Turystyka

Dlaczego Włochy są takie?

Włochy mają wiele tajemnic, które wielu ludzi chce poznać. Ktoś decyduje się na zakup biletu lotniczego i całkowicie zanurza się w atmosferze świętowania i zabawy, ktoś czyta artykuły o Włoszech w encyklopediach, a ktoś podąża drogą najmniejszego oporu i szuka odpowiedzi na pytania w Internecie.

Co więc Brytyjczycy i Amerykanie najbardziej chcą wiedzieć o pięknym i tajemniczym kraju położonym na Półwyspie Apenińskim? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najciekawszych wyszukiwań w Google.

  1. Dlaczego Włochy są takie ... kochanie? W ubiegłym roku w Internecie wybuchła burza oburzenia, wywołana przez brytyjskich turystów. Według nich cztery rogi z lodami kosztują 64 euro w Rzymie. Ta historia była aktywnie dyskutowana na forach, a tymczasem powstała niepoprawna opinia dotycząca cen we Włoszech. Być może w niektórych sytuacjach przymiotnik „kochany” można zastosować do kraju wina i słońca, ale jak możemy mówić o wygórowanych cenach, jeśli gdzie indziej, np. We Włoszech, można wypić filiżankę doskonałego cappuccino parzonego z miłości tylko 1 5 euro lub zjeść pyszną pizzę za 5 euro?
  2. Dlaczego Włochy są takie ... skorumpowany? Pozbycie się narzuconych stereotypów jest prawie niemożliwe. Fakt, że we Włoszech szerzy się korupcja, podziela wszystkie światowe media, a proces byłego premiera Silvio Berlusconiego i inne skandale z udziałem polityków wzmacniają panującą opinię. W ten sposób kilka osób może zrujnować dobrą reputację całego narodu.
  3. Dlaczego Włochy są takie ... rasistowski? Pomimo faktu, że Włosi są uważani za ludzi życzliwych i życzliwych, liczne wypowiedzi lokalnych osób publicznych na temat pierwszego czarnego ministra, Cecile Kyenge, lub straszne podejście do imigrantów przetrzymywanych w specjalnych ośrodkach, wpływa na negatywne nastawienie cudzoziemców do Włoch.
  4. Dlaczego Włochy są takie ... brudne? Jeśli spacerujesz po malowniczych łąkach i wzgórzach Toskany lub robisz zakupy w butikach Mediolanu, nie przyjdzie Ci do głowy, że Włochy są krajem zanieczyszczonym. Jeśli jednak oceniasz sytuację w Neapolu, gdzie problem zbierania śmieci jest ostry, jasne jest, dlaczego masz taką opinię.
  5. Dlaczego tacy są Włosi?... słodki? Wreszcie, przynajmniej coś pozytywnego. Ten stereotyp istnieje od dziesięcioleci. Więc o co chodzi? W ładnych włoskich piłkarzach drużynowych, eleganckich modelach marki Dolce & Gabbana lub w kalendarzu „Najpiękniejszych kapłanów”?
  6. Dlaczego tak jest we Włoszech?... romantyczny? Werona (Werona), Wenecja (Venezia), Florencja (Firenze), Rzym (Roma) ... Ta lista jest długa. Prawdziwe piękno kraju w połączeniu z flirtującymi Włochami to straszna siła.
  7. Dlaczego włoskie rodziny są takie ... silny? Ostatnie dane pokazują, że około 45 procent młodych Włochów mieszka z rodzicami. Dlatego opinia wiarygodnych więzi rodzinnych we Włoszech rozwinęła się bez powodu. Jednak wielu nie bierze pod uwagę, że młodzi ludzie dzielą schronienie ze starszymi pokoleniami wcale nie z powodu ciepłych uczuć, ale raczej z powodu trudności finansowych. Między innymi liczba rozwodów nie maleje każdego roku, ale rośnie.
  8. Dlaczego Włochy ... - Ojczyzna Renesans? Warto zauważyć, że XXI wiek nie jest tak udany dla kraju, jak poprzednie, ale nikt nie kwestionuje wpływu przeszłości Włoch na przebieg wydarzeń światowych. A renesans, podczas którego lokalni geniusze wymyślili wiele rzeczy, można zdecydowanie uznać za jeden z najbardziej udanych w historii kraju.
  9. Dlaczego Włochy są takie ... dobre w sport? Wystarczy spojrzeć na mapę świata: Włochy w swojej formie przypominają but, który uderza piłkę. Ten kraj sportowy był jednym z pierwszych, który zaczął grać w piłkę nożną. Drużyna narodowa została już zgromadzona w 1893 roku. Azurri zdobył mistrzostwa świata więcej niż raz: w 1934, 1938, 1982 i 2006 roku.
  10. Dlaczego Włochy są takie ... popularne? Mimo wszystko ojczyzna pizzy i wina jest prawdopodobnie najbardziej preferowanym miejscem dla turystów. I nie jest to zaskakujące: kuchnia, wino, słońce, historia, sztuka, kultura, plaże, góry, moda, przystojni mężczyźni, niesamowite kobiety ... I lista jest długa.

Obejrzyj wideo: Dlaczego mówimy Włochy, a nie Italia? Mówiąc Inaczej, odc. 106 (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Galeria Uffizi we Florencji
Florencja

Galeria Uffizi we Florencji

We wspaniałym mieście Florencja znajduje się wiele atrakcji, które zachwycają oczy turystów, a także pielęgnują ich poczucie piękna. Jedna z tych budowli - Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) - znajduje się w centrum Florencji między Piazza della Signoria i mostem Ponte Vecchio, przyciągając wielu turystów dobrowolnie i mimowolnie, zaczynając od tych, którzy przypadkowo tu wędrowali, i kończąc na tych, którzy przybyli do tego niesamowitego miasta specjalnie po to, aby w pełni cieszyć się arcydziełami światowej sztuki wystawionej tutaj.
Czytaj Więcej
Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Most Ponte Vecchio we Florencji
Florencja

Most Ponte Vecchio we Florencji

Jedną z głównych atrakcji Florencji można bezpiecznie nazwać mostem Ponte Vecchio (Ponte Vecchio), co w języku włoskim oznacza „Stary Most”. Jest to nie tylko prom z jednego brzegu Arno do drugiego, ale także unikalny zabytek architektury, który niewiele się zmienił od XIV wieku. Historia Przyczyną budowy mostu w tym miejscu jest minimalna szerokość rzeki Arno.
Czytaj Więcej
Rzeka Arno we Florencji
Florencja

Rzeka Arno we Florencji

Nie można sobie wyobrazić Florencji bez głównej drogi wodnej - rzeki Arno, która przecina miasto i tworzy wyjątkową przestrzeń miejską. To z jego nasypów otwierają się wspaniałe widoki na starożytne budowle, pałace i katedry, a spacery po rzece pod słynnymi mostami na łodziach barchetto (barchetto) są szczególnie popularne wśród turystów.
Czytaj Więcej