Jak się tam dostać

Jak dostać się z Mediolanu do Turynu na własną rękę

Odległość z Mediolanu (Milano) do Turynu (Turyn) wynosi około 150 km, a droga zajmie Ci około 2 godzin. Dziś dowiesz się, jak dostać się z Mediolanu do Turynu samemu pociągiem, autobusem lub wynajmując samochód od razu na lotnisku. Zastanów się, na jakie sposoby chodźmy.

Pociągiem

Z Mediolanu do Turynu pociągiem ItaloTreno można dojechać w zaledwie 1 godzinę. Bilety kosztują od 12,90 euro, radzę zarezerwować z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Możesz także porównać ceny dla Trenitalii - podróż pociągiem regionalnym zajmie Ci 1 godzinę 52 minuty, bilety od 9,90 do 12,45 euro. Pociągi dużych prędkości zwykle kosztują od 33 euro, ale ponownie przy rezerwacji na kilka tygodni możesz skorzystać ze zniżki.

Pociągi Trenitalia odjeżdżają ze stacji Milano Centrale i przyjeżdżają do Turynu na stacji Porta Nuova. Idą kilka razy na godzinę.

  • Czytaj także: jak dojechać z Mediolanu do Rzymu

Obejrzyj film o dworcu kolejowym w Turynie:

Autobusem

Wygodne i tanie autobusy FlixBus kursują z Mediolanu do Turynu 5 razy dziennie - internet i kawa na pokładzie, cena biletu 5-8 euro, czas podróży 1 godzina 50 minut - o czym jeszcze możesz marzyć?

W Mediolanie autobusy odjeżdżają z dworca autobusowego Lampugnano, aw Turynie do stacji Vittorio Emanuele. Stamtąd kilka przecznic od dworca kolejowego / stacji metra Torino Porta Susa, a także stacji metra Vinzaglio.

Z lotniska

Jeśli przyjedziesz na jedno z lotnisk w Mediolanie (Malpensa, Bergamo, Linate), najpierw musisz dostać się do centrum Mediolanu, a następnie dojechać do Turynu pociągiem lub autobusem.

Osobom podróżującym z prawem jazdy radzę rozważyć możliwość wynajęcia samochodu bezpośrednio na lotnisku w Mediolanie. Jeśli wcześniej zajmiesz się dzierżawą, koszt będzie bardzo przystępny. Pod warunkiem, że wynajmujesz samochód na tym samym lotnisku, cena, na przykład, nowa Alfa Romeo Giulietta przyniesie zaledwie 120 euro za 3 dni lub 40 euro dziennie.

Chcesz wynająć samochód jeszcze taniej? Bierzemy Fiata Pandę, ok. 45 euro za 3 dni lub tylko 15 euro dziennie.

Możesz przeczytać o funkcjach wynajmu samochodu, aby porównać ceny we Włoszech w naszym serwisie auto.italy4.me

Jeśli już podróżowałeś z Mediolanu do Turynu, podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Tydzień we Włoszech na własną rękę. Cz. 2 Turyn, Piemont (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej