Rzym

Co zobaczyć z przewodnikiem w Rzymie? Publikuj humor i porady od samych przewodników

To nie jest reklama. To post zrodzony z długich przemyśleń na ten temat + bardzo przydatne recenzje turystów, którzy sami odwiedzili Rzym, zarówno z książką / audioprzewodnikiem w rękach, jak i prywatnym przewodnikiem. Dlatego skromnie opiszę 3 punkty na mojej osobistej liście obowiązkowych atrakcji, które odwiedziłbym z żywą osobą, a nie z książką.

Antyczny Rzym

Starożytność można oglądać bez przewodnika. Zrozumienie nie zawsze. Dlaczego Są powody do wszystkiego. Na przykład: kiedy przybyłem do Rzymu i poszedłem obejrzeć Koloseum i Forum Romanum. Byłem przygotowany, a ze mną był świetny przewodnik. Był piękny i niezapomniany. Zatrzymałem się przy wszystkich świątyniach i ruinach i przeczytałem fragmenty z książki.

W 20. minucie tego „Ćwiczenia” zatrzasnąłem najciekawszy przewodnik na świecie, zrobiłem szybkie zdjęcie wszystkiego, co mogłem, i wyszedłem. I ja przez minutę! historyk sztuki, a przede wszystkim miłośnik historii i archeologii. To tylko jedna rzecz, aby usiąść w domu z książką i planami, a jeszcze inna cieszyć się spacerem i złapać ten moment wzlotu i radość z faktu, że jestem teraz w Rzymie, wow wow wow !!!

Nie wiem, jak się czują teraz inni „wytrwali żołnierze blaszani”, ale dosłownie zwariowałem, czytając książkę, gdy wokół mnie jest słońce, błękitne niebo, zielone sosny i inne piękno. A oto odpowiedź na pytanie „Dlaczego potrzebuję przewodnika?” błaga się: dobry przewodnik nie tylko podkreśli wszystkie akcenty, ale także ciekawie opowie, przedstawi rekonstrukcję starożytnych budynków w ich oryginalnej formie, wyjaśni, jak wszystko było i dlaczego teraz tak wygląda. Ale co najważniejsze, dobry przewodnik zbuduje mniej lub bardziej spójny obraz w historii. Zadaniem przewodnika jest wzbudzić zainteresowanie, ugasić pragnienie, ale przede wszystkim (tak myślę) - zbudować w głowie człowieka pewien system tego, co pochodzi, dokąd się udał, w ogóle, dlaczego to wszystko.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą wskazówką dla każdego przewodnika przed przeprowadzeniem wycieczki jest uczciwe udzielenie sobie krótkiej odpowiedzi i tezy na pytania „Dlaczego to takie fajne? Dlaczego mam sprawić, aby klienci na to patrzyli? dlaczego to trzeba zobaczyć? ” A potem po prostu otwórz tezy na trasie. Tyle o „głównych słowach”.

Kolejny przykład Wyobraź sobie siebie w starożytnej Ostii lub podczas wykopalisk w Pompejach. Tak, krajobrazy. Tak, fajnie i wspaniale. Przede mną jest kilka pięknych ruin, ale nic nie jest jasne. I nawet nie ma żadnych sensownych znaków z podpisami. Tak, jest mapa.

Ale daleko od nas wszystkich są znakomici kartografowie i tropiciele, dlatego przewodnik dla wszystkich nie-Aragorian w wielkim wykopanym mieście pomoże nie tylko umieścić akcenty, ale także zorientować się w terenie. I zaoszczędź mnóstwo cennego czasu.

Polecane wycieczki w starożytnym Rzymie:

Galeria Borghese

Jeśli nie jesteś rzeźbiarzem ani artystą, przewodnik w Galerii Borghese na pewno cię nie skrzywdzi. W języku rosyjskim nie ma audioprzewodników, więc albo przeczytaj wszystko z wyprzedzeniem, przynajmniej o Bernini i Caravaggiolub przygotuj się na drżenie przed arcydziełami, nie zawsze rozumiejąc, gdzie musisz tam spojrzeć, z wyjątkiem wszystkich znanych kątów i szczegółów.

A jednak nawet artyści i ludzie ze sfery sztuki często nie są świadomi żadnych fajnych szczegółów historii arcydzieł, dlatego wycieczka z przewodnikiem po Borghese jest zawsze aktualna i ekscytująca. O ile oczywiście przewodnik nie jest nudny.

Widzę taką wycieczkę: zanurzenie w erze, jej obyczaje, opowieść o tym, dlaczego i dlaczego powstała galeria, a także cała willa. Nie opowiadanie historii właściciela galerii jest przestępstwem: tożsamość siostrzeńca papieża jest kluczem do zrozumienia powstania kolekcji. Przydatne będzie także odświeżenie niektórych wątków obrazów i rzeźb - nie wszyscy śpią z Biblią lub Owidiuszem w objęciach. Przydatne jest także powiedzenie pewnych technicznych rzeczy, ale nie posunięcie się za daleko. Tylko jeśli społeczeństwo bardzo pyta. Przewodnik różni się od historyka sztuki tym, że powinien być dobrym i interesującym gawędziarzem, gawędziarzem.

