Wenecja

Wenecja Unica City Pass - jak oszczędzać w Wenecji?

Oficjalna strona turystyczna Wenecji www.veneziaunica.it pozwala ciekawym podróżnikom zaoszczędzić do 30% podczas odwiedzania interesujących miejsc, a także czasu, ponieważ kupując wcześniej kartę VENEZIA UNICA CITY PASS, unikniesz kolejek do najpopularniejszych muzeów. Strona działa w sześciu językach, w tym rosyjskim.

Przed podróżą pamiętaj, że Wenecja jest najdroższym miastem Włoch. Ten artykuł pomoże Ci zaoszczędzić co najmniej 20 euro, cenny czas i nerwy. Dzięki są akceptowane w komentarzach poniżej.

Rozważ szczegółowo funkcje zakupów online i zalety karty Venice Unica City Pass.

Ważne! W związku z tym od czerwca 2019 r. Pojawiają się liczne skargi dotyczące zakupu karty internetowej VENEZIA UNICA Zalecamy powstrzymanie się od zakupu i zamówienie podobnej karty CITY PASS w kasie w języku rosyjskim na stronie www.getyourguide.ru. Cena 51 euro obejmuje: nieograniczony przejazd tramwajem wodnym i autobusami za 20 euro, wszystkie muzea na Placu Świętego Marka za 25 euro, Chorus Pass (wstęp do 16 kościołów) za 12 euro. Łączne oszczędności wynoszą 57-51 = 6 euro. Wybierając odpowiednią opcję, możesz dodać bilety z lotniska do centrum Wenecji za 27 euro - bilet działa na niebieskich, czerwonych i pomarańczowych liniach Alilaguna z lotniska do centrum Wenecji / Lido lub terminalu rejsowego i odwrotnie. Bilety w obie strony umożliwiają pasażerom podróż powrotną w ciągu 30 dni od pierwszego użycia. Polecam

Jakie funkcje zapewnia karta?

Karta rabatowa City Pass umożliwia korzystanie z transportu publicznego, rezerwację transferu i pierwszeństwo wstępu do muzeów.

Jak kupować online

Mapa Venezia Unica jest tworzona indywidualnie dla każdego turysty. Przechodzimy do działu zakupów na oficjalnej stronie i tworzymy kartę. Możesz zaplanować podróż: transfer z lotniska iz powrotem, kupić bilety na transport publiczny, do muzeów i kościołów, a także wybrać specjalne oferty pakietowe. Wszystko jest wygodne, bez znaczników, w oficjalnych cenach i na jednej stronie.

Wśród najlepszych ofert są trzy rodzaje pakietów, w zależności od długości pobytu i chęci zanurzenia się w kulturze:

 1. Srebrny - od 28,90 euro dla dorosłych daje możliwość odwiedzenia bezpłatnych kościołów i muzeów bez czekania w kolejce.
 2. Złoto - od 80 euro można odwiedzić 4 muzea w San Marco, + 9 innych muzeów + 16 kościołów + nieograniczone korzystanie z vaporetto przez 3 dni + dostęp do miejskiego Wi-Fi przez 24 godziny.
 3. Platyna - od 125 euro, jeszcze więcej muzeów, transport przez 7 dni + wycieczki na wyspy.

W każdym pakiecie karty JUNIOR są przeznaczone dla osób w wieku od 6 do 29 lat, a DOROSŁYCH dla osób w wieku 30 lub więcej lat.

Rzućmy okiem na zalety opcji Adult City Pass za 80,90 euro.

Naprzeciw każdej pozycji podałem linki do oficjalnych stron muzeów lub organizacji sprzedających bilety. Jeśli chcesz, możesz powtórzyć moje obliczenia matematyczne na własną rękę. Cena obejmuje:

 1. Bilet komunikacji miejskiej = 40 euro, możesz korzystać z vaporetto bez ograniczeń przez 72 godziny!
 2. Pałac Dożów, Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne (Museo Archeologico Nazionale), Monumentalne Sale National Marchian Library = 21 euro.
 3. Dom Rezzonico (Ca 'Rezzonico) = 10 euro;
 4. Palazzo Mocenigo (Santa Croce, Palazzo Mocenigo) = 8 euro;
 5. Dom Carlo Goldoni (Casa di Carlo Goldoni) = 5 euro;
 6. Dom Pesaro, Międzynarodowa Galeria Sztuki Nowoczesnej i Muzeum Sztuki Orientalnej (Ca 'Pesaro - Galleria internazionale d'Arte Moderna + Museo d'Arte Orientale) = 10 euro;
 7. Muzeum szkła (Museo Vetro) = 10 euro;
 8. Muzeum koronkowe Museo merletto) na wyspie Burano = 5 euro;
 9. Muzeum Historii Naturalnej (Museo di Storia Naturale di Venezia) = 8 euro;
 10. Wieża zegarowa (Torre dell'orologio) = zapłać 7 euro zamiast 12, z wyjątkiem 5 euro.
 11. Museum of Fortune (Palazzo Fortuny) = zapłać 8 euro zamiast 10, z wyjątkiem 2 euro.
 12. Muzeum Żydowskie (Museo Ebraico di Venezia) = 8 euro;
 13. Fundacja Querini Stampalia (Fondazione Querini Stampalia) = 14 euro.
 14. Kościoły stowarzyszenia chóru, jest ich tylko 16, przepustka na wszystko kosztuje 12 euro, a osobno na każde 3 euro.
Całkowity całkowity koszt biletów przy zakupie osobno wyniesie: 40 + 21 + 10 + 8 + 5 + 10 + 10 + 5 + 8 + 8 + 14 + 12 = 151 euro, odejmij 81, otrzymamy 70 euro oszczędności na osobę. Nawet jeśli nie odwiedzasz 3-4 muzeów i nie wchodzisz do kościoła, jest to bardzo opłacalne i wygodne!

Jeśli chcesz wspiąć się na wieżę lub odwiedzić Fortune Museum, możesz zaoszczędzić dodatkowe 7 euro.

A także na stronie internetowej możesz kupić bilet do dowolnego muzeum osobno lub zamówić karnet muzealny za 24 euro.

Bardzo wygodnie jest zamówić transfer z lotniska Marco Polo w obie strony za jedyne 15 euro.

Gdzie dostać

Po przybyciu do Wenecji kartę można uzyskać w punktach wystawienia na lotnisku, na stacjach, a także w dowolnej maszynie do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej ACTV. Po prostu pokaż swój kod rezerwacji PNR.

Moja rada

Zakup karnetu w Wenecji jest oczywiście bardzo opłacalną decyzją. Turyści przyjeżdżający do Wenecji na co najmniej jeden dzień mogą dużo zaoszczędzić. Kartę Venezia Unica polecam wszystkim czytelnikom naszej witryny, którzy chcą zanurzyć się w kulturze i historii Wenecji.

Obejrzyj wideo: Venezia Unica pack and time limited ACTV tickets (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej