Turystyka

Dlaczego Włochy są takie?

Włochy mają wiele tajemnic, które wielu ludzi chce poznać. Ktoś decyduje się na zakup biletu lotniczego i całkowicie zanurza się w atmosferze świętowania i zabawy, ktoś czyta artykuły o Włoszech w encyklopediach, a ktoś podąża drogą najmniejszego oporu i szuka odpowiedzi na pytania w Internecie.

Co więc Brytyjczycy i Amerykanie najbardziej chcą wiedzieć o pięknym i tajemniczym kraju położonym na Półwyspie Apenińskim? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najciekawszych wyszukiwań w Google.

  1. Dlaczego Włochy są takie ... kochanie? W ubiegłym roku w Internecie wybuchła burza oburzenia, wywołana przez brytyjskich turystów. Według nich cztery rogi z lodami kosztują 64 euro w Rzymie. Ta historia była aktywnie dyskutowana na forach, a tymczasem powstała niepoprawna opinia dotycząca cen we Włoszech. Być może w niektórych sytuacjach przymiotnik „kochany” można zastosować do kraju wina i słońca, ale jak możemy mówić o wygórowanych cenach, jeśli gdzie indziej, np. We Włoszech, można wypić filiżankę doskonałego cappuccino parzonego z miłości tylko 1 5 euro lub zjeść pyszną pizzę za 5 euro?
  2. Dlaczego Włochy są takie ... skorumpowany? Pozbycie się narzuconych stereotypów jest prawie niemożliwe. Fakt, że we Włoszech szerzy się korupcja, podziela wszystkie światowe media, a proces byłego premiera Silvio Berlusconiego i inne skandale z udziałem polityków wzmacniają panującą opinię. W ten sposób kilka osób może zrujnować dobrą reputację całego narodu.
  3. Dlaczego Włochy są takie ... rasistowski? Pomimo faktu, że Włosi są uważani za ludzi życzliwych i życzliwych, liczne wypowiedzi lokalnych osób publicznych na temat pierwszego czarnego ministra, Cecile Kyenge, lub straszne podejście do imigrantów przetrzymywanych w specjalnych ośrodkach, wpływa na negatywne nastawienie cudzoziemców do Włoch.
  4. Dlaczego Włochy są takie ... brudne? Jeśli spacerujesz po malowniczych łąkach i wzgórzach Toskany lub robisz zakupy w butikach Mediolanu, nie przyjdzie Ci do głowy, że Włochy są krajem zanieczyszczonym. Jeśli jednak oceniasz sytuację w Neapolu, gdzie problem zbierania śmieci jest ostry, jasne jest, dlaczego masz taką opinię.
  5. Dlaczego tacy są Włosi?... słodki? Wreszcie, przynajmniej coś pozytywnego. Ten stereotyp istnieje od dziesięcioleci. Więc o co chodzi? W ładnych włoskich piłkarzach drużynowych, eleganckich modelach marki Dolce & Gabbana lub w kalendarzu „Najpiękniejszych kapłanów”?
  6. Dlaczego tak jest we Włoszech?... romantyczny? Werona (Werona), Wenecja (Venezia), Florencja (Firenze), Rzym (Roma) ... Ta lista jest długa. Prawdziwe piękno kraju w połączeniu z flirtującymi Włochami to straszna siła.
  7. Dlaczego włoskie rodziny są takie ... silny? Ostatnie dane pokazują, że około 45 procent młodych Włochów mieszka z rodzicami. Dlatego opinia wiarygodnych więzi rodzinnych we Włoszech rozwinęła się bez powodu. Jednak wielu nie bierze pod uwagę, że młodzi ludzie dzielą schronienie ze starszymi pokoleniami wcale nie z powodu ciepłych uczuć, ale raczej z powodu trudności finansowych. Między innymi liczba rozwodów nie maleje każdego roku, ale rośnie.
  8. Dlaczego Włochy ... - Ojczyzna Renesans? Warto zauważyć, że XXI wiek nie jest tak udany dla kraju, jak poprzednie, ale nikt nie kwestionuje wpływu przeszłości Włoch na przebieg wydarzeń światowych. A renesans, podczas którego lokalni geniusze wymyślili wiele rzeczy, można zdecydowanie uznać za jeden z najbardziej udanych w historii kraju.
  9. Dlaczego Włochy są takie ... dobre w sport? Wystarczy spojrzeć na mapę świata: Włochy w swojej formie przypominają but, który uderza piłkę. Ten kraj sportowy był jednym z pierwszych, który zaczął grać w piłkę nożną. Drużyna narodowa została już zgromadzona w 1893 roku. Azurri zdobył mistrzostwa świata więcej niż raz: w 1934, 1938, 1982 i 2006 roku.
  10. Dlaczego Włochy są takie ... popularne? Mimo wszystko ojczyzna pizzy i wina jest prawdopodobnie najbardziej preferowanym miejscem dla turystów. I nie jest to zaskakujące: kuchnia, wino, słońce, historia, sztuka, kultura, plaże, góry, moda, przystojni mężczyźni, niesamowite kobiety ... I lista jest długa.

Obejrzyj wideo: Dlaczego mówimy Włochy, a nie Italia? Mówiąc Inaczej, odc. 106 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej