Hotele w Rzymie

Hotele w pobliżu Watykanu - wybierz najlepsze

Jakie to fajne, gdy wyjeżdżasz na wycieczkę, żeby powiedzieć znajomym: „I będziemy mieszkać obok Watykanu”. Pewnego lata sam wynajmowałem mieszkanie w odległości 200 metrów od ścian Watykanu, z okna w kuchni podziwiałem kopułę i pamiętam reakcję moich przyjaciół - wszyscy uważali, że jest po prostu super!

Ale czy wygodnie jest mieszkać obok jednej z najpopularniejszych atrakcji? Zróbmy to dobrze.

Nawet odfiltrowując tylko wysoko oceniane opcje zakwaterowania, otrzymujemy ponad 4 tysiące opcji, wszystkie z nich jak „obok Watykanu”.

Zgadzam się, za dużo. Dlatego warto dokładniej podejść do tego problemu i dowiedzieć się, co jest „w pobliżu”, a co „Watykan”.

Jeśli już przeczytałeś artykuł „Gdzie jest centrum Rzymu”, to rozumiesz, że Watykan znajduje się z dala od głównych atrakcji i historycznego centrum miasta. Dlatego w części poza Watykanem, gdzie znajduje się wejście do muzeów, od razu zaznaczamy na czerwono - to tam największe tłumy, raczej brudne, najbardziej turystyczne restauracje. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to dla mnie Rzym i nie będę pisać o tej strefie.

Będziemy dążyć z wami do innego, piękniejszego i rozważymy tylko zieloną strefę, którą zaczniemy od Placu Świętego Piotra w kierunku historycznego centrum, abyśmy mogli wygodnie chodzić do innych interesujących miejsc w Rzymie bez robienia marszu o długości 5 km.

Radzę przeczytać o:

Jeśli nie jesteś fanatykiem religijnym gotowym do spania nawet na podłodze lub turystą o bardzo ograniczonym budżecie, to „niedaleko Watykanu” masz tylko 4 godne opcje. Należy pamiętać, że nie ma 3-gwiazdkowych hoteli z dobrymi recenzjami w zielonej okolicy w pobliżu Watykanu.

Residenza Paolo VI

Hotel rezydencji papieża Pawła VI mieści się w dawnym budynku klasztornym po drugiej stronie ulicy od kolumnady. Z tarasu na dachu roztacza się panoramiczny widok na katedrę i Plac Świętego Piotra. Przytulne pokoje, przyjazny personel, możliwość pójścia do katedry co najmniej codziennie bez straty czasu, a także wysłuchanie papieskiej niedzielnej mszy zdecydowanie zasługują na uwagę.

Starhotels Michelangelo Rome

4-gwiazdkowy hotel Starhotels Michelangelo Rome jest najnowocześniejszy w zestawieniu. W następnym domu wynajmowałem mieszkanie, więc znam tę strefę bardzo dobrze. Jest wystarczająco cicho, dostaniesz wystarczająco dużo snu. Plac Świętego Piotra zajmuje około 7 minut. Pod względem stosunku ceny do jakości jest to rzeczywiście godna opcja. Jedyny moment, aby dostać się do Trastevere pieszo, to przejść przez głośny tunel o długości 500 metrów, nie podobało mi się to. 46,62 autobusy kursują stosunkowo często do centrum miasta, w kierunku Piazza Venezia, z hotelu.

Gran Melia Rome

Hotel 5-gwiazdkowy Gran Melia Rome - nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na tę opcję, koniecznie przejrzyj zdjęcia w rezerwacji. Hotel ma wszystko, aby przywrócić siłę po spacerze w Rzymie - basen, jacuzzi, strefa SPA, łaźnia turecka, salony.

Hotel La Rovere

4-gwiazdkowy hotel La Rovere to złoty środek za cenę i lokalizację. Do Watykanu jedzie się około 10 minut, ale do centrum miasta mniej więcej tak samo, a obok Trastevere z setkami pysznych restauracji. Jeśli nie ma wystarczającego budżetu dla Gran Melia, z opcji zakwaterowania omówionych w artykule, zdecydowanie bym tu został.

Obejrzyj wideo: KOLOSEUM RZYM. Jak ominąć długą kolejkę :P 2019 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Hotele w Rzymie, Następny Artykuł

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień
Lombardia

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień

Mantova to centralne miasto prowincji o tej samej nazwie w regionie Lombardia, położone nad rzeką Mincio. Miasto przyciąga podróżników jako miejsce narodzin wielkiego starożytnego poety Wergiliusza (Publius Vergilius Maro), a także miasto, w którym artysta Rubens (Pieter Paul Rubens) rozpoczął swoją podróż do świetności na dworze rodziny Gonzaga.
Czytaj Więcej
Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech
Lombardia

Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech

Madesimo (Madesimo) - włoski ośrodek narciarski w Lombardii na granicy ze Szwajcarią ma najlepszy stosunek ceny do jakości usług, zaspokoi najróżniejsze potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Znana rezydentka Madesimo - co to jest? Prestiżowy kurort czy górska wioska? Zaginęła w rozległym regionie alpejskim Valtellina (Valtellina) - jednym z pięciu obszarów narciarskich we Włoszech.
Czytaj Więcej
Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como
Lombardia

Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como

W prowincji Como, nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się światowa stolica ozdób choinkowych - miasto Bellagio. Tutaj powstają najpiękniejsze bombki choinkowe na świecie; można je kupić przez cały rok. Kiedy katolickie Święta Bożego Narodzenia zaczynają się we Włoszech (24-25 grudnia), dom po domu, rodzina po rodzinie, wszyscy zaczynają dekorować własne drzewa noworoczne, symbol tego magicznego święta.
Czytaj Więcej