Wakacje we Włoszech

Która jest teraz we Włoszech

Włochy znajdują się w strefie czasowej świata zimą UTC +1, a latem UTC +2, co oznacza, że ​​we wszystkich miastach - Rzymie, Mediolanie, Wenecji, Weronie, Bolonii, Neapolu, Florencji, Turynie, Bari, Parmie nie ma różnicy czasu.

Dokładny czas lokalny we Włoszech teraz

Kiedy czas jest tłumaczony we Włoszech

We Włoszech czas jest tłumaczony 2 razy w roku - w marcu i październiku. W 2020 r. Czas letni nastąpi w niedzielę, 29 marca o godzinie 2:00, zegar przesunie się o godzinę do przodu.

Czas letni nastąpi w niedzielę 27 października 2019 o 3:00, zegar zostanie cofnięty o godzinę.

Opierając się na zasadzie, że czas letni jest wykonywany w ostatnią niedzielę marca / października, łatwo jest znaleźć dokładne daty na nadchodzące lata:

  • 25 października 2020 r. O 3 nad ranem godzinę
  • 28 marca 2021 r. O 2 nad ranem godzinę
  • 31 października 2021 r. O 3 nad ranem godzinę
  • 28 marca 2022 r. O 2 nad ranem godzinę
  • 30 października 2022 r. O godzinie 3 nad ranem

Różnica czasu w stosunku do Włoch

Aby określić różnicę czasu między Włochami a Twoim miastem, po prostu spójrz na zegar czasu rzeczywistego we Włoszech na początku artykułu lub zacznij od różnicy z Moskwą.

Rosja

Ponieważ zegar został anulowany w Rosji, różnica czasu między Moskwą a Włochami wynosi 2 godziny zimą i 1 godzinę latem.

Biorąc pod uwagę strefy czasowe we Włoszech, różnica czasu wynosi:

  • z Jekaterynburgiem, Ufa - 4 godziny zimą i 3 godziny latem
  • z Omskiem - 5 godzin zimą i 4 godziny latem
  • z Nowosybirskiem, Krasnojarsk - 6 godzin zimą i 5 godzin latem
  • z Irkuckiem - 7 godzin zimą i 6 godzin latem
  • z Władywostokiem 9 godzin zimą i 8 godzin latem

Ukraina

Różnica czasu między Ukrainą (strefa czasowa UTC + 02: 00) a Włochami (strefa czasowa UTC + 01: 00) wynosi 1 godzinę. Kiedy na przykład w Kijowie jest godzina dziesiąta rano, w Rzymie kolejna godzina dziewiąta.

Białoruś

Strefa czasowa Mińska to UTC + 03: 00, aw 2017 r., Ponieważ Białoruś postanowiła nie przenosić czasu, różnica w zimie między Białorusią a Włochami wyniesie 2 godziny, a latem 1 godzinę.

Kazachstan

Strefa czasowa Almaty to UTC +06: 00, w Kazachstanie nie tłumaczą czasu, więc różnica zimą między Kazachstanem a Włochami wynosi 5 godzin, a latem 4 godziny.

Europa

Większość krajów Europy Środkowej - Niemcy, Hiszpania, Polska, Czechy, Francja, Łotwa mieszka z Włochami w tej samej strefie czasowej. Czas w Londynie i Wielkiej Brytanii jest opóźniony w stosunku do Włoch o dokładnie godzinę.

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej