Wakacje we Włoszech

Jak kupić bilety do Koloseum bez kolejki

Koloseum w Rzymie jest niekwestionowanym symbolem Włoch. Jednak po przybyciu do Wiecznego Miasta, aby cieszyć się jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie, masz kilka opcji, jak dostać się do amfiteatru:

 1. Nie martw się z góry, nie czytaj wskazówek w tym artykule, aby przyjść w dogodnym czasie i, stojąc w kolejce, w końcu NIE KUPUJ biletów w kasie tego dnia i jeśli masz szczęście zwiedzanie amfiteatru z kolejnym tysiącem turystów. Ta metoda nie jest najbardziej zabawna i niezawodna, ponadto od kwietnia do końca października ciepło 30 stopni może ci pomóc. Od 2019 r. Administracja Koloseum wprowadziła dzienny limit biletów w kasie - są one sprzedawane tylko w tym dniu i w ograniczonych ilościach;
 2. Zarezerwuj własne bilety na oficjalnej stronie internetowej i wejdź do Koloseum „bez kolejki”, najlepiej po południu. Jak to zrobić, zobacz poniższe instrukcje. Pamiętaj, że nadal musisz odebrać w kasie bilet na rezerwację lub wydrukować je samodzielnie, jeśli będziesz bez dzieci;
 3. Zapisz się na indywidualną wycieczkę do dobrego przewodnika, który powie ci optymalny czas wejścia i zakochasz się w historii starożytnego Rzymu. Bez przewodnika ryzykujesz, że nie zrozumiesz wielkości tej wielkiej atrakcji i pozostanie ona dla ciebie „kupą kamienia”. Przeczytaj wskazówki do obejrzenia w Rzymie z przewodnikiem.
 4. W ramach wycieczki grupowej w języku angielskim lub włoskim istnieje możliwość dotarcia do wyższego poziomu do Koloseum i Areny, szczegółowe instrukcje podano na końcu artykułu.
Ponieważ w Rzymie prawie przez cały rok szczyt sezonu i ogromny tłum turystów udają się do Koloseum, Muzeów Watykańskich i Galerii Borghese, zdecydowanie zaleca się wcześniejszą rezerwację.

Aby nie martwić się, oszczędzać czas i nerwy, musisz wcześniej kupić bilet online. Oto szczegółowa instrukcja:

Podróż rozpoczynamy od opisu Koloseum na oficjalnej stronie włoskiego Ministerstwa Kultury www.coopculture.it. Strona jest prezentowana w języku włoskim i angielskim.
Po otwarciu zakładki „Orari, biglietti, servizi” („Harmonogram, bilety, usługi”) zawsze możesz samodzielnie sprawdzić aktualny czas i koszt biletów.

Uwaga: Bilet do Koloseum, Forum i Palatynu jest ważny przez 2 dni. Wejście do Koloseum jest możliwe tylko w zarezerwowanym czasie, a Forum można odwiedzić przed lub po wizycie lub następnego dnia.

Godziny otwarcia

Od stycznia 2019 r. Widzimy, że Koloseum działa:

 • Od ostatniej niedzieli października do 15 lutego: od 8.30 do 16.30 (ostatni gość o 15.30);
 • Od 16 lutego do 15 marca: od 8.30 do 17.00 (ostatni gość o 16.00);
 • Od 16 marca do ostatniej soboty marca: od 8.30 do 17.30 (ostatni gość o 16.30);
 • Od ostatniej niedzieli marca do 31 sierpnia: od 8.30 do 19.15 (ostatni gość o 18.15);
 • Od 1 września do 30 września: od 8.30 do 19.00 (ostatni gość o 18.00);
 • Od 1 października do ostatniej niedzieli października: od 8.30 do 18.30 (ostatni gość o 17.30);
 • Zamknięte: 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia.

Bilety

Po przybyciu do Rzymu bilety można kupić w kasie Palatine Hill, znajdującej się przy Via di San Gregorio, 30 i Piazza Santa Maria Nova, 53 (200 metrów od Koloseum). Bilety do Koloseum umożliwiają wstęp na Wzgórze Palatyńskie i Forum Romanum i odwrotnie. Należy pamiętać, że bilety na ten dzień mogą już nie być dostępne lub będziesz musiał poczekać 5-6 godzin na wizytę.

Ile kosztuje bilet do Koloseum

Od 2019 r. Wprowadzono nowe rodzaje biletów - teraz zarówno grupy, jak i niezależni turyści muszą wcześniej zarezerwować czas wizyty online.

Najczęściej jest to bilet podstawowy.COLOSSEUM, ROMAN FORUM, PALATINE ZWYCZAJNE WEJŚCIE za 14 euro. Jeśli pójdziesz do Koloseum na własną rękę, bez przewodnika lub wycieczki, to aby zrozumieć skalę budowy, ten rodzaj biletu będzie dla Ciebie wystarczający.

 • Obniżona stawka: 7 EUR dla obywateli Unii Europejskiej w wieku od 18 do 25 lat i dla nauczycieli Unii Europejskiej;
 • Wstęp jest bezpłatny: goście w wieku poniżej 18 lat z rodzicami

COLOSSEUM, ROMAN FORUM, PALATINE ORDINARY ADMISSION + ARENA: za 16 euro, z dostępem do areny przez specjalne wejście z minimalną kolejką. Taki bilet jest dostępny tylko dla grup wycieczkowych (organizatorów wycieczek) i odwiedzających z indywidualnym przewodnikiem (ten bilet jest zarezerwowany dla grup i gości z autoryzowanym przewodnikiem) - niezależni podróżni na nim nie będą dozwoleni, a pieniądze nie zostaną zwrócone! Przewodnik musi mieć 2 specjalne licencje, a także potrzebuje rezerwacji.

Indywidualna wycieczka po rosyjsku z dostępem do areny Coliseum, zwiedzanie Forum i Palatynu kosztuje 250 euro za 3 osoby. Czas trwania 3 godziny, kosztuje 250 euro. Bilety w cenie. Wejście na arenę prowadzi specjalnym wejściem od strony Ludusa (siłowni) - tak wkroczyli gladiatorzy!

Niezależni podróżnicy mogą kupić bilety na arenę za jedyne 26 euro na kilka dni przed żądaną datą tutaj - odbędzie się w ramach grupy, ale nic nie zostanie im powiedziane.

COLOSSEUM, ROMAN FORUM, PALATINE ORDINARY ADMISSION + UNDERGROUND AND PANORAMIC VIEW (lochy i widok panoramiczny): 16 euro jest rezerwowane w ciągu 2-3 miesięcy, prawie wszystkie kwoty są prawie zawsze kupowane przez agencje na wycieczki grupowe.

Panoramiczna 2-godzinna wycieczka grupowa w języku angielskim kosztuje 33 euro za osobę.

COLOSSEUM, ROMAN FORUM I PALATINE REGULARNE WEJŚCIE + PODZIEMNA WYCIECZKA ANGIELSKA: = 23 euro, również przez 3 miesiące zwykle nie ma już biletów. Wycieczka w języku angielskim trwa 60 minut.

REGULARNE WEJŚCIE COLOSSEUM, ROMAN FORUM I PALATINE + COLOSSEUM ENGLISH TOUR (45 '): 19 euro, 45 minutowy przewodnik po angielsku mówi tylko w Koloseum, a potem samemu możesz się zapoznać z forum.

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn Regularne wejście + audioprzewodnik: 19,50 euro z audioprzewodnikiem, dostępnym w języku rosyjskim. Osobiście uważam, że przewodnik audio jest nudny, zasypiasz w 2 minucie.

ROMAN FORUM-PALATINE S.U.P.E.R .: 18 euro, zwiedzanie Forum i Palatynatu po włosku ze wskaźnikiem laserowym. Ale jeśli nie wiesz, kim oni są, na przykład westale lub historia Rzymu, nie warto oglądać. Możesz zarezerwować rezerwację angielskiej projekcji House Of Livia na ten bilet za darmo. Powtarzam, aby ocenić ten program, potrzebny jest pewien poziom szkolenia.

COLOSSEUM BY NIGHT - WŁOSKA WYCIECZKA: 20 euro, wieczorna wizyta (20:00 - 22:30) Koloseum z grupą w języku włoskim jest dostępne tylko od 14 maja do 31 października.

DOMUS AUREA. ODWIEDŹ W ARCHAEOLOGICZNEJ STRONIE ODNOWIENIA Z WIRTUALNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ: 16 euro, wycieczka po włoskim obszarze archeologicznym, jest dostępna tylko w soboty i niedziele.

Rezerwacja z wyprzedzeniem

Rezerwacja z wyprzedzeniem wynosi 2,00 €. Przeprowadza się to telefonicznie +39.06.39967700 (poniedziałek - piątek od 9 do 18, w sobotę od 9 do 14) lub na oficjalnej stronie internetowej www.coopculture.it

Kiedy bilety kończą się na oficjalnej stronie internetowej, polecam poszukać ich na www.tiqets.com lub www.getyourguide.com - są to oficjalne agencje partnerskie Colosseum.

Strona internetowa www.coopculture.it jest dostępna w języku włoskim, a od 2018 roku w języku angielskim, mamy nadzieję, że osoby, które jeszcze nie nauczyły się języka włoskiego, mogą łatwo zarezerwować bilety, korzystając z tej instrukcji.

 • Ważne: bilet można kupić w dowolnym momencie, ale można go użyć tylko do wprowadzenia zarezerwowanej daty i godziny.

Samo zarezerwowane bilety do Koloseum

Przewijamy nieco stronę główną i wciskamy przycisk KUP TERAZ w sekcji WYBIERZ SWOJE ROZWIĄZANIE OSOBISTE.

Przechodzimy do strony informacji ogólnych z ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa: nie więcej niż 3 000 osób może odwiedzać Koloseum jednocześnie. Ostrzegamy, że przy wejściu mogą wystąpić opóźnienia, nawet w przypadku osób, które dokonały wcześniejszej rezerwacji. Naciśnij przycisk SZCZEGÓŁY.

Przechodzimy do następnej strony, na której zostanie wskazana cena biletu - 14 euro. Musisz ponownie nacisnąć SZCZEGÓŁY

Przewijamy stronę do samego końca kalendarza. Bilety są w sprzedaży około 2 miesięcy wcześniej. W przykładzie wybierz datę 28 marca.

I czas zalecany przez przewodnika na indywidualną wycieczkę, jeśli chcesz nie tylko zobaczyć ruiny, ale poznać ich historię. Zalecamy odwiedzenie Koloseum po południu.

Wybieramy godzinę 14:30, w tym celu należy przejść do czwartej karty i kliknąć przycisk DOSTĘPNY.

W wyskakującym oknie wybierz niezbędne bilety. Na przykład musisz kupić 2 bilety dla dorosłych i jeden dla dzieci. Dorośli wybierają PEŁNY BILET (indywidualne wejście) za 14 euro, obywatele UE w wieku od 18 do 25 lat potrzebują OBNIŻONEGO BILETU za 9,5 euro.

Dzieci poniżej 18 roku życia nie muszą kupować biletu online. Pamiętaj, że strona nie ma nawet takiej opcji! Następnie otrzymasz bilet do dziecka w kasie, z rezerwacją dla rodziców. Za każde dziecko (dzieci poniżej 18 lat) będziesz musiał zapłacić 2 euro w kasie.

Na przykład potrzebujesz 2 osób dorosłych i 1 zniżki dla obywateli UE w wieku od 18 do 25 lat:

Jeśli pójdziesz do Koloseum na wycieczkę z licencjonowanym przewodnikiem, nie musi on kupować biletu! Bilet jest potrzebny tylko przez nieakredytowanych przewodników. Dzieci poniżej 18 roku życia otrzymują bezpłatny bilet w kasie z rodzicami.

Twój koszyk jest pokazany w prawej kolumnie.

Sprawdzamy zamówienie, mamy dla 2 osób dorosłych - tylko 28 euro. Push Sprawdź. Wpisz swoje imię i nazwisko, kraj i pocztę elektryczną 2 razy.

 1. Jeśli pójdziesz do Koloseum bez dzieci, wybierz opcję Print & Home - z jakiegoś powodu ta opcja czasami nie jest wyświetlana w angielskiej wersji strony.
 2. Jeśli z dziećmi będziesz musiał zdobyć bilet za 2 euro w kasie, wybierz [email protected]

Jeszcze raz sprawdzamy zamówienie, umieszczamy 2 znaczniki wyboru. Za zamówienie możesz zapłacić kartą Master Card lub Visa.

Uwaga: przy wyborze sposobu zdobycia biletu białe kółko oznacza wybraną opcję. Nie można zmienić metody uzyskania biletu po zakupie.

Kliknij Aquista ora.

Pojawi się komunikat, że Twoja płatność będzie chroniona 128-bitowym szyfrowaniem, a zakup jest bezpieczny. Push avanti (do przodu).

Pojawi się kolejne ostrzeżenie, kliknij avanti.

Wprowadź dane swojej karty kredytowej: Titilare della carta (imię i nazwisko, jak na karcie), Tipo carta (typ karty: Visa, Mastercard), Scadenza carta (data ważności karty) oraz adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie płatności.

Ważne! Gdy witryna wyświetli monit o podanie adresu e-mail (w polu poniżej danych karty do płatności), zwykle telefon / komputer domyślnie oferuje pocztę, ale! Zgadzając się na automatyczny wybór, sprawdź, czy na końcu adresu nie ma spacji. Jeśli tak, usuń go - w przeciwnym razie system nie zaakceptuje adresu i płatność nie powiedzie się.

Gratulacje, sam kupiłeś bilety do Koloseum w Rzymie. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, zapisz bilet PDF w telefonie lub wydrukuj.

Bilet elektroniczny wygląda następująco:

Kod kreskowy jest cenionym biletem dla wszystkich dorosłych jednocześnie. Podaje liczbę osób, datę i godzinę wejścia do Koloseum. Z nim idziesz już bez pójścia do kasy bezpośrednio przy wejściu.

Jeśli zdecydujesz się otrzymać bilet w kasie biletowej, wybierz je 10-15 minut przed datą rezerwacji, używając kodu rezerwacji. Kasy biletowe znajdują się naprzeciwko wejścia do Koloseum (patrz zdjęcie poniżej), nie ma w nich kolejek, ponieważ wszystkie bilety zostały zakupione z wyprzedzeniem przez Internet.

Instrukcje dla niezależnych podróżników:

Jak zdobyć najwyższy poziom i lochy?

Do górnego poziomu Koloseum możesz dostać się tylko w ramach wycieczki grupowej w języku angielskim. Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem na kilka miesięcy. W ostatniej chwili, po niewielkiej nadpłatie, możesz zarezerwować bilety w oficjalnym pośredniku www.getyourguide.ru

Na stronie są również wycieczki grupowe w języku rosyjskim.

Wycieczka z wizytą na wyższym poziomie kosztuje 84 euro za osobę, ale są rabaty do 20%.

Od 2019 r. Administracja Koloseum organizuje również specjalne wieczorne wizyty w Koloseum, w tym aperitif (Prosecco i przekąski). Za 99 euro można zobaczyć amfiteatr bez ogromnego tłumu, a także odwiedzić lochy.

W miesiącach letnich, kiedy upał w Rzymie osiąga 40 stopni, szczególnie ważna jest możliwość odwiedzenia Koloseum wieczorem.

Wnioski i porady

 1. Jeśli Twoim celem jest poznanie maksimum interesujących faktów, dotknięcie historii, to po południu zarezerwuj indywidualną wycieczkę za 100 euro w języku rosyjskim z biletami za 14 euro. Bez lochów i górnego poziomu wrażeń i informacji wystarczy mnóstwo. Chcesz więcej? Zarezerwuj indywidualną wycieczkę z wizytą na arenie, forum i palatynie.
 2. Jeśli ważne jest, aby odwiedzić górny poziom lub nocną atmosferę przy aperitifie, zarezerwuj wycieczkę grupową (od 55 euro / osobę) w języku angielskim lub hiszpańskim.

Obejrzyj wideo: RZYM - czyli jak nie stać w kolejce do Koloseum. (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień
Lombardia

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień

Mantova to centralne miasto prowincji o tej samej nazwie w regionie Lombardia, położone nad rzeką Mincio. Miasto przyciąga podróżników jako miejsce narodzin wielkiego starożytnego poety Wergiliusza (Publius Vergilius Maro), a także miasto, w którym artysta Rubens (Pieter Paul Rubens) rozpoczął swoją podróż do świetności na dworze rodziny Gonzaga.
Czytaj Więcej
Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech
Lombardia

Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech

Madesimo (Madesimo) - włoski ośrodek narciarski w Lombardii na granicy ze Szwajcarią ma najlepszy stosunek ceny do jakości usług, zaspokoi najróżniejsze potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Znana rezydentka Madesimo - co to jest? Prestiżowy kurort czy górska wioska? Zaginęła w rozległym regionie alpejskim Valtellina (Valtellina) - jednym z pięciu obszarów narciarskich we Włoszech.
Czytaj Więcej
Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como
Lombardia

Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como

W prowincji Como, nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się światowa stolica ozdób choinkowych - miasto Bellagio. Tutaj powstają najpiękniejsze bombki choinkowe na świecie; można je kupić przez cały rok. Kiedy katolickie Święta Bożego Narodzenia zaczynają się we Włoszech (24-25 grudnia), dom po domu, rodzina po rodzinie, wszyscy zaczynają dekorować własne drzewa noworoczne, symbol tego magicznego święta.
Czytaj Więcej