompleksie.

Hotel europeo

Hotel Europeo znajduje się przy Via Carè Alto 2, 500 metrów od stoków narciarskich. Pokój jednoosobowy kosztuje od 130 do 150 €, podwójny - od 200 do 300. Apartamenty dla dwóch osób dorosłych i dwojga kosztują 350-450 €.

Tutaj możesz zamówić instruktora narciarstwa, zagrać w tenisa stołowego. Jest pokój dziecięcy i plac zabaw. Palenie jest dozwolone. Zwierzęta są akceptowane za opłatą.

3 gwiazdki

W Pinzolo znajduje się wiele hoteli trzygwiazdkowych. Wśród nich są Garni San Lorenzo, a także Centro Pineta Family Hotel & Wellness, w którym mieści się największe centrum odnowy biologicznej w regionie.

Garni san lorenzo

Garni San Lorenzo znajduje się przy Via San Lorenzo 23. Stoki narciarskie znajdują się dziesięć minut spacerem od hotelu. Pokoje łączą kolory biały i czerwony, okna wychodzą na główny plac miasta. W hotelu nie ma restauracji, ale Goście mogą zjeść posiłki w pobliskich restauracjach po obniżonych cenach. Rower jest wydawany bezpłatnie.

Pokój jednoosobowy kosztuje 40 €, pokój dwuosobowy - 75 €, apartamenty trzyosobowe - 92-93 €. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Ze zwierzętami - za opłatą.

Centro Pineta Family Hotel & Wellness

Centro Pineta Family Hotel & Wellness znajduje się przy Via Matteotti 43. Otoczony jest on ogrodem o powierzchni 300 hektarów, centrum odnowy biologicznej o powierzchni 500 m2, a basen dla dzieci czynny jest przez cały rok. W hotelu znajduje się restauracja Taverna della Trisa i bar.

Tutaj możesz zarezerwować instruktora narciarstwa, nianię, wypożyczyć narty, samochód. Rower jest bezpłatny. Jest pokój zabaw dla dzieci.

Pokój dwuosobowy kosztuje 68-80 €, trzyosobowy - 120 €. Zwierzęta nie są akceptowane.

Hotel Corona Wellness & Family

Family Hotel Corona, jeden z najstarszych w wiosce, oferuje pokoje z łazienkami, centrum odnowy biologicznej i autobus dla narciarzy. Serwowane jest śniadanie na sucho, ewentualnie wegetariańskie menu, a wieczorem w restauracji można posłuchać muzyki na żywo. Blisko autobusu do dworca kolejowego w Trentino.

La locanda

Hotel La Locanda znajduje się tuż obok przystanku autobusowego do Trydentu i 800 metrów od wyciągu narciarskiego. Do dyspozycji gości jest bezpłatny parking, pokoje z parkietem, łazienki, ogród do relaksu i siłownia. Rano serwowane jest śniadanie w formie bufetu.

Opcje ekonomiczne to także: Hotel Binelli; Hotel Maffei; Garni San Lorenzo.

Apartamenty

Residence Garni Al Nardis

Residence Garni Al Nardis znajduje się w Carisolo, 500 metrów od Pinzolo i blisko wyciągów narciarskich. Pokoje w alpejskim stylu dysponują aneksem kuchennym. Możesz zarezerwować zabiegi w centrum odnowy biologicznej. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy w Trydencie.

Transport lokalny

Ponieważ wizyta w Pinzolo wymaga również zapoznania się z jego otoczeniem i pobliskimi miastami (przede wszystkim z Madonna di Campiglio i Carisolo), musisz wiedzieć, jak i gdzie się dostać.

Do Carisolo można dotrzeć pieszo, przechodząc przez most lub rowerem. To miasteczko jest również małe i ciche, więc jego inspekcja nie zajmie dużo czasu. Latem, od 2 lipca do 4 września, między Pinzolo i Carisolo kursuje mały pociąg (1 €). Aktualny rozkład jazdy autobusów jest tutaj. Również na tym łączu znajduje się rozkład jazdy, rozkład jazdy, schemat trasy bezpłatnych autobusów między Pinzolo a gminami położonymi w dzielnicy.
Rozkład transportu publicznego, który łączy Pinzolo z innymi ośrodkami w Trentino jest dostępny tutaj.

Zimą lepiej dostać się na stoki narciarskie autobusem dla narciarzy. Trzeba to zrobić, nawet jeśli przybyłeś do gminy samochodem. Pozwoli to uniknąć nerwów w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego w pobliżu stoków narciarskich i zaoszczędzić pieniądze na biletach. Brak nadmiaru maszyny ze spalinami ma pozytywny wpływ na środowisko.

Autobus dla narciarzy kursuje codziennie od końca grudnia do początku kwietnia od rana do wieczora. Cena biletu za dzień - 2 €, przez 7 dni - 10 €, przez cały sezon - 40 €. Dzieci poniżej ósmego roku życia mogą jeździć za darmo. Bilet można kupić w hotelu, biurze turystycznym, w pobliżu wyciągów narciarskich lub w punktach sprzedaży. Aktualny harmonogram, schemat trasy, ceny, patrz link.

Jeśli wolisz podróżować samochodem po Włoszech, wynajmij go i uzyskaj cenne wskazówki na temat niuansów jazdy w tym kraju na stronie auto.italy4.me. Aby znaleźć samochód w polu wyszukiwania, potrzebujesz Madonna di Campiglio zlokalizowanej w pobliżu lub lotniska przylotu.

Jak się tam dostać

Musisz dostać się do Pinzolo z transferami. Najpierw samolotem lub pociągiem musisz dotrzeć do najbliższego lotniska w gminie. Następnie możesz wziąć autobus lub zarezerwować taksówkę z wyprzedzeniem na stronie kiwitaxi.ru.

Samolot

Najbliższe jest międzynarodowe lotnisko Aeroporto di Brescia (międzynarodowe lotnisko Brescia Montichiari). Znajduje się w Montichiari. Odległość między miastami wynosi 130 km. Samochodem to 2,5 godziny.

150 km od wioski znajdują się dwa lotniska. Jeden z nich znajduje się w Weronie i ma dwie nazwy: Aeroporto di Verona-Villafranca lub Międzynarodowy Port Lotniczy „V. Catullo. ” Drugie lotnisko znajduje się w Bergamo Aeroporto di Bergamo-Orio al Serio. Samochodem droga do gminy zajmuje trzy godziny.

 • Przeczytaj artykuł, jak dostać się z lotnisk w Mediolanie

Pociąg

Najbliższa stacja kolejowa do Pinzolo znajduje się w Trydencie. Nazywa się on dworcem kolejowym w Trydencie, położonym na Piazza Dante, nazwanym na cześć poety Dantego Alighieri. Dworzec autobusowy (dworzec autobusowy w Trydencie) znajduje się w odległości spaceru od Via Andrea Pozzo 17. Odległość między miastami wynosi 73 km. Samochodem lub autobusem to półtorej godziny jazdy.

Dworzec kolejowy Brescia znajduje się przy Viale della Stazione 7. Dworzec autobusowy znajduje się naprzeciwko dworca kolejowego Via Solferino. Odległość do Pinzolo wynosi 130 km. Samochodem lub autobusem zajmuje 2 godziny 30 minut.

 • Przydatny artykuł: jak kupić bilety na oficjalnej stronie trenitalia.com

Autobus

Z wioski kursują bezpośrednie autobusy do wioski. Harmonogram i harmonogram prac przed podróżą należy zawsze dokładnie sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej www.ttesercizio.it.

Istnieje również kilka firm, które organizują bezpośrednie loty do Pinzolo w sezonie letnim i zimowym. Aby się tu dostać z Mediolanu (Milano), Bergamo, (Bergamo), Brescii, możesz skorzystać z autobusów Autostradale Viaggi (www.autostradale.it) lub Società Italiana Autoservizi (www.sia-autoservizi.it).

Z Genui (Genui) i innych miast Ligurii (Ligurii) kursują autobusy firmy Statt Turismo (www.statturismo.com). Z Toskanii (Toscana) do Pinzolo można dojechać autobusem firmy Lorenzini (www.autolineelorenzini.it).

Obejrzyj wideo: Ceny w Pinzolo Val di Sole - Budżet wyjazdu na snowboard do Włoch (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Trentino - Alto Adige, Następny Artykuł

Jak dostać się z Florencji do Werony
Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów. Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.
Czytaj Więcej
Jak dojechać z Mediolanu do Pizy
Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody. Pociągiem Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.
Czytaj Więcej