Przewodnik musi upewnić się, że nawet najbardziej oddaleni od ludzi sztuki nie są podziwiani, ale poprzez swoje historie PAMIĘTAJ naprawdę ważne rzeczy. I nosił je w swoim sercu przez kilometry i - najlepiej - przez wiele lat.

Moim zdaniem świadoma prezentacja materiału jest bardzo ważna: na co patrzymy, dlaczego dokładnie to, z jakiej perspektywy patrzymy na to. Jeśli cel wycieczki nie jest początkowo ustalony i nie jest jasno określony, wówczas klient będzie miał płatki, zamieszanie i anarchię karaluchów-rewolucjonistów, którzy obalili króla przy wyjściu.

Muzea Watykańskie

Wszystko jest skomplikowane w Watykanie. Na początek miło byłoby, gdyby klient przeczytał, czym jest Watykan i z czym je się (czy chcesz chodzić do ogrodów, muzeów, czy po prostu do Bazyliki Świętego Piotra). Jeśli już zdecydowałeś, co chcesz zobaczyć w Watykanie, a wybór padł na MUZEA, masz dwie możliwości:

  1. widzieć wszystko samemu z audioprzewodnikiem w rękach, jechać przez cały dzień w łonie muzeów, a ostatecznie wyczołgać się z nich, gdy garnek już nie gotuje;
  2. lub przekaż te hemoroidy organizacyjne osobie, która - tak, weźmie za to opłatę, ALE zaoszczędzi Twój czas, ponieważ:a) wie gdzie iść;b) prawidłowo podkreśla to, co ważne, aby zobaczyć, a co można przeoczyć;c) logicznie, ciekawie i ze zdjęciami pokaże, dlaczego Kaplica Sykstyńska jest taka fajna i to wszystko.

Z doświadczenia powiem, że nawet najbardziej zaciekli krytycy sztuki o 5-6 w muzeach uspokoili się, aby już niczego nie chcieć. Cóż, może szklanka Jacka. Który to Daniels. W formacie #data dwa.

  • Zalecane wycieczki z wizytą w Watykanie znajdują się w tej sekcji.

Nie polecam spaceru po Trastevere lub mieście wyłącznie z przewodnikiem tutaj, ponieważ każdy ma inne poglądy na zwiedzanie miasta, a ktoś chce odkrywać nowe rzeczy i oddychać samemu miastem, i fajniej jest dla kogoś, kto robi to w towarzystwie osoby, która może opowiedzieć garść przydatnych i interesujących + rozcieńczyć standardowe atrakcje chipami, które znają tylko lokalni mieszkańcy. Ale wybór należy do klienta.

Porozmawiajmy teraz o mnie. Oto jestem - przewodnik.Dlaczego miałbym robić wycieczki dla siebie w innych miastach i które?

Jestem na wakacjach Trudno mi wyobrazić sobie bardziej atrakcyjnego klienta ode mnie: zgadzam się ze wszystkim, subskrybuję każdy kipish, w końcu wszystko mi się podoba. Nie jestem mądra. Słucham bez serca, ale bardzo przekonująco zgadzam się (wierzę, że mam duże doświadczenie w rodzinie). Zapłacę ile mówią. Nie mam rozumu z logistyką i rozkładami jazdy.

Przed podróżą, szczególnie przed krótkimi wyjazdami do Europy, nie czytam nic z historii miasta i kraju. Nawet nie piszę listy rzeczy do zobaczenia.Jestem tak profesjonalnie zdeformowany, że chcę wyłączyć przewodnika i krytyka sztuki na wakacjach. Nie obchodzi mnie miliardy obrazów, muzeów, kościołów, wykopalisk, nie stawiam niemożliwych zadań i lepiej wyglądam mniej, ale lepiej.

Jeśli w krótkim czasie planuję zobaczyć coś bardzo zatopionego w głowie, często szukam ciekawych ludzi w tym mieście i proszę ich o zorganizowanie wszystkiego. Przekazuję tę odpowiedzialność innej osobie i jestem gotów za nią zapłacić. Ponieważ dla mnie najcenniejszą rzeczą na wakacjach jest mój czas. Jestem zbyt leniwy, aby spędzać czas na forach w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju hacków życiowych, takich jak „jak zaoszczędzić 3 grosze na biletach lub podróży autobusem”.

Jednocześnie lubię „oddychać” miastem, spacerować po ulicach, fotografować klamki i ludzi, są pyszne rzeczy. Po drodze będzie stojący kościół lub muzeum - cudownie, ale nie pójdę specjalnie do kościołów, nawet z miliardem arcydzieł. Staram się szukać przewodników po mieście nie w agencjach, ale w Internecie lub na Instagramie, aby znaleźć zabawnych i kreatywnych facetów, którzy zabiorą mnie do fajnych miejsc, takich jak dachy i lochy, bramy i alejki, gdzie trafi do fig. Prawdopodobnie z przyjemnością byłoby pójść do muzeów z ciekawym gawędziarzem, jednak w ciągu 2-3 dni kolej muzeów w mieście z reguły nie nadchodzi. Muzea są powodem powrotu, chyba że mówimy oczywiście o czymś tak wyjątkowym. Bardzo trudno mi było przejść do tego schematu. Ale czasami się zmieniamy, a wraz z nami nasze priorytety.

Zaskoczony. Byłem trochę mądry i jak miło znów poszła do pracy

Ciepło dla ciebie. Solar i człowiek.

Twój M.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej