Jak się tam dostać

Jak się dostać z lotniska w Weronie do centrum miasta

Lotnisko w Weronie (Aeroporto Valerio Catullo) znajduje się 10 km od centrum miasta, a jego nazwa pochodzi od jednego z najbardziej znanych poetów starożytnego Rzymu, Gaia Valeriu Catulla. Drugie lotnisko to Villafranca.

Linie Aeroflot i S7 obsługują codzienne bezpośrednie loty do Moskwy z Werony.

Możesz dostać się z lotniska do miasta autobusem lub taksówką. Rozważ szczegółowo zalety i wady każdej metody.

Autobusem

Z lotniska do głównego dworca kolejowego w Weronie (Verona Porta Nuova) co 20 minut kursuje specjalny autobus N199. Bilety kosztują 6 euro, czas podróży 15 minut. Możesz kupić bilet z otwartą datą / czasem online z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej atv.linkavel.com - jest to bardzo wygodne, jeśli nie chcesz tracić czasu po przyjeździe.

Wprowadź datę i liczbę biletów:

Podaj dane kupującego - imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy. Kliknij Kontynuuj zakup:

Możesz także kupić bilet dla swoich krewnych lub przyjaciół, nie musisz iść sam.

W następnym oknie wybierz metodę płatności, opcja Visa lub Master Card jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie, ponieważ pozostałe są najbardziej odpowiednie dla Włochów:

Pozostaje wprowadzić dane karty i nacisnąć PROCEDI. Bilety elektroniczne zostaną wysłane pocztą. Uwaga: forma płatności jest dostępna w języku włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim lub niemieckim.

Możesz również kupić bilet autobusowy do Werony bez żadnych problemów po przyjeździe.

Uwaga: główny dworzec kolejowy w Weronie znajduje się 2 km od zabytkowego centrum miasta. Być może, aby szybciej dostać się do hotelu, powinieneś rozważyć opcję taksówki.

Odległość od dworca kolejowego do Arena di Verona i zabytkowego centrum wynosi około 2 km. Możesz chodzić przez 30 minut, co nie jest wygodne z walizkami, lub wsiąść do autobusu miejskiego N 11, 12, 13, 51, 52. Opłata wynosi 1,3 euro, bilet jest kupowany w automacie na przystanku i kompostowany przy wejściu do autobusu.

Znajdziesz przydatne artykuły:

Taksówką

W przypadku podróży z lotniska do centrum miasta taksówki mają specjalne stawki stałe. Podróż do stacji w ciągu dnia kosztuje 26 euro, a do zabytkowego centrum - 30 euro. Wieczorem i w weekendy koszt wzrasta odpowiednio o 4 i 5 euro.

Postój taksówek znajduje się bezpośrednio przy terminalu przylotów.

Przeniesienie

Opłata za transfer zaczyna się od 44 euro. Wygodny samochód klasy biznes będzie kosztował 53 euro - ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy chcieliby uzyskać maksymalną obsługę i zapłacić wszystko z góry.

Na stronie kiwitaxi.ru można również zamówić transfer z lotniska w Weronie do ośrodków narciarskich Canazei, Madonna di Campiglio, Val Gardena, Ortisei, Val di Fassa i Pinzolo.
  • Polecamy przeczytanie o: najlepszych ośrodkach narciarskich we Włoszech

Tablica wyników online

Oficjalna strona lotniska w Weronie ma rosyjską wersję www.aeroportoverona.it/en/

Korzystając z internetowej tablicy wyników, możesz śledzić aktualny harmonogram odlotów i przylotów lotów.

Mam nadzieję, że instrukcja była dla ciebie pomocna. Jeśli masz pytania i potrzebujesz porady, chętnie pomogę ci w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Lotnisko w Bergamo - praktyczne porady (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej