Jak się tam dostać

Historyczne włoskie koleje

We Włoszech otwarto dziesięć historycznych tras kolejowych. Po zakupie biletu na stary pociąg, ci, którzy chcą, mogą cieszyć się urokliwymi krajobrazami powoli mijającymi i poznać historię kraju.

17 maja 2014 r. Uruchomiono pierwszą trasę turystyczną Sulmona-Castell di Sangro w regionie Abruzji.

Tęsknota za przeszłością i chęć ożywienia spokojnych podróży doprowadziły do ​​pomysłu „ponadczasowej kolei”.

Włoska organizacja kolejowa (Fondazione FS Italiane) opracowała kilka tras, które prowadzą starożytne pociągi. Ich szczególny urok leży w pięknie przyrody, wśród której znajdują się ścieżki, a także w niezwykłej architekturze budynków napotkanych podczas podróży.

Radzę przeczytać o typowych pociągach regionalnych we Włoszech, Trenitalia, ItaloTreno

Zgodnie z założeniami stare i nieużywane tory kolejowe powinny stać się podstawą tak zwanego „dynamicznego muzeum”. W jego ramach w 2014 r. Opracowano cztery trasy, a następnie dodano do nich sześć kolejnych. :

  1. Lake Railway: w Lombardii: biegnie wzdłuż brzegu jeziora Iseo od Palazzolo sull'Oglio (Palazzolo sull'Oglio) do Paratico / Sarnico (Paratico / Sarnico);
  2. Val d'Orcia Valley Railway in Toskania: biegnie od Asciano do Monte Antico pośród pagórkowatych glinianych krajobrazów Crete Senesi;
  3. Park kolejowy w Abruzji: z Sulmona do Castel di Sangro, drugiej co do wielkości trasy kolejowej we Włoszech;
  4. Temple Railway na Sycylii:jadąc z Agrigento Bassa do Porto Empedocle wśród świątyń Wielkiej Grecji wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Oto film z podróży wzdłuż Trasy 3, drogi o nazwie Transiberiana d'Italia.

Aktualny rozkład jazdy tej trasy, patrz tutaj www.lerotaie.com

Jednak na trasach atrakcyjne są nie tylko otaczające je krajobrazy, ale także same środki transportu: stare modele pociągów Włoskiej Organizacji Kolejowej będą kursowały po szynach. Oznacza to, że pociągi z lokomotywami parowymi i drewnianymi samochodami z początku XX wieku.

Zwykłe bilety kosztują od 30 do 60 euro.

Oprócz planowanego harmonogramu podróży ci, którzy chcą, będą mieli możliwość wynajęcia takiego pociągu na własny użytek. Wybierasz się w podróż i nie spieszę się do celu: w końcu cały urok tkwi w samej podróży, w krajobrazach powoli żeglujących za oknem i wolności od wszystkich problemów i obowiązków pozostających poza samochodem.

17 maja 2014 r. Uruchomiono pierwszą paczkę kolejową. Ta 76-kilometrowa trasa w południowych Włoszech, od Sulmona do Castell di Sangro, stała się prawdziwym dziełem sztuki włoskich inżynierów. W każdy weekend latem każdy może kupić bilet online z wyprzedzeniem i przejechać drugą najwyższą włoską kolej. Aby uzyskać więcej informacji o projekcie, wystarczy kliknąć link. Tam możesz śledzić aktualny harmonogram innych turystycznych tras kolejowych.

Oficjalna strona rezerwacji biletów www.railbook.it

Obejrzyj wideo: Wojny imperiów - Filippi HD (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej