Hotele w Rzymie

Hotele w pobliżu Watykanu - wybierz najlepsze

Jakie to fajne, gdy wyjeżdżasz na wycieczkę, żeby powiedzieć znajomym: „I będziemy mieszkać obok Watykanu”. Pewnego lata sam wynajmowałem mieszkanie w odległości 200 metrów od ścian Watykanu, z okna w kuchni podziwiałem kopułę i pamiętam reakcję moich przyjaciół - wszyscy uważali, że jest po prostu super!

Ale czy wygodnie jest mieszkać obok jednej z najpopularniejszych atrakcji? Zróbmy to dobrze.

Nawet odfiltrowując tylko wysoko oceniane opcje zakwaterowania, otrzymujemy ponad 4 tysiące opcji, wszystkie z nich jak „obok Watykanu”.

Zgadzam się, za dużo. Dlatego warto dokładniej podejść do tego problemu i dowiedzieć się, co jest „w pobliżu”, a co „Watykan”.

Jeśli już przeczytałeś artykuł „Gdzie jest centrum Rzymu”, to rozumiesz, że Watykan znajduje się z dala od głównych atrakcji i historycznego centrum miasta. Dlatego w części poza Watykanem, gdzie znajduje się wejście do muzeów, od razu zaznaczamy na czerwono - to tam największe tłumy, raczej brudne, najbardziej turystyczne restauracje. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to dla mnie Rzym i nie będę pisać o tej strefie.

Będziemy dążyć z wami do innego, piękniejszego i rozważymy tylko zieloną strefę, którą zaczniemy od Placu Świętego Piotra w kierunku historycznego centrum, abyśmy mogli wygodnie chodzić do innych interesujących miejsc w Rzymie bez robienia marszu o długości 5 km.

Radzę przeczytać o:

Jeśli nie jesteś fanatykiem religijnym gotowym do spania nawet na podłodze lub turystą o bardzo ograniczonym budżecie, to „niedaleko Watykanu” masz tylko 4 godne opcje. Należy pamiętać, że nie ma 3-gwiazdkowych hoteli z dobrymi recenzjami w zielonej okolicy w pobliżu Watykanu.

Residenza Paolo VI

Hotel rezydencji papieża Pawła VI mieści się w dawnym budynku klasztornym po drugiej stronie ulicy od kolumnady. Z tarasu na dachu roztacza się panoramiczny widok na katedrę i Plac Świętego Piotra. Przytulne pokoje, przyjazny personel, możliwość pójścia do katedry co najmniej codziennie bez straty czasu, a także wysłuchanie papieskiej niedzielnej mszy zdecydowanie zasługują na uwagę.

Starhotels Michelangelo Rome

4-gwiazdkowy hotel Starhotels Michelangelo Rome jest najnowocześniejszy w zestawieniu. W następnym domu wynajmowałem mieszkanie, więc znam tę strefę bardzo dobrze. Jest wystarczająco cicho, dostaniesz wystarczająco dużo snu. Plac Świętego Piotra zajmuje około 7 minut. Pod względem stosunku ceny do jakości jest to rzeczywiście godna opcja. Jedyny moment, aby dostać się do Trastevere pieszo, to przejść przez głośny tunel o długości 500 metrów, nie podobało mi się to. 46,62 autobusy kursują stosunkowo często do centrum miasta, w kierunku Piazza Venezia, z hotelu.

Gran Melia Rome

Hotel 5-gwiazdkowy Gran Melia Rome - nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na tę opcję, koniecznie przejrzyj zdjęcia w rezerwacji. Hotel ma wszystko, aby przywrócić siłę po spacerze w Rzymie - basen, jacuzzi, strefa SPA, łaźnia turecka, salony.

Hotel La Rovere

4-gwiazdkowy hotel La Rovere to złoty środek za cenę i lokalizację. Do Watykanu jedzie się około 10 minut, ale do centrum miasta mniej więcej tak samo, a obok Trastevere z setkami pysznych restauracji. Jeśli nie ma wystarczającego budżetu dla Gran Melia, z opcji zakwaterowania omówionych w artykule, zdecydowanie bym tu został.

Obejrzyj wideo: KOLOSEUM RZYM. Jak ominąć długą kolejkę :P 2019 (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Hotele w Rzymie, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej