Rzym

Wakacje w Rzymie z dziećmi - co zobaczyć, gdzie jechać

Jak chodzić z dziećmi w Rzymie i nie zostać zabitym? Nie ma mowy, ponieważ Rzym jest miastem niezbyt przystosowanym dla małych podróżników. Ale dobre przygotowanie może uratować wakacje i nerwy.

Zacznijmy od małych zasad:

 1. Latem jest bardzo gorąco, więc nie planuj niczego dla dzieci od 12 do 16 godzin, spędzaj ten czas w parku, w muzeum lub po prostu idź spać.
 2. Jeśli nagle znajdziesz się na ulicy - wymagany jest krem ​​do opalania. I nie oszczędzaj, słońce miasta jest gorsze niż morze.
 3. Możesz pić wodę z fontann ulicznych wszystkim, także dzieciom.
 4. Zazwyczaj Włosi są bardzo lojalni wobec dzieci, rozgrzeją ci butelkę wszędzie za darmo i położą je w toalecie, a nawet dadzą ci kawałek białej pizzy (pizza bianca), aby podrapać sobie zęby (nawiasem mówiąc, nie odmawiaj, jest smaczna i zdrowa), ale ze zmianą stołów i krzeseł w restauracja jest czasem tylko katastrofą.
 5. W restauracjach menu dla dzieci zwykle składa się z frytek i panierowanych kotletów, ale zawsze możesz poprosić o makaron w bianco lub makaron al pomodoro lub po prostu mozzarellę (rzadko, które dziecko odmówi). Nie ma zup ani tłuczonych ziemniaków, ale przy okazji możesz kupić słoiki w każdej aptece.
 6. W Rzymie praktycznie nie ma zacienionych placów zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami, smutne, ale prawdziwe. Dlatego najmniejsi rodzice muszą się bawić, a sklepy z zabawkami z pewnością im w tym pomogą.

Sklepy z zabawkami

Sklep Al Sogno

Prawie wszystko można znaleźć w sklepie Al Sogno przy 53 Piazza Navona. To niewielki historyczny sklep, w którym można długo trzymać się żagla. Tak, a Ty, najprawdopodobniej, bardzo interesujące będzie spojrzenie na niezwykłe ręcznie robione zabawki.

Ławka Papa Carlo

Kto nie zna Pinokio? Niedaleko Panteonu przy Via dei Pastini 96 znajduje się drewniany sklep z zabawkami dla dzieci, oczywiście o nazwie „Sklep Papa Carlo”. Tutaj możesz rozpieszczać dzieci „zabawką” i zrobić zdjęcie całej rodzinie z samym Pinokiem, a także kupić słodkie drewniane ręcznie robione zabawki.

Małe duże miasto

Little Big Town to skromny odpowiednik nowoczesnego sklepu z zabawkami przy Via Cesare Battisti, 120 (Piazza Venezia), ale mimo to jeden z największych w centrum Rzymu.

Rozrywka

Winda czasu

Mała atrakcja w centrum Rzymu. Time Elevator - prawdziwa „maszyna czasu”, na której Twoje dzieci mogą odbyć wirtualną podróż w przeszłość Rzymu. Aby zmaksymalizować zanurzenie w wirtualnej podróży, twórcy Time Elevator wykorzystali wszystkie dostępne dziś osiągnięcia techniczne - wiele jasnych efektów specjalnych, stereoskopowe obrazy i dźwięk przestrzenny. Wielozmysłowe efekty specjalne pozwalają nawet na fizyczną interakcję z legendarnymi postaciami historycznymi.

 • Oficjalna strona: www.time-elevator.it
 • Cena biletu: dorośli - 12 euro, dzieci - 9 euro.

Muzeum dziecięce Explora

To muzeum non-profit to całe miasto gier, stworzone do celów edukacyjnych. Znajduje się przy Via Flaminia 82, niedaleko parku Villa Borghese. W Muzeum Explora dzieci będą mogły dobrze się bawić, eksperymentować z różnymi technikami, poznając jednocześnie prawa fizyki, podstawy ekonomii, socjologii i innych nauk.
W przypadku dzieci w wieku od 2,5 do 8 lat bilety należy rezerwować przez Internet. Wszystkie dochody przeznaczane są na cele charytatywne.

Villa Borghese - Pincho Park

Park Borghese ma atrakcje dla najmłodszych. Tutaj można wypożyczyć rower, rolki, a nawet łódkę, po której można jeździć po malowniczym stawie otoczonym śnieżnobiałymi łabędziami. Tutaj możesz odwiedzić Puppet Theatre San Carlino, miniaturowe kino dla najmniejszych - Cinema Dei Piccoli (jest uważane za najmniejsze na świecie) i pojechać pociągiem dla dzieci.

Muzeum Leornardo

Pallazo della Cancelleria (obok Campo dei Fiori) ma wspaniałe muzeum poświęcone wynalazkom Leonarda da Vinci. Prezentowane są różne modele jednostek latających, młynów, sprzętu wojskowego. Coś można dotknąć i „wprowadzić w życie”. Dla „niezbyt małych” dzieci (7-8 lat) - świetne miejsce.

 • Oficjalna strona internetowa: www.mostradileonardo.com
 • Cena biletu: dorośli - 9 euro, od 13 do 18 lat - 7 euro, od 5 do 12 lat - 6 euro.

Drugie Muzeum Leonarda w Rzymie znajduje się obok Piazza del Popolo - jest również interesujące dla dzieci i dorosłych.

Wesołe miasteczko

W parku Luna w Rzymie (LunEur) dla dzieci jest rozrywka na każdy gust. Oprócz „klasyków” - diabelskiego młyna, „jaskini strachu”, kolejki górskiej - tutaj znajdziesz około 130 innych atrakcji.

 • Znajduje się rzymski park rozrywki przy Via delle Tre Fontane 100.
 • Jak się tam dostać: stacja metra Eur Magliana na linii B, położona pięćset metrów od wejścia do parku, autobusy nr 31, 671, 707, 714, 765, 767, 780, 787
 • Dni i godziny pracy: codziennie, od 10.00 do 20.00, z wyjątkiem dni zamkniętych wskazanych na oficjalnej stronie www.luneurpark.it

Schronisko dla kotów

Schronisko dla kotów na Largo Torre Argentina jest domem dla 150 fok żyjących wśród najstarszych świątyń w Rzymie (400-300 pne). Każdego dnia wolontariusze karmią, czyszczą i monitorują zwierzęta. Otwarte codziennie od południa do 17:00 Odwiedzający mogą patrzeć na koty, a nawet je przytulać.

Park rozrywki RAINBOW Magic Land

Rozrywka w rzymskim parku rozrywki będzie wystarczająca dla Ciebie i całej Twojej rodziny, nawet jeśli rodzina jest bardzo duża. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie dostałeś się do wesołego miasteczka podczas podróży, wszystko nie jest stracone.

Zaledwie 30 km od Rzymu, w drodze do Neapolu, możesz wpaść do nowego parku rozrywki - RAINBOW Magic Land w Valmonton. Kompleks ten ma również bardzo dużą skalę - jego powierzchnia wynosi 600 tysięcy metrów kwadratowych. metrów. Tutaj zarówno dużym, jak i małym gościom gwarantuje się pełną gamę wrażeń na każdy gust.

 • Dni i godziny pracy: od 10.00 do 18.00, w lecie do 22.00, sprawdź aktualny harmonogram na oficjalnej stronie magicland.it/ru
 • Jak się tam dostać: z dworca Termini pociągiem za 3 euro do stacji Valmontone, a stamtąd bezpłatny transfer do parku. Zazwyczaj promy z Valmontone odjeżdżają o 09:30, 10:10, 11:10 i wracają o 16:20, 17:20, 18:20.
  Ponadto bezpośrednio z hotelu możesz zamówić transfer Mercedes z Sergio w dogodnym dla Ciebie czasie, koszt podróży w jedną stronę wynosi 110 euro.

Park rozrywki Cinecittà World

Cinecittà World, lub jak to się nazywa w stylu rosyjskim - World of Cinechitta - pierwszy park filmowy we Włoszech. Znajduje się w okolicach Rzymu przy Via Castel Romano, 200. Tutaj młodzi i starzy goście mogą zanurzyć się w fascynujący świat kina, ponieważ sam park został otwarty na terenie byłego studia filmowego z trzykrotnym zdobywcą Oscara.

 • Dni i godziny pracy: codziennie od 11:00 do 19:00, od 11 czerwca do 23:00
 • Jak szybko się tam dostać: Z centrum Rzymu, z przystanku Viale Luigi Einaudi znajdującego się w pobliżu dworca Termini, do parku organizowany jest autobus z autobusem linii Cinecitta World. Koszt biletu przy zakupie na stronie internetowej parku wynosi 10 euro lub 12 euro bezpośrednio na pokładzie.
 • Oficjalna strona: www.cinecittaworld.it

Lo Stadio di Domiziano - Museum of the Gladiators

Stadion Domitian (Lo Stadio di Domiziano) to stanowisko archeologiczne pod Placem Navona, które doprowadzi chłopców, dużych i małych, do szaleństwa. W końcu to właśnie tam możesz dowiedzieć się wszystkiego o gladiatorach i zobaczyć prawdziwe mundury w lochach. Na dwóch piętrach muzeum można zobaczyć nie tylko broń armii rzymskiej, ale także ich wrogów, szczegółowo zrekonstruowanych przy użyciu starożytnych metod odlewania i wytłaczania. Na niższym podziemnym piętrze goście mogą dotknąć autentycznych, dobrze zachowanych kolumn Stadionu Domicjana własnymi rękami, odwiedzić celę więzienną, w której przetrzymywano gladiatorów, i zrobić zdjęcia w zbroi.

 • Muzeum Gladiatora znajduje się w: Piazza Navona, 90
 • Dni i godziny pracy: codziennie, od 10 rano do 19:30
 • Wstęp dla dzieci poniżej 12. roku życia jest bezpłatny.

Acquapark Hydromania

W słoneczny dzień możesz udać się do parku wodnego. Ogromne zjeżdżalnie i basen to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Otwarte od 31 maja do września. Można się tam dostać zwykłym autobusem miejskim 906 z metra Cornelia (Cornelia, linia A).

 • Oficjalna strona: www.hydromania.it
 • Czas pracy: od 09:30 do 18:30
 • Cena biletu: dorośli - 24 euro, dzieci - 19 euro

Rzymskie zoo

Rzymskie zoo, znane również jako Biopark, znajduje się w Villa Borghese. Czyste i zadbane z ogromnym terrarium, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Lepiej nie odwiedzać go w weekendy i urządzać piknik przy bezpłatnych stolikach z widokiem na śmieszne małpy.

 • Oficjalna strona: www.bioparco.it
 • Adres: Viale del Giardino Zoologico, 1
 • Czas pracy: od 09:30 do 18:30

Restauracje

L'uliveto

L'Uliveto to elegancka restauracja w prestiżowym hotelu Rome Cavalieri, rodzice mogą zjeść lunch lub brunch w stylu angielskim ze śródziemnomorskim stylem, a dzieci będą bawić się w oddzielnych pokojach pod nadzorem profesjonalnych animatorów. Restauracja jest również odpowiednia dla najmłodszych gości, posiada specjalne pomieszczenia do karmienia i przewijania stołów.

 • Adres: Via Alberto Cadlolo, 101
 • Telefon do rezerwacji: +39 06 3509 2145

Enoteca ferrara

W sercu malowniczej dzielnicy Trastevere znajduje się enoteca Ferrara, gdzie w niedziele możesz zostawić dziecko w bezpiecznych rękach wychowawców Federiki i Karen, który nie tylko organizuje lunch dla dzieci, ale także opowiada opowieści w języku włoskim i angielskim, uczy się robić ciastka i rysować dinozaura. Rodzice w tym czasie będą mogli docenić imponującą kartę win tej instytucji i skosztować typowych rzymskich potraw sezonowych.

 • Adres: Piazza Trilussa, 41.
 • Numer telefonu: +39 06 58333920
 • Oficjalna strona: www.enotecaferrara.it

Rossopomodoro

Neapolitańska pizzeria Rossopomodoro znajduje się w centrum miasta, 2 minuty od Panteonu. Krzesła dla dzieci, duże stoły, polisy przyjazne dzieciom - to jest dużo warte w centrum Rzymu. A najciekawsze są mistrzowskie kursy pizzy dla najmniejszych w każdą niedzielę od 10 do 12.

 • Adres: Largo di Torre Argentina 1

Rec23 Restauracja Emporio Club

Sobota i niedziela w restauracji Rec23 Emporio Club to dzień rodzinny, co oznacza wspaniały brunch z domową lasagną, mozzarellą, ciastami i oddzielnym stołem dla dzieci, gdzie mogą się bawić i rysować pod nadzorem baby shower.

 • Adres: Piazza dell'Emporio, 1-2
 • Oficjalna strona: www.rec23.com

Wycieczki i kursy mistrzowskie

Podczas rezerwacji wycieczek sprawdź u przewodników, czy mijamy trasę dla spacerowicza. Na przykład na kopułę Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie można wspiąć się tylko z plecakiem lub zawiesiem. A w centrum miasta lub Trastevere przewodnik przygotuje trasę z wyprzedzeniem, omijając wysokie schody i nieprzejezdne pasy.

Profesjonalny przewodnik z doświadczeniem w pracy z dziećmi zawsze będzie zainteresowany i spróbuje dostosować program wycieczki do wieku dziecka.

Indywidualne wycieczki dla dzieci z ITALY FOR ME zostały przedstawione w specjalnej sekcji. Jeśli twoje dziecko interesuje się historią, radzę zaplanować i zarezerwować wizytę:

 • Informacyjna wyprawa na polowanie na zwierzęta w centrum Wiecznego Miasta - w tej oryginalnej wyprawie dla rodzin celem będzie nie tylko wizyta w głównych zabytkach Rzymu, ale także ekscytująca przygoda! Idealny dla dzieci w wieku 4-14 lat.
 • Szkoła gladiatorów - w szkoleniu mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Przebieracie się w stroje epoki Cesarskiego Rzymu, przejdziecie stwardnienia prawdziwego wojownika i nauczycie się, jak władać prawdziwym mieczem gladiatora.
 • Kurs mistrza malowideł i mozaik - ty i twoje dziecko nauczycie się, jak tworzyć mozaiki i malowidła ścienne, rozumieć wszystkie sekrety najlepszych mistrzów ludzkości, w tym Michała Anioła Buanarrotiego i Leonarda da Vinci, wybierz układ, w którym będziesz pracować, aby zabrać do domu więcej niż zwykły chiński magnes, które zdobędzie każdy turysta - nie, będziesz miał coś wyjątkowego, bezcennego, stworzonego według przepisów rzymskich artystów, według ich szkiców, ale własnymi rękami!
 • Wycieczka do Muzeum Samolotów - rodzinna wycieczka nad Jezioro Bracciano z Rzymu do Zamku Odescalchi iMuzeum Lotnictwa - największe we Włoszech, znajdujące się na terytorium nowoczesnej bazy wojskowej. Cztery ogromne hangary przedstawiają prawdziwe samoloty różnych epok: początek budowy samolotów, okres między 2 wojnami światowymi, 2 świat i nowoczesną technologię. Pierwsze modele samolotów z kołami rowerowymi i silnikami zobaczysz w najbardziej nieoczekiwanych miejscach; model sterowca; „wnętrze” statku powietrznego; Maszyna do kodowania Enigma, na którą Niemcy przesyłali zaszyfrowane wiadomości i wiele więcej! W specjalnym sklepie, jeśli chcesz, możesz kupić markowe ubrania włoskiej aeronautyki, modele samolotów.
 • Forum nocne Cezara i sierpnia - od 21 kwietnia do 11 listopada na forach Cezara i sierpnia odbywają się specjalne interaktywne nocne wycieczki grupowe organizowane przez włoskie Ministerstwo Kultury. Przeczytaj więcej w artykule CO ZROBIĆ W WIECZORZE RZYM.
 • Zadania to ekscytująca przygoda dla całej rodziny.
 • Czekoladowy Rzym - świat słodyczy, ciastek, sera i kawy. Posmak takiej podróży pozostanie z rodziną na zawsze.
 • Wycieczka do Koloseum - przyjedź do Rzymu i nie zobaczysz Koloseum? Niemożliwe! Ten ogromny amfiteatr jest dziś symbolem Rzymu i pierwszym z siedmiu „nowych cudów świata”. Napisano setki książek, artykułów o tym pomniku, nakręcono dziesiątki filmów dokumentalnych i fabularnych.
 • Wycieczka konna po Appian Way - spokojne zwierzęta specjalnie przeszkolone do takich podróży bez pośpiechu wyruszą na starożytną Appian Way i zapewnią pewną harmonię. Jeśli zdecydujesz się na podróż z dziećmi, przewodnik, na którym siedzi dziecko, które nigdy wcześniej nie jeździł, będzie prowadzony przez przewodnika. Dzieci będą miały nie mniej przyjemność z takiego spaceru niż dorośli.

Apartamenty i hotele

Ponieważ transport publiczny w Rzymie trudno nazwać wygodnym dla dzieci, radzę osiedlić się jak najbliżej historycznego centrum, aby wszystko, co interesujące, znajdowało się w odległości spaceru. Przeczytaj artykuł GDZIE CENTRUM RZYMU.

Oczywiście, przyjeżdżając do Rzymu z dzieckiem, wynajęcie mieszkania jest znacznie wygodniejsze i bardziej opłacalne, ale koniecznie sprawdź u właścicieli następujące punkty:

 1. Czy są jakieś problemy z ciepłą wodą w mieszkaniu? Często jest taki problem.
 2. Niezależnie od tego, czy w domu są schody, czy otwarte balkony - w centrum miasta jest to romans dla dorosłych, a dla dzieci źródło niebezpieczeństwa.
 3. Pamiętaj, aby omówić godziny przyjazdu i wyjazdu, ponieważ często w mieszkaniu nie możesz zostawić bagażu, a bieganie po mieście z dzieckiem i walizkami jest tak zabawne.

Wybór apartamentów w Rzymie jest dość duży, przeczytaj recenzję.

W dobrych hotelach wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, w centrum koszt 3-4 miejscowego pokoju rodzinnego zaczyna się od 150-200 euro dziennie. Radzę spojrzeć na opcje:

 1. Hotel Piazza Venezia - tuż przy Placu Weneckim. Koloseum, fora i inne główne atrakcje w odległości spaceru. Pokój 4-osobowy ze śniadaniem kosztuje 280 euro / dzień.
 2. Kolbe Hotel Rome - hotel w pobliżu Forum Romanum, w recepcji jest rosyjskojęzyczna dziewczyna. Dobre śniadania Jeśli twoje dzieci są zainteresowane historią, chcesz komfortu w centrum starożytnego miasta i pozwala na to budżet, a następnie zarezerwuj tę opcję.
 3. NH Collection Roma Vittorio Veneto to czterogwiazdkowy hotel usytuowany naprzeciwko parku Borghese, w pobliżu zoo i galerii Borghese. Jeden z najnowocześniejszych hoteli w Rzymie. Mniejszy apartament z oknem i tarasem z dodatkowym łóżkiem dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka kosztuje tutaj od 320 euro / dzień.
 4. Exe Della Torre Argentina - obok schroniska dla kotów, 5 minut spacerem do Panteonu. Dostępne są pokoje 3 i 4 osobowe.
 5. Hotel Tiziano to wspaniały 4-gwiazdkowy hotel położony również w pobliżu Torre Argentina. Pokoje rodzinne dla 4 osób, urozmaicone śniadania, przyjazny personel.
 6. Trilussa Palace Hotel Congress & Spa - 10 minut spacerem od gastronomicznej dzielnicy Trastevere, do Piazza Venezia można szybko dojechać 8 tramwajami. Pokój rodzinny od 215 euro / dzień
 7. Residenza San Calisto to trzygwiazdkowy pensjonat położony w samym sercu Trastevere w pobliżu Santa Maria in Trastevere. Przyzwoite śniadanie według włoskich standardów - owoce, warzywa, ciasta, jajka sadzone, płatki zbożowe, soki, szynka, ser, jogurt. W promieniu 200 metrów od hotelu znajdują się dziesiątki restauracji na każdy portfel.
 8. Fortyseven to luksusowy hotel w pobliżu teatru Marcellus, Lips of Truth i Kapitolu. Idealny dla rodziny 2-3 osób.

Obejrzyj wideo: RZYM - Jak zwiedzać? Przewodnik dla turysty. Huawei P30 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